Ухвала
від 11.12.2023 по справі 906/1588/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"11" грудня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1588/23

Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Фізичної особи-підприємця Рикунова Андрія Івановича (Житомирська область, м.Бердичів)

до Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" (Житомирська область, м.Бердичів)

про стягнення 95 072,09 грн,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Рикунов Андрій Іванович звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" про стягнення 95 072,09грн, з яких: 85 431,00грн пені, 5 494,00грн 3% річних та 4 147,09грн інфляційних втрат, а також судових витрат за неналежне виконання умов договору поставки №2 від 02.12.2021 року.

Ознайомившись із змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення без руху позовної заяви Фізичної особи-підприємця Рикунова Андрія Івановича від 01.12.2023, з огляду на таке.

Стаття 164 ГПК України визначає перелік документів, що додаються до матеріалів позовної заяви, зокрема, документ, що підтверджує відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, належним доказом надіслання відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Отже, належними доказами відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Судом встановлено, що:

- в додатках позовної заяви Фізичної особи-підприємця Рикунова Андрія Івановича від 01.12.2023 в п.12 зазначено "12. Квитанція про направлення поштовим відправленням позовної заяви з додатками для ПАТ "Дніпровуд";

- до позову додано фіскальний чек від 01.12.2023 про надіслання рекомендованого листа ПАТ "Дніпровуд".

Серед доданих до позовної заяви документів відсутні опис вкладання в поштовий конверт на ім`я ПАТ "Дніпровуд" та поштова накладна про надіслання ПАТ "Дніпровуд" листа з копією позовної заяви. Тому, суд не розцінює фіскальний чек як належний доказ, який підтверджує надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки з нього неможливо встановити, які документи надсилались відповідачу.

З огляду на наведене, ФОП Рикуновим А.І. не подано належних доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви від 01.12.2023 з доданими документами.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлена наступна ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви, зокрема, майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тобто, за подання даної позовної заяви (з урахуванням зазначеної позивачем ціни позову 95 072,09грн), судовий збір підлягає сплаті у розмірі 2 684,00грн.

Натомість, до позовної заяви додано платіжну інструкцію №0.0.3336034977.1 від 01.12.2023 про сплату судового збору на суму 2 589,00грн, тобто позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір.

Отже, позивач має доплатити судовий збір у сумі 95,00грн (2 684,00грн- 2589,00грн) і надати суду оригінал відповідного платіжного документа про сплату судового збору.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що до матеріалів позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, серед іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.

Згідно з ч.5 ст.6 ГПК України (із змінами, внесеними згідно із Законом № 1416-IX від 27.04.2021; в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Відповідно до положень ч.6 ст.6 ГПК України (в редакції Законів № 738-IX від 19.06.2020, № 3200-IX від 29.06.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Проте, позивач у справі - Фізична особа-підприємець Рикунов Андрій Іванович (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що підтверджується відповіддю №334107 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, сформованого засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" 07.12.2023.

Відповідно до п.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви Фізичній особі-підприємцю Рикунову Андрію Івановичу необхідно подати суду письмову заяву про усунення недоліків із зазначенням дати та номеру справи з доказами надіслання відповідачу копії позовної заяви з доданими документами, подавши суду відповідні докази такого надіслання; здійснити реєстрацію електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС відповідно до статті 6 ГПК України та зазначенням в позові наявності чи відсутності у Приватного акціонерного товариства "Дніпровуд" Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд в ЄСІТС. Також заявнику необхідно подати докази доплати судового збору у відповідному розмірі, виходячи із заявлених вимог.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Фізичній особі-підприємцю Рикунову Андрію Івановичу в 10-денний строк з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання:

- заяви про усунення недоліків з доказами доплати судового збору у розмірі 95,00грн, виходячи із заявлених вимог;

- здійснення реєстрації електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС відповідно до статті 6 ГПК України та зазначенням в позові наявності чи відсутності у ПАТ "Дніпровуд" Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд в ЄСІТС;

- доказів надіслання ПАТ "Дніпровуд" листом з описом вкладення копії позовної заяви від 01.12.2023 з додатками.

3. Роз`яснити Фізичній особі-підприємцю Рикунову Андрію Івановичу, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 11.12.2023 та оскарженню не підлягає.

Суддя Кравець С.Г.

Друк:

1 - до матеріалів позовної заяви,

2 - позивачу ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) (рек.з пов.) та на електронну пошту позивача та представника: ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.12.2023
Оприлюднено13.12.2023
Номер документу115540197
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —906/1588/23

Постанова від 10.06.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 19.04.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Рішення від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 07.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 11.12.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні