Ухвала
від 14.11.2023 по справі 755/16011/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/16011/21

Провадження № 2/761/2705/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

Головуючого судді Сіромашенко Н.В.,

при секретарі Дем`янчук С.Р.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Соврас Олена Юріївна про встановлення факту проживання однією сім`єю,-

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2021 року, на підставі ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 23.09.2021, для розгляду до Шевченківського районного суду м. Києва за підсудністю надійшла вищевказана справа.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.12.2021 справа надійшла в провадження судді Рибака М.А.

Ухвалою суду від 15.12.2021 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено у справі підготовче судове засідання.

Розпорядженням керівника суду від 22.02.2023 № 01-08-57 щодо повторного автоматичного розподілу справи у зв`язку з тим, що суддя Рибак М.А. перебуває у відпустці до 10.03.2023 включно, що значно впливає на строки розгляду справи, а також, з урахуванням звернення позивача у справі - ОСОБА_1 із заявою про дотримання прав останньої, а також, воєнним станом у державі, дані обставини є винятковим випадком, що унеможливлює продовження розгляду даної справи суддею Рибаком М.А, відповідно до п. 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу, призначено повторний автоматичний розподіл справ №755/16011/21.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.02.2023 справу розподілено на суддю Сіромашенко Н.В.

Ухвалою суду від 27.02.2023 справу прийнято до провадження судді Сіромашенко Н.В.

19.10.2023 до суду надійшла заява від ОСОБА_2 , яка просила зупинити провадження у справі до набуття нею спадкових прав у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 позивача ОСОБА_1 та надала до матеріалів справи копію свідоцтва про смерть позивача.

В судове засідання сторони не з`явились, повідомлялись належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Соврас Олена Юріївна про встановлення факту проживання однією сім`єю.

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 02.08.2023 виданого Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Згідно з п. 1 ч.1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 3 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно з ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

За таких обставин, з урахуванням того, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, суд вважає, що провадження у даній справі необхідно зупинити на визначений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк з часу відкриття спадщини для прийняття спадкоємцями спадщини та залучення їх до участі у справі як правонаступників.

Керуючись ст.ст. 251, 253, 259-261, 353-355 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1270 ЦК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у цивільній справі № 755/16011/21 за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Соврас Олена Юріївна про встановлення факту проживання однією сім`єю до залучення до участі у справі правонаступників.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суду міста Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.11.2023
Оприлюднено12.12.2023
Номер документу115546909
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

Судовий реєстр по справі —755/16011/21

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Постанова від 11.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Рішення від 14.08.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

Рішення від 14.08.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні