Ухвала
від 11.12.2023 по справі 481/2103/23
НОВОБУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 481/2103/23 Провадж.№ 2/481/424/2023

У Х В А Л А

(про залишення позовної заяви без руху)

11.12.2023 року м. Новий Буг

Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Уманська О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою адвоката Глушаниці Андрія Леонідовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , треті особи без самостійних вимог: приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Грудницька Ірина Миколаївна, про визнання недійсними договорів дарування,

встановила :

05.12.2023 року до Новобузького районного суду надійшов цивільний позов від ОСОБА_4 , який діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , треті особи без самостійних вимог: приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Грудницька І.М., за яким позивач просив ухвалити судове рішення про визнання недійсними:

- договору дарування земельної ділянки за адресою Миколаївська область Баштанський район Березнегуватська сільська рада площею 1.50 га, кадастровий номер 4824580700:02:000:0236 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2175436748245 посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1208, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;

- договору дарування земельної ділянки за адресою Миколаївська область Баштанський район Березнегуватська сільська рада площею 5,9524 га, кадастровий номер 4824580700:03:000:0491 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2186958348245 посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1209, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

05.12.2023 року системою автоматичного документообігу суду позовні матеріали розподілено судді Уманській О.В.

За змістом ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Таким чином, пред`явником при зверненні до суду повинні бути дотриманні вимоги статей 175-177 ЦПК України.

Водночас, встановлено, що дана позовна заява подана з порушенням вимог Цивільного процесуального кодексу України.

Судом встановлено, що даний позов сформовано та подано через систему «Електронний суд" (Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) затверджено 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21) .

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.2, 4, 5 ст.95 ЦПК України).

Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом(ч.3 ст.95 ЦПК України).

Доказами, згідност.76 ЦПК України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

За змістом частини 5 статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно ч. 7 ст.43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Частиною 8 статті 43 ЦПК України встановлено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до розділу 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.

У разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

У порушення наведених норм позивачем (його представником) не додано доказів того, що інші учасники (треті особи) справи мають зареєстрований кабінет, що їм була направлена копія даної позовної заяви з додатками через підсистему "Електронний кабінет" або в паперовому вигляді за допомогою засобів поштового зв`язку.

Суд звертає увагу, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст.177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. Тобто в інших випадках, позивач повинен подати до суду примірник позовної заяви з додатками для направлення учасникам процесу.

З огляду на викладене, позивачу необхідно надати відомості щодо направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача у відповідності до вимог цивільного процесуального закону.

Крім того відповідно до ч 6 ст.177 ЦПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.

У порушення вищевказаних норм позивачем (його представником) до позовної заяви про визнання договорів дарування земельних ділянок недійсними не долучено копію (або оригінал) договору дарування земельної ділянки посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1208, та договору дарування земельної ділянки посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1209, укладені між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Крім того у випадку відсутності вищевказаних договорів у позивача останнім до матеріалів позовної заяви не додано клопотання про їх витребовування.

Також відповідно до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У порушення вищевказаних норм позивачем (його представником) до позовної заяви про визнання договорів дарування земельних ділянок недійсними не долучено документи, що підтверджують сплату судового збору.

Так, позивачем у своєму позові заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме : 1) визнати недійсним договір дарування земельної ділянки за адресою Миколаївська область Баштанський район Березнегуватська сільська рада площею 1.50 га, кадастровий номер 4824580700:02:000:0236 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2175436748245 посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1208, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;

2) визнати недійсним договір дарування земельної ділянки за адресою Миколаївська область Баштанський район Березнегуватська сільська рада площею 5,9524 га, кадастровий номер 4824580700:03:000:0491 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2186958348245 посвідчений 30 вересня 2021 року приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Грудницькою Іриною Миколаївною за реєстровим номером 1209, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

У відповідності до вимог п.2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до вимог п.п. 2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ, судовий збір фізичною особою за подання до суду позову немайнового характеру сплачується в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік», з 01 січня 2023 року прожитковий мінімумдля працездатнихосіб на місяць установлено у розмірі 2684 гривень.

Враховуючи наведене судовий збір за позовною вимогою немайнового характеру підлягає сплаті у розмірі (2684 х 0,4) 1073,60 гривень, враховуючи, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, то судовий збір за них становить (1073,60 х 2) 2147,20 гривень.

Разом з тим відповідно до положень ч.3 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті позивачем становить (2147,20 х 0,8 ) 1 717,76 гривень.

Зважаючи на недоліки позовної заяви суддя, на підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України, вважає можливим залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків та виконання вимог ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору (Отримувач коштів Миколаїв.ГУК/тг м.Новий Буг/22030101,Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.),Рахунок отримувача UA828999980313191206000014436,Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу 101, судовий збір, за позовом…), позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174-177, 184, 185, 352-255 ЦПК України, суддя,

постановила :

позовну заяву адвоката Глушаниці Андрія Леонідовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи без самостійних вимог: приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Грудницька Ірина Миколаївна, про визнання недійсними договорів дарування залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунення встановлених судом недоліків позовної заяви, а саме: надатидоказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду позовної заяви з додатками;надати документ, що підтверджує сплату судового збору; надати копії спірних договорів або клопотання про їх витребування.

Встановити для усунення недоліків строк не більше 10 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

Роз`яснити, що в разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Ухвалу в повному обсязі складено 11.12.2023 року.

Суддя

СудНовобузький районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення11.12.2023
Оприлюднено13.12.2023
Номер документу115558772
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування

Судовий реєстр по справі —481/2103/23

Рішення від 26.09.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 27.12.2023

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Новобузький районний суд Миколаївської області

Уманська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні