ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУДКИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
1-кс/381/1369/23
381/1476/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Фастів Київська область 17 листопада 2023 року
Слідчий суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянув матеріали клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_2 про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні №42021111310000016 від 09.02.2021, розпочатого за ч. 1 ст. 203-2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
17.11.2023 Новою поштою до Фастівського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_2 про арешт тимчасово вилученого майна.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42021111310000016 від 09.02.2021, розпочатого за ч. 1 ст. 203-2 КК України, за фактом надання заборонених послуг в сфері незаконного грального бізнесу під виглядом лотереї за допомогою комп`ютерної техніки, всупереч ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні».
В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що 16.11.2023 в період часу з 19 години 00 хвилин до 20 години 20 хвилин було проведено обшук приміщення, за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого було виявлено та вилучено наступне:
-6 (шість) комп`ютерних моніторів: (1 (один) монітор марки «NEC», 1 (один) монітор марки «DEL», 3 (три) монітори марки «EIZO», 1 (один) монітор марки «Simens».
-5 (п`ять) системних блоків: (2 (два) системних блоки марки «LOGIC POWER», 2 (два) системних блоки невідомої марки з номерами «SB-108206», «SB-0108220», 1 (один) системний блок марки «GAMEMAX» без інвентарних номерів;
-5 (п`ять) комп`ютерних клавіатур: 3 (три) клавіатури марки «RZTK KB 120» 1 (одна) клавіатура марки «MAXTER KB-111-U», 1 (одна) клавіатура марки «REAL-EL STANDART 500 USB» без інвентарних номерів;
-5 (п`ять) комп`ютерних мишей чорного кольору без інвентарних номерів;
-1 (один) wi-fi роутер марки «Tp-Link» модель «TL-WR841N»;
-1 (один) Свіч «TR-LINK» білого кольору;
-1 (один) відеореєстратор марки «Alhua» серійний номер 3Д0490АРАРZ7058
-10 (десять) камер відеоспостереження: 3 (три) камери марки «Focus» 5 (п`ять) камер марки «Alhua», 2 (дві) камери без надписів та маркувань.
Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, суд дійшов наступних висновків.
Слідчим відділом Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42021111310000016 від 09.02.2021, розпочатого за ч. 1 ст. 203-2 КК України, за фактом надання заборонених послуг в сфері незаконного грального бізнесу під виглядом лотереї за допомогою комп`ютерної техніки, всупереч ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Судом встановлено,що напідставі ч.3ст.233КПК України,16.11.2023проведено несанкціонованийобшук приміщення,за місцемзнаходження зазначеноговище закладу,а самеза адресою: АДРЕСА_1 в ході якого виявлено та вилучено обладнання за допомогою якого надавались заборонені послуги в сфері незаконного грального бізнесу.
Відповідно до ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відомостей про особу - володільця, розпорядника або користувача майна, що було виявлено та вилучено під час несанкціонованого огляду, прокурором в клопотанні не зазначено.
Жодних відомостей про підстави та мету проведення саме несанкціонованого обшуку до суду надано не було.
Крім цього, матеріали клопотання не містять відомостей про наявність документів, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Крім цього, відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, суд зобов`язаний повідомити особу-володільця майна, що належить арештувати, про судовий розгляд поданого клопотання.
Як зазначено вище, даних про місцезнаходження володільця, розпорядника або користувача майна, що було тимчасово вилучено, чи інших контактів, в клопотанні не зазначено, що унеможливлює його виклик до суду з метою розгляду поданого клопотання про арешт тимчасово вилученого майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Як вбачається зі змісту частини другої статті 168КПК Українитимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вонибезпосередньо зазначені в ухвалі суду.
17листопада 2023року слідчимсуддею відмовленов задоволенніклопотання пронадання дозволуна проведенняобшуку приміщенняза адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов`язана скласти відповіднийпротокол, копія якого надається особі, у якої вилучено майно, або її представнику. Після тимчасового вилучення майна уповноважена службова особа зобов`язана забезпечити схоронність такого майна впорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
До матеріалів клопотання не долучено передбаченого законом документу.
Дослідивши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя встановив, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог ст.171 КПК України, зокрема клопотання не містить документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Відповідно до частини третьої статті 172 КПК України, слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171цього Кодексу повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
Листом вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження», доведеного до відома Головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим з метою однакового застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм кримінального процесуального законодавства, уникнення неоднозначного його тлумачення під час здійснення повноважень слідчим суддею суду першої інстанції, судова палата у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ звертає увагу місцевих та апеляційних судів також на те, що слідчий суддя вправі постановити ухвалу про повернення клопотання для усунення недоліків, якщо клопотання подано слідчому судді без додержання вимог, визначених відповідною нормою КПК.
За наявних недоліків клопотання та доданих матеріалів, слідчий суддя позбавлений можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути його.
Крім цього, матеріали клопотання не містять відомостей про продовження строків досудового розслідування даного кримінального провадження, який триває з 09.02.2021.
Враховуючи, що клопотання подано без додержання вимог статті 171 КПК України, доходжу висновку, що його слід повернути прокурору та встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167, 171, 172 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_2 про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні №42021111310000016 від 09.02.2021, розпочатого за ч. 1 ст. 203-2 КК України повернути прокурору Фастівської окружної прокуратури, встановивши строк сімдесят дві години для усунення недоліків.
Роз`яснити, що тимчасово вилучене майно підлягає негайному поверненню після спливу вищезазначеного строку, а у разі звернення в межах встановленого строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 115010821 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Ковалевська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні