ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
30.11.2023Справа № 910/18098/23
Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.І.С. БУД"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Димовент Груп"
про розірвання договору та стягнення 646 291 грн 22 коп.
ВСТАНОВИВ:
27.11.2023 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.І.С. БУД" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Димовент Груп" про розірвання договору та стягнення 646 291 грн 22 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного сторонами договору підряду № 40587730/02 від 01.02.2022 не виконав взяті на себе зобов`язання з виконання робіт, у зв`язку з чим позивач відмовся від договору, що є підставою для розірвання договору та повернення 539 068 грн 32 коп. попередньої оплати. Крім того, у зв`язку з не виконанням зобов`язань позивачем нараховано 10 722 грн 90 коп. пені.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення позовної заяви без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки в позовній заяві невірно зазначено ціну позову та адресу відповідача, а також до позовної не додано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документі.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Нормами частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Як вказав позивач на першій сторінці позовної заяви ціна позову складає 646 291 грн 22 коп.
Разом з тим, відповідно до пункту 2 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Димовент Груп" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.І.С. БУД" 539 068 грн 32 коп. попередньої оплати та 10 722 грн 90 коп. пені, що разом складає 549 791 грн 22 коп., а не 646 291 грн 22 коп. як зазначено позивачем.
Відтак, позивач повинен вказати вірну ціну позову або виправити описку, допущену в прохальній частині позовної заяви.
Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, про місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вбачається, що місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Димовент Груп" є: 04108, місто Київ, проспект Правди, будинок 31-А, тоді як, позивачем у позовній заяві зазначено: 04071, місто Київ, вулиця Ярославська, будинок 39В.
Таким чином, позивач повинен зазначити вірну адресу відповідача.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вже зазначалося судом, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вбачається, що місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Димовент Груп" є: 04108, місто Київ, проспект Правди, будинок 31-А, тоді як, позивачем відповідно до опису вкладення у цінний лист № 7300300264378 від 20.11.2023, поштової накладної та фіскального чеку від 20.11.2023 позовну заяву направлену відповідачу на адресу: 04071, місто Київ, вулиця Ярославська, будинок 39В.
Таким чином, позивачем не надано належних доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Керуючись ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху дня усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя Н.Плотницька
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115297239 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Плотницька Н.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні