ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21.11.2023Справа№ 914/411/21
м. Львів
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу»,м.Київ
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптімус+», м.Харків
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю «БРРЕНТ»,м.Львів
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-1: Приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Гусак Роман Тадейович, м. Львів
про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень.
Суддя Кітаєва С.Б.
За участю секретаря Сосницької А.А.
Представники сторін:
від позивача: Сподін В.С.-представник (в режимі відеоконференції)
від відповідача-1: Дяків В.Б.-представник
від відповідача-2: не з`явився
від третьої особи: не з`явився
Суть спору: На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптімус+», Товариства з обмеженою відповідальністю «Бррент» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-1, Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Гусак Роман Тадейович, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 29.01.2020, укладеного між ТОВ «Оптімус+» та ТОВ «Бррент», посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Гусаком Р. Т., зареєстрованого в реєстрі за № 82.
Рух справи викладено у відповідних ухвалах суду у справі та протоколах судових засідань.
07.11.2023 від позивача поступило клопотання про передачу справи № 914/411/21 на розгляд Господарському суду Одеської області в межах провадження у справі № 916/4659/23 про банкрутство ТзОВ «Мані Флоу».
09.11.2023, від позивача поступило доповнення до клопотання про передачу справи на розгляд іншому суду.
Позивач явку повноважного представника в судове засідання 21.11.2023 забезпечив в режимі відеоконференції, просив задоволити клопотання про передачу справи № 914/411/21 на розгляд Господарському суду Одеської області в межах провадження у справі № 916/4659/23 про банкрутство ТОВ «Мані Флоу».
Відповідач-1 явку повноважного представника в судове засідання 21.11.2023 забезпечив, проти задоволення клопотання заперечив.
Відповідач-2 та третя особа в судове засідання 21.11.2023 не з`явились.
Розглянувши клопотання представника позивача про передачу справи № 914/411/21 на розгляд Господарському суду Одеської області в межах провадження у справі № 916/4659/23 про банкрутство ТОВ «Мані Флоу», суд зазначає наступне.
Як встановлено судом, згідно даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, в провадженні Господарського суду Одеської області перебуває справа № 916/4659/23 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансовий правовий союз» про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу» (65012, м.Одеса, вул.Велика Арнаутська, буд.49 кв.2, ідентифікаційний код 42739750).
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.11.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу» (65012, м.Одеса, вул.Велика Арнаутська, буд.49 кв.2, ідентифікаційний код 42739750); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном; призначено розпорядника майном та прийнято інші встановленою ухвалою рішення. Також повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Мані Флоу» оприлюднено на офіційному порталі Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, номер публікації 71792 від 06.11.2023.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Згідно з ч. 9 ст. 30 ГПК України справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
21.10.2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КузПБ), пунктами 2, 4 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» якого визначено, що з дня введення його в дію Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) втрачає чинність і подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до частини першої, абзацу 1 частини другої статті 7 КУзПБ спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Суд зазначає, що аналіз ст. 7 Кодексу України з питань банкрутства дає підстави дійти висновку, що до юрисдикції господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, віднесені не тільки майнові, а й немайнові спори, що виникають як з приватних, так і публічних правовідносин, у яких боржник є стороною (позивачем або відповідачем).
До того ж, вирішуючи питання про необхідність розгляду спору, стороною якого є особа, щодо якої відкрито провадження у справі про банкрутство, суди мають виходити не тільки з того, чи підлягають такі вимоги вартісній оцінці з урахуванням положень статті 163 ГПК України, а також надати оцінку змісту заявлених вимог та порушеного права або інтересу, на захист якого такий позов подано.
У постанові від 15.06.2021 по справі №916/585/18 (916/1051/20) Велика Палата Верховного Суду звертає увагу на те, що положеннями частин першої, другої статті 131 КУзПБ передбачено, що майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу.
До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою та сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу.
Як зазначено в постанові (п.9.9) розглядаючи спір у справі № 752/4361/15, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 23.10.2019 надавала оцінку заявленим вимогам у контексті їх вартісної оцінки та впливу на формування ліквідаційної маси банкрута за наслідками вирішення цих вимог, а відтак і необхідності розгляду спору в межах справи про банкрутство відповідно до Закону про банкрутство.
Підстав для відступу від висновку, сформульованого у вказаній справі, Велика Палата не вбачає, оскільки у справі, що розглядається, спірні правовідносини врегульовані КУзПБ, якими встановлено ширші критерії, за якими вирішується питання про необхідність розгляду справи у межах справи про банкрутство (п.9.10. постанови).
Також у п.9.11 постанови від 15.06.2021 по справі №916/585/18 (916/1051/20) Велика Палата Верховного Суду звертає увагу на те, що якщо наслідком задоволення вимоги, заявленої у справі, стороною якої є особа, щодо якої відкрито провадження у справі про банкрутство, може бути зміна розміру або складу ліквідаційної маси боржника, таку справу слід розглядати у межах справи про банкрутство на підставі статті 7 КУзПБ, а спір є майновим у розумінні положень цього Кодексу.
Предметом розгляду у цій справі, №914/411/21, є визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень загальною площею 4571,2 кв.м., що розташовані за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 73, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 258008746101.
Характер правовідносин між учасниками справи №914/411/21 свідчать про те, що у Позивача існує спір з Відповідачами з приводу об`єкта - нежитлових приміщень загальною площею 4571,2 кв.м., що розташовані за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 73, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 258008746101, отже, цей позов подано на захист майнових прав банкрута.
З огляду на зазначене, заявлені у справі №914/411/21 банкрутом, ТОВ «Мані Флоу», вимоги мають розглядатися у межах справи про його банкрутство відповідно до статті 7 КУзПБ.
Системний аналіз положень законодавства про банкрутство дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають розгляд всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів, незалежно від часу відкриття провадження у справі про банкрутство та справ позовного провадження.
Відтак, враховуючи те, що з моменту відкриття стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України, суд дійшов висновку, що матеріали справи №914/411/23, де предметом судового розгляду є визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 29.01.2020, укладеного між ТОВ «Оптімус+» та ТОВ «Бррент», посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Гусаком Р. Т., зареєстрованого в реєстрі за № 82, слід передати до Господарського суду Одеської області для розгляду в межах справи №916/4659/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу» за правилами та в порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Передати матеріали справи №914/411/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оптімус+», Товариства з обмеженою відповідальністю «Бррент» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-1, Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Гусак Роман Тадейович, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 29.01.2020, укладеного між ТОВ «Оптімус+» та ТОВ «Бррент», посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Гусаком Р. Т., зареєстрованого в реєстрі за № 82, на розгляд Господарському суду Одеської області в межах провадження у справі № 916/4659/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мані Флоу».
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені ст.ст. 254-257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115162856 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні