Ухвала
від 14.11.2023 по справі 340/9379/23
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 листопада 2023 року м. Кропивницький Справа № 340/9379/23

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кравчук О.В., перевіривши матеріали

позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ;, АДРЕСА_1 ; 27432)

до

відповідача- 1: УСЗН Добровеличківської райдержадміністрації (код ЄДРПОУ 03197701; адреса: вул. Поповича, 26, смт. Добровеличківка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, 27432)

відповідача 2: Добровеличківської сільської рада (код ЄДРПОУ 04365922; адреса: вул. Незалежності, 112, смт. Добровеличківка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, 27000)

про визнання права на стаж та зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И Л А:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить:

-визнати, що ОСОБА_1 має право на два роки стажу, у зв`язку з тим , що отримував компенсацію по догляду за дружиною, що потребує постійного стороннього догляду ;

-зобов`язати Добровеличківський відділ соціального захисту Новоукраїнського відділ соціального захисту , а також бухгалтерію Добровеличківської селищної ради та відділу соціального захисту Добровеличківської селищної ради нарахувати соціальні внески до Пенсійного Фонду України ( Головне управління ПФУ в Кіровоградській області) потребує постійного стороннього догляду, за дружиною стороннього догляду (з 05.04.20021 по березень 2023 року включно) та сплатити всю суму до Пенсійного Фонду України.

Перевіряючи відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160,161,172 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя вважає вказати наступне.

Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин; вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв`язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб`єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.

Розгляду та задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.

При цьому слід зазначити, що при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити його становище та захистити порушене, на його думку право. Застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулась особа, так і від характеру його порушення. З цією метою суд повинен з`ясувати характер спірних відносин (предмет та підстави позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.

З огляду на те, що прохальна частина адміністративного позову містить лише вимоги зобов`язального характеру, що є способом захисту порушеного права, проте не визначає, внаслідок яких та чиїх рішень, дій чи бездіяльності було порушено права позивача, а відтак суд приходить до висновку, що позивачу необхідно уточнити прохальну частину адміністративного позову.

Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову фізичною особою немайнового характеру - 0,4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2023 року становить 2684,00 грн, тобто судовий збір складає 1073,60 грн.

Таким чином позивачу, при поданні до суду даної позовної заяви, необхідно було сплатити судовий збір за 1 вимогу немайнового характеру у розмірі 1073,60 грн або ж надати суду докази про наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».

За наведених обставин позовну заяву наразі слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 122, 160, 161, 171, 172, 169, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И ЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху - усунути недоліки позовної заяви шляхом подання:

- доказів сплати судового збору в сумі 1073,60 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

- уточненого позову, для суду та відповідача, із викладенням позовних вимог відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України та зазначенням того, внаслідок яких та чиїх рішень, дій чи бездіяльності було порушено права позивача.

Копію цієї ухвали надіслати (вручити) особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду О.В. КРАВЧУК

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2023
Оприлюднено20.11.2023
Номер документу114996722
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них