Ухвала
від 23.09.2010 по справі 2а-7171/10/1070
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИ Й АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №2а-7171/10/1070 Голову ючий у 1- й інстанції Савчен ко А. І.

Суддя - доповідач: Собків Я.М.

У Х В А Л А

Іменем України

23 вересня 2010 р. м. Киї в

Колегія суддів Київськ ого апеляційного адміністра тивного суду у складі:

головуючого судді: Соб ківа Я.М.

суддів: Зай цева М.П, Романчук О.М.,

при секретарі: Оле шко О.В.

розглянувши за відсутно сті осіб, які беруть участь в с праві, відповідно до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судово му засіданні в м. Києві апеляц ійну скаргу Білоцерківської об' єднаної Державної подат кової інспекції Київській об ласті на ухвалу Київського о кружного адміністративного суду від 16 серпня 2010 року у спра ві за адміністративним позов ом Білоцерківської об' єдна ної Державної податкової інс пекції Київській області до Товариства з обмеженою відпо відальністю «Інкомбуд», Това риства з обмеженою відповіда льністю «Нафтогазбудінвест »про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И Л А:

Білоцерківська об' єднана Державна податкова ін спекція Київській області зв ернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відп овідальністю «Інкомбуд», Тов ариства з обмеженою відповід альністю «Нафтогазбудінвес т»про стягнення коштів.

Ухвалою Київського окр ужного адміністративного су ду від 16 серпня 2010 року позов за лишено без розгляду в зв' яз ку з пропуском строку зверне ння до суду.

Не погоджуючись з таки м судовим рішенням, позивач п одав апеляційну скаргу, в які й просить скасувати незаконн у на його думку, ухвалу суду пе ршої інстанції та постановит и нову. В своїй апеляційній ск арзі апелянт посилається на неповне з' ясування всіх обс тавин, що мають значення для в ирішення справи, порушення с удом першої інстанції норм м атеріального та процесуальн ого права, незаконність, необ ґрунтованість та необ' єкти вність оскаржуваного рішенн я, що є підставою для його скас ування.

Особи, які беруть уч асть в справі в судове засіда ння не з' явилися, про дату та час слухання справи були пов ідомлені належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.12 КАС України під час судового ро згляду справи в судовому за сіданні забезпечується повн е фіксування судового засід ання за допомогою

звукоз аписувального технічного з асобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб , які беруть участь у справі, ч и у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу ро згляд справи здійснюється з а відсутності осіб, які беру ть участь у справі (у тому числ і при розгляді справи в поряд ку письмового провадження).

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судовог о розгляду адміністративно ї справи здійснює повне фік сування судового засіданн я за допомогою звукозапису вального технічного засобу . У разі неявки у судове засі дання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо ві дповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійс нюється за відсутності осіб , які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді спра ви в порядку письмового пр овадження), фіксування судов ого засідання за допомогою звукозаписувального техні чного засобу не здійснюється .

Заслухавши суддю-доповіда ча, перевіривши матеріали сп рави, доводи апеляційної ска рги, колегія суддів приходит ь до висновку, що вона підляга є задоволенню, виходячи з нас тупного:

Суд першої інстанції в своєму рішенні прийшов до ви сновку про необхідність зали шення позову без розгляду.

Апеляційна інстанція н е погоджується з такими дово дами суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуєтьс я на їх безпосередньому, всеб ічному, повному та об'єктивно му дослідженні (ч.1 ст. 86 КАС Укр аїни).

Відповідно до частин 1, 2 статті 99 КАС України (в редак ції на день звернення з позов ом) адміністративний позов м оже бути подано в межах строк у звернення до адміністратив ного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законам и; для звернення до адміністр ативного суду за захистом пр ав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячн ий строк, який, якщо не встанов лено інше, обчислюється з дня , коли особа дізналася або пов инна була дізнатися про пору шення своїх прав, свобод чи ін тересів.

Провадження в адміністр ативних справах здійснюєтьс я відповідно до закону, чинно го на час вчинення окремої пр оцесуальної дії, розгляду і в ирішення справи (абзац 1 части ни другої статті 5 Кодексу адм іністративного судочинства України).

30 липня 2010 року набрав чин ності Закон України №2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», яким внесені зміни в положен ня Кодексу адміністративног о судочинства України.

Так, адміністративний п озов, поданий після закінчен ня строків, установлених зак оном, залишається без розгля ду, якщо суд за заявою особи, я ка його подала, не знайде підс тав для поновлення строку (ст аття 100 КАС України в редакції від 07 липня 2010 року).

З матеріалів справи видн о, що позивач звернувся до су ду з приводу перевірки, викла деної в акті від 23.02.2010 року № 523/23-2-32 05908134.

З позовом позивач зверн увся 10 серпня 2010 року, тобто в ме жах річного строку зверненн я до суду.

Позивачем подано клопо тання про поновлення строку звернення до суду, що згідно з ч. 1 ст 100 КАС України є підставо ю для поновлення строку звер нення до суду.

Посилання позивача на т е, що до спірних правовідноси н стаття 99 КАС України (в редак ції, чинній на день звернення з позовом), якою встановлене о бмеження прав порівняно з ре дакцією чинною на день виник нення спірних правовідносин не застосовується є вірним, в иходячи з наступного.

Згідно з Рішенням Кон ституційного суду України ві д № 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 у справ і за конституційним зверненн ям Національного банку Украї ни щодо офіційного тлумаченн я положення частини першої с татті 58 Конституції України (с права про зворотну дію в часі законів та інших нормативно -правових актів) у статті 58 Кон ституції України закріплено один із загальновизнаних пр инципів права - принцип негай ної дії норми права у часі, тоб то вона є нормою-принципом. Об сяг дії норми-принципу порів няно із звичайною нормою наб агато ширший, оскільки вона н е регулює конкретні суспільн і відносини, а встановлює заг альне, основоположне універс альне, імперативне правило д ля всіх чи певного кола право відносин. Дана норма містить загальне правило стосовно в сіх видів юридичної відповід альності , а не тільки покаран ня за злочин.

Частина перша статті 58 К онституції України встановл ює принцип дії законів та інш их нормативно-правових актів у часі, який має застосовуват ися щодо будь-яких законів чи інших нормативно-правових а ктів. Дія зазначеного принци пу обмежена лише випадками, к оли закони та інші нормативн о-правові акти пом'якшують аб о скасовують відповідальніс ть особи. Інших обмежень стат тя 58 Конституції України не пе редбачає.

Спірні правовідносини виникли до набуття чинності Законом України №2453-VI «Про су доустрій і статус суддів», як им внесені зміни в положення Кодексу адміністративного с удочинства України та встано влено шестимісячний строк зв ернення до суду.

На момент винесення спі рного акту перевірки діяв рі чний строк звернення до суду , тобто позивач правомірно ро зраховував на можливість зве рнення до суду в межах річног о строку, оскільки передбачи ти зміну законодавства не вб ачається можливим.

Закон, чинний на момент з вернення до суду погіршує ст ановище позивача, що згідно з загальновизнаними принципа ми права є неприпустимим.

Позивачем подано позов в межах річного строку зверн ення до суду, який діяв на моме нт виникнення спірних правов ідносин.

.Враховуючи викладене, а пеляційна інстанція приходи ть до висновку, що суд першої і нстанції неправомірно залиш ив позовну заяву без розгялд у.

Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 3, 204 ч . 1 п. 4 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстан ції, яка перешкоджає подальш ому провадженню у справі, суд апеляційної інстанції скасо вує її і направляє справу до с уду першої інстанції для про довження розгляду, якщо визн ає, що судом порушено норми ма теріального або процесуальн ого права, що призвело до непр авильного вирішення питання .

За таких підстав, апеляці йну скаргу - необхідно задо вольнити, а ухвалу суду першо ї інстанції - скасувати.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196,199, 202, 204, 2 06 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А

Апеляційну скаргу Білоцерківської об' єднано ї Державної податкової інспе кції Київській області - за довольнити.

Ухвалу Київського окр ужного адміністративного су ду від 16 серпня 2010 року - скасу вати.

Постановити нову ухва лу, якою справу направити до с уду першої інстанції для про довження розгляду.

Ухвала набирає законної с или з моменту проголошення т а оскарженню не підлягає, оск ільки не перешкоджає подальш ому руху справи.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний те кст ухвали виготовлено 28 вере сня 2010 року

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.09.2010
Оприлюднено09.10.2010
Номер документу11545989
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-7171/10/1070

Постанова від 02.02.2011

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Спиридонова В.О.

Ухвала від 16.08.2010

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Спиридонова В.О.

Ухвала від 18.11.2010

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Спиридонова В.О.

Ухвала від 15.10.2010

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Спиридонова В.О.

Ухвала від 11.08.2010

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Спиридонова В.О.

Ухвала від 23.09.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Собків Я.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні