Ухвала
від 30.11.2023 по справі 127/20235/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/20235/23

Провадження № 2/127/2525/23

УХВАЛА

30 листопада 2023 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі судді Іщук Т. П., розглянувши заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Іващенко І. І. та представника відповідачаТОВ «Альфтуристичний оператор» адвоката Солошенка С. В. про їх участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альф туристичний оператор», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Приватного підприємства «Датур», про розірвання договору на туристичне обслуговування, стягнення коштів.

20.11.2023 представником позивача адвокатомІващенко І.І. засобамиелектронного зв`язкучерез підсистемуЄСІТС «Електроннийсуд» направленазаява про її участь у судовому засіданні, яке відбудеться 07.12.2023, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою системи ВКЗ «EasyCon». Заява мотивована обставинами наведеними в ній.

Також, 21.11.2023 представником відповідача ТОВ«Альф туристичнийоператор» адвокатомСолошенком С.В. засобамиелектронної поштиподана заява про його участь в засіданні на вказану вище дату в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою системи ВКЗ «EasyCon». Заява мотивоване обставинами, аналогічними в заяві представника позивача.

Розглянувши вказані заяви, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч. 1,2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Згідно ч. 3 ст. 212 ЦПК України Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21, з 05 жовтня 2021 року офіційно функціонують три окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС): «Електронний кабінет»; «Електронний суд» та підсистема відеоконференцзв`язку.

Пунктом 49 розділу 3 цього Положення роз`яснено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою wiki.court.gov.ua.

Крім того, пунктом 10 розділу 3 даного Положення визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої Електронні кабінети в ЄСІТС в обов`язковому порядку.

Відповідна вимога корелюється з положеннями ст. 14 ЦПК України, яка визначає обов`язок визначених у цій статі процесуального закону учасників справи, зокрема адвокатів, реєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Водночас слід зауважити, що регламентований порядок роботи з технічними засобами ВКЗ під час судового засіданні у цивільному процесі за участі сторін поза межами приміщення суду за допомогою системи «EasyCon», який був затверджений наказом Державної судової адміністрації України N169 від 08 квітня 2020 року, втратив чинність згідно з Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року N196, який також втратив чинність згідно з Наказом Державної судової адміністрації України від 26 жовтня 2021 року N362, у зв`язку із запуском підсистеми ЄСІТС відеоконференцзв`язок, і з того часу не використовується.

Отже, враховуючи викладене, на теперішній час виключена можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи «EasyCon» та власних технічних засобів, що є підставою для відмови у задоволенні заяв представників сторін в цій частині щодо вказаного ними технічного способу проведення відеоконференції поза використання діючих сервісів та модулів ЄСІТС.

Разом з тим, зважаючи на наведені взаявах доводи, з метоюповного,всебічного,об`єктивного таоперативного розглядуцієї цивільноїсправи, суд дійшоввисновку,що цізаяви підлягаютьчастковому задоволеннюта вважаєза доцільне провести судове засідання із заявленими учасниками у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми ВКЗ ЄСІТС.

Керуючись ст.212 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Іващенко І. І. та представника відповідачаТОВ «Альфтуристичний оператор» адвоката Солошенка С. В. про участь у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити частково.

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альф туристичний оператор», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Приватного підприємства «Датур», про розірвання договору на туристичне обслуговування, стягнення коштів,

який відбудеться 07 грудня 2023 року об 11-00 год., провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (електронний сервіс веб-порталу Судової влади України за посилання http://vkz.court.gov.ua) з представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом ІващенкоІриною Ігорівною, тапредставником відповідачаТОВ «Альфтуристичний оператор»-адвокатом СолошенкомС.В.

У задоволенні заяв представника позивача ОСОБА_1 адвоката Іващенко І. І. та представника відповідачаТОВ «Альфтуристичний оператор» адвоката Солошенка С. В. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» - відмовити.

Роз`яснити представникам сторін, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: зайти та авторизуватися в підсистемі ВКЗ ЄСІТС за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камера) та перевірити їх відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Попередити представників сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України вони несуть ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, так як подав до суду відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення30.11.2023
Оприлюднено04.12.2023
Номер документу115301420
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —127/20235/23

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сакара Наталія Юріївна

Постанова від 28.03.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Оніщук В. В.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Оніщук В. В.

Ухвала від 27.02.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Оніщук В. В.

Рішення від 01.02.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Рішення від 15.01.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Рішення від 15.01.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні