Ухвала
від 20.10.2023 по справі 758/12475/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/12475/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2023 року суддя Подільського районного суду м.Києва Скрипник О. Г. , розглянувши матеріали заяви позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Благодійної організації Благодійний фонд «Ясне бачення» директора Білоконь Ярослава Петровича про відшкодування матеріальної шкоди, -

В С Т А Н О В И В :

До Подільського районного суду м. Києва надійшла заява позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Благодійної організації Благодійний фонд «Ясне бачення» директора Білоконь Я.П. про відшкодування матеріальної шкоди.

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Подільського районного суду м. Києва з заявою про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на все рухоме і нерухоме майно Благодійної організації Благодійний фонд «Ясне бачення», із забороною пересуванням транспортним засобом, вчиняти будь-які дії, заборонити іншим учасникам вчиняти будь-які дії, заборонити виїзд за межі України, блокування рахунків.

В обґрунтування заяви посилається на те, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду про відшкодування матеріальної шкоди, оскільки орендарі за час проживання в будинку належному позивачу порушили п. 5.6 Договору, а саме про зобов`язання щодо повернення будинку і приміщення в тому стані в якому він його отримав. У зв`язку з чим, орендарі нанесли орендарю матеріальну шкоду більше ніж як на 1 116 250,00 грн..

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява позивача про забезпечення позову не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (ч. 1 ст. 153 ЦПК України). Підстави для виклику сторін для розгляду заяви про забезпечення позову - відсутні.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Як вбачається з позову, предметом позову є стягнення заборгованості за кредитним договором.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22.12.2006 N9, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвіднесення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони вчиняти певні дії.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Під час вирішення питання щодо забезпечення позову, обґрунтованість позову не досліджується, адже питання обґрунтованості заявлених позовних вимог є предметом дослідження судом під час розгляду спору по суті і не вирішується ним під час розгляду заяви про забезпечення позову. Суд повинен лише пересвідчиться, що між сторонами виник спір.

Вирішуючи питання щодо забезпечення позову суд виходить із наявності спірних обставин, з якими пов`язується застосування відповідних заходів забезпечення позову, та зв`язку між конкретними заходами забезпечення позову і предметом позову, відповідністю та співмірністю вжитих заходів забезпечення позову предмету позову майнового характеру.

Суд вважає не підтвердженими доказами твердження заявника про наявність обставин, які можуть утруднити виконання рішення суду у разі задоволення позову, чи намірів відповідача відчужувати майно третім особам.

Оскільки на час розгляду заяви про забезпечення позову, позивач не обґрунтував та не підтвердив доказами своє припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення, а також те, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, суд вважає, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 81, 149-153, 261 ЦПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до Благодійної організації Благодійний фонд «Ясне бачення» директора Білоконь Ярослава Петровича про відшкодування матеріальної шкоди - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складання ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.

СуддяО. Г. Скрипник

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.10.2023
Оприлюднено11.12.2023
Номер документу115495680
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —758/12475/23

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Постанова від 19.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Постанова від 19.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні