Справа №2-132/12
4-с/295/54/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
При залишення скарги без руху
11.12.2023 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,
вирішуючи питання про відкриття провадження за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця в цивільній справі № 2-132/12 за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення боргу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якій просить визнати незаконною та скасувати постанову старшого державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Скрит Л.В. від 21.10.2016 року про відкриття виконавчого провадження №52699152; визнати незаконними та скасувати постанови державного виконавця Войтко Н.В. від 05.12.2017 року про арешт майна боржника; постанову головного державного виконавця Гордійчук О.В. від 02.01.2020 року про передачу виконавчого провадження; постанову головного виконавця Гордійчук О.В. від 02.01.2020 року про прийняття виконавчого провадження; постанову головного виконавця Гордійчук О.В. від 25.07.2022 року про арешт коштів боржника; постанову головного виконавця Гордійчук О.В. від 25.07.2022 року про заміну (доповнення) реєстраційних даних; постанову головного виконавця Гордійчук О.В. від 03.05.2023 року про арешт коштів боржника.
Дослідивши вказану скаргу, суд дійшов висновку про необхідність її уточнення скаржником, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 447 ЦПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Як зазначено у п. 13 Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6 від 07.02.2014 року скарга маєвідповідати загальнимвимогам щодоформи тазмісту позовноїзаяви,передбаченим положеннямиЦПК, та містити відомості, зазначені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону про виконавче провадження, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання, а саме: стаття 122 ЦПК - про відкриття провадження у справі; статті 26, 27, 45 ЦПК - щодо кола осіб, які беруть участь у справі, їхніх прав та обов`язків; статті 74 - 77 ЦПК - про судові виклики та повідомлення; глави 4 розділу III ЦПК - про судовий розгляд; глав 1, 2 розділу V ЦПК - щодо апеляційного та касаційного оскарження судових рішень тощо.
Відповідно до ч. 4 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити, зокрема, найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Судом встановлено, що заявником не залучено до розгляду скарги всіх осіб, права яких можуть бути порушені.
Так, ОСОБА_1 сторонами у скарзі визначено головного державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Гордійчук О.В. та ПАТ «Дельта банк».
Разом з цим, відповідачами у справі №2-132/12 були, крім заявника, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , яких не залучено до участі у розгляді скарги.
Крім цього, заявником не залучено старшого державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Скрит Л.В. та Войтко Н.В., постанови яких від 21.10.2016 року та 05.12.2017 року заявник просить визнати незаконними та скасувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Всупереч зазначеній нормі процесуального закону заявником не додано до заяви доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Таким чином, заявнику слід залучити до участі у розгляді скарги всіх зазначених вище сторін, надіслати таким сторонам скаргу з доданими до неї додатками, а докази надіслання подати до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 4, 175, 447-450 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця залишити без руху.
Встановити заявнику для усунення виявлених недоліків строк, що не перевищує 5 (п`яти) днів з моменту отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну скаргу буде визнано неподаною та повернуто заявнику зі всіма доданими документами.
Копію ухвали невідкладно направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л. М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115563197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні