Справа № 362/6979/18
Провадження № 2/362/2051/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.11.2023 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого- судді Кравченко Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Шмагун М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області цивільну справу за позовною Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» до ОСОБА_1 , відділу у Васильківському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Мазепіна В.Г., ОСОБА_2 про визнання правочинів недійсними, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Васильківського міськрайонного суду Київської області перебуває вказана цивільна справа.
25.01.2023 р. на електронну пошту суду від представника позивача надійшло клопотання про повернення до стадії підготовчого провадження, оскільки є потреба у залученні до участі у розгляді справи нового власника нерухомого майна, оскільки договори про відчуження цього майна є предметом розгляду цієї справи.
07.11.2023 р. на електронну пошту суду від представника позивача надійшло аналогічне клопотання, де додатково представник як на підставу задоволення клопотання посилався, що ухвалою від 19.02.2020 р. судом витребовувались документи, однак їх до суду не було надано. Таким чином, залучення нового власника нерухомого майна третьою особою та витребовувані документи в значній мірі можуть підтвердити ті обставини, якими позивач керувався під час подання позову.
Представник позивача підтримав клопотання від 07.11.2023 р. про повернення до стадії підготовчого судового засідання, просив його задовольнити, згідно заяви від 15.11.2023 р.
Вивчивши клопотання від 25.01.2023 р., від 07.11.2023 р., матеріали цивільної справи, суд приходить до наступних висновків.
Ухвалою Васильківськогоміськрайонного судуКиївської областівід 30.11.2018р. відкрито провадження по цивільній справі, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.02.2020 р. клопотання представника позивача задоволено, витребувано документи у Київській обласній державній адміністрації, Головному управлінні Держгеокадастру у Київській області.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 18.10.2022 р. закрито підготовче провадження у справі.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно із ч. 1 ст. 197 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно із ч. 2 ст. 189 ЦПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Главою 3 Розділу ІІІ Цивільно-процесуального кодексу України не врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Разом з тим, суд враховує, що у пункті 30 постанови Верховного Суду від 03.10.2019 р. у справі № 902/271/18 сформульовано такий правовий висновок: «Також Верховний Суд звертається до власної практики, зокрема, постанови від 02.10.2019 р. у справі № 916/2421/18, у якій Верховний Суд погодився з судами першої та апеляційної інстанцій у питанні можливості повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття у випадку, якщо судом встановлено замовчування відповідачем важливого питання, яке мало б бути вирішено саме на стадії підготовчого провадження. На думку Верховного Суду, стадія підготовчого провадження з огляду на її мету є не формальною, а реальною запорукою здійснення ефективного правосуддя на стадії розгляду справи по суті, тож належне та добросовісне ставлення до стадії підготовчого провадження як з боку суду, так і з боку всіх учасників справи, є таким, що у повній мірі відповідає засадам справедливого правосуддя. На важливість дотримання строку на подання доказів звертав свою увагу Верховний Суд й раніше у постановах від 06.02.2019 р. у справі № 916/3130/17, від 03.04.2019 р. № 913/317/18».
При задоволенні заяви суд враховує позицію Верховного Суду при розгляді справи №910/7103/21, в якій вказано, що суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Разом з тим такі обставини мають бути вагомими.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя.
Європейським судом з прав людини зазначалось, що суди під час застосування процесуальних правил повинні уникати зайвого формалізму, котрий може стати на перешкоді справедливості судового розгляду (рішення у справі "Walchli проти Франції", § 29; "Evaggelou проти Греції", § 23). Дійсно, іноді занадто суворе дотримання процесуального правила може становити загрозу самій суті права на доступ до суду (рішення у справі "Labergere проти Франції", § 23).
Отже, з урахуванням фактичних обставин справи, з метою захисту процесуальних прав сторін, та встановлення об`єктивних обставин у справі, справедливого та неупередженого вирішення спору у справі, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, з огляду на необхідність остаточно сформулювати предмет позову та суб`єктний склад, а також реалізації прав учасників справи на подання процесуальних заяв, які можуть бути вирішенні на стадії підготовчого засідання, та встановлення обставин, що мають значення для розгляду цієї справи, суд дійшов висновку щодо необхідності припинити розгляд справи на стадії розгляду по суті та повернутися до попередньої стадії судового процесу - підготовчого провадження.
Суд, керуючись ст.ст.2,197,189 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача про повернення до стадії підготовчого провадження від 10.01.2023 р., 07.11.2023 р., - задовольнити.
Повернутися при розгляді цивільної справи №362/6979/18 на стадію підготовчого засідання.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК Україниодночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятоїст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятоїст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу. Результат домовленості сторін може бути оформлений мировою угодою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кравченко Л.М.
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 30.11.2023 |
Номер документу | 115255359 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні