Справа № 1-1/12
Провадження № 1/576/1/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2023 року м. Глухів
Глухівський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, -
встановив:
До суду надійшло клопотання прокурора у якому він просив звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 201, ч. ст. 212 КК України на підставі ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальну справу відносно нього закрити.
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 201, ч. ст. 212 КК України, які скоєні 24.06.2003 р. і з моменту вчинення цих злочинів сплинуло п`ятнадцять років. Тому на думку прокурора є підстави для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Пленум Верховного Суду України у п. 2 своєї постанови № 12 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» роз`яснив, що у Загальній частині КК передбачено, зокрема, звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності (ст. 49). Особу можна звільнити від кримінальної відповідальності лише за наявності визначених у КК умов і підстав. Умовою звільнення особи від кримінальної відповідальності є вчинення нею певного умисного злочину, незалежно від того, закінчено його чи ні, вчинений він одноособово чи у співучасті. Підставою такого звільнення, зокрема, може бути настання певної події (наприклад, закінчення строків давності). При вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд повинен переконатися, що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності передбачені КК. Судам слід звернути увагу на те, що ухвалити рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності можна лише за наявності її згоди на закриття справи з відповідної підстави.
Верховний Суд у своїх постановах від 25.02.2021 р. по справі № 192/3301/16-к, від 29.07.2021 р. по справі № 552/5595/18, зазначав, що звільнення особи від кримінальної відповідальності у разі настання обставин, передбачених ч. 1 ст. 49 КК України можливе за наявності згоди обвинуваченого на звільнення на підставі спливу строків давності.
Прокурор не надав суду згоди обвинуваченого на звільнення від кримінальної відповідальності на підставі спливу строків давності.
За таких обставин клопотання є передчасним, а тому у його задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.11-1 КПК (ред. 1960 р.), п. 11 розділу XI КПК України, суд, -
постановив:
У задоволенні клопотання прокурора про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115562394 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Колодяжний А. О.
Кримінальне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В. В.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Антонюк Наталія Олегівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні