Справа № 467/1454/23
Провадження № 2/467/310/23
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.12.2023 року Суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Кологрива Т.М., розглянувши заявупро самовідвідсудді КологривоїТ.М.по цивільнійсправі запозовноюзаявою,поданою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до відділу освіти, культури, молоді та спорту Арбузинської селищної ради Миколаївської області, Кавунівської гімназії Арбузинської селищної ради Миколаївської області про скасування наказу та зобов`язання поновити збереження середнього заробітку
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 22 листопада 2023 року судді Кологривої Т.М. було передано для розгляду цивільну справу з єдиним унікальним номером судової справи 467/1454/23, номер провадження 2/467/310/23 за позовною заявою, поданою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до відділу освіти, культури, молоді та спорту Арбузинської селищної ради Миколаївської області, Кавунівської гімназії Арбузинської селищної ради Миколаївської області про скасування наказу та зобов`язання поновити збереження середнього заробітку.
Суддеюподана заявапро самовідвідз тихпідстав,щопозивач ОСОБА_2 є чоловіком ОСОБА_3 , яка працює на посаді секретаря Арбузинського районного суду Миколаївської області з 01 грудня 2023 року.
Вивчивши матеріали справи, суддя прийшов до наступного.
Відповідно дост. 39 ЦПК України, за наявності підстав, зазначених уст.36 ЦПК України, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
За правиламист.36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), в тому числі і в разі, коли є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч. 1 ст.40 ЦПК Українипитання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
А відповідно до ч.9ст. 40 ЦПК Українипитання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Статтею6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право на справедливий суд. Відповідно до п.1 цієї статті кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, установленим законом, який вирішить спір щодо його прав і обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
При розгляді справи судом ні у кого не повинно бути сумнівів в об`єктивності та неупередженості суддів. Якщо є обґрунтовані підстави вважати, що суд не буде безстороннім, він має бути усунутий від розгляду справи.
Адже, у своєму рішенні по справі "Фельдман проти України" Європейський суд з прав людини порушенням ст. 6 Конвенції визнав незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будь-якого розумного сумніву з приводу його безсторонності ( рішення у справі "Фельдман проти України", заяви N 76556/01 та 38779/04, рішення від 8 квітня 2010 року, п.97).
Згідно рішення Європейського суду з прав людини у справі "Мироненко і Мартенко проти України" (рішення від 10 грудня 2009 року), наявність безсторонності має визначатися для цілей п. 1 ст. 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (див., зокрема, рішення у справах "Фей проти Австрії" (Fey v. Austria), рішення від 24 лютого 1993 року, серія А, № 255, с. 12, п. 27, 28 і 30, та "Веттштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland, заява № 33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII). У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім ( рішення у справі "Пуллар проти Сполученого Королівства" Pullar v. the United Kingdom), рішення від 10 червня 1996 року, Reports 1996-III, с. 794, п. 38). Особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного ( згадане вище рішення у справі Веттштайна Wettstein), п. 43).
У відповідності до наказу від 01 грудня 2023 року керівника апарату Арбузинського районного суду Миколаївської області Дерій Мирослава Анатоліївна призначена на посаду секретаря Арбузинського районного суду Миколаївської області.
Наведеніобставини вказуютьна те,що суддяАрбузинського районногосуду Миколаївськоїобласті КологриваТ.М.не можебрати участьу розглядіцієї справивідповідно доч.1п.5ст.36ЦПК України з метою виключення будь-якого розумного сумніву з приводу безсторонності судді.
З урахуванням викладеного, з метою забезпечення реалізації права сторін на справедливий суд, що гарантовано їмКонвенцію про захист прав людини і основоположних свобод( Рим, 04.ХІ. 1950) вважаю за необхідне задовольнити заявлений суддею самовідвід.
Керуючисьст.ст.36,39,40,258-261 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву про самовідвід судді Кологривої Т.М. задовольнити.
Відвести суддю Арбузинського районного суду Миколаївської області Кологриву Тетяну Миколаївну від розгляду цивільної справи з єдиним унікальним номером судової справи 467/1454/23, номер провадження 2/467/310/23 за позовною заявою, поданою Петриною Оленою Володимирівною в інтересах ОСОБА_2 до відділу освіти, культури, молоді та спорту Арбузинської селищної ради Миколаївської області, Кавунівської гімназії Арбузинської селищної ради Миколаївської області про скасування наказу та зобов`язання поновити збереження середнього заробітку.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.М.Кологрива
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 12.12.2023 |
Номер документу | 115531611 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Кологрива Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні