Справа № 758/7937/23
Категорія 79
У Х В А Л А
про застосування заходів процесуального примусу
18 грудня 2023 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Головчака М. М. ,
за участю секретаря судового засідання - Губенко О. М.,
позивача - ОСОБА_1 , представника позивача - Бердила О.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» про стягнення заробітної плати та заборгованості по компенсації за невикористану відпустку під час звільнення, -
В С Т А Н О В И В :
У липні 2023 року до Подільського районного суду м. Києва надійшла вказана справа.
Ухвалою суду від 21.07.2023 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 09.08.2023 задоволено клопотання представника позивача адвоката Бердила О.М. про витребування доказів, витребувано у Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» інформацію про суму заборгованості Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» перед ОСОБА_1 по заробітній платі; про суму заборгованості Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» перед ОСОБА_1 по компенсації за невикористані відпустки під час звільнення. Зобов`язано Державне підприємство «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» направити витребувану інформацію на адресу суду до 09 год. 30 хв. 04 вересня 2023 року.
Вказана ухвала направлялася на юридичну адресу відповідача рекомендованими листами, які повернулися до суду не вручені з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с.65, 66, 70, 71).
Разом з цим, відповідачем отримана ухвала суду про витребування доказів від 09.08.2023, що підтверджується рекомендованим листом про вручення поштового відправлення (а.с. 76).
Під час судового засідання 14.11.2023 представник відповідача Пархоменко І.С. повідомила суду, що витребувані докази будуть згодом надані суду.
Станом на 18.12.2023 витребувані ухвалою суду від 09.08.2023 докази до суду не надійшли.
У судовому засіданні представник позивача адвокат Бердило О.М. просив застосувати до відповідача заходи процесуального примусу.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
У справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи (ч. 1 ст. 42 ЦПК України).
Права та обов`язки представника учасників справи визначені ч. ч. 1, 2 ст. 43 ЦПК України. Зокрема, учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами. Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 ЦПК України, у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Європейський суд з прав людини наголошував, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії»).
Згідно ч. 8 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкоду здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Положеннями ст. 144 ЦПК України передбачено, що заходами процесуального примусу є: попередження; видалення із залу судового засідання; тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; привід; штраф.
Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги неналежне виконання відповідачем вимог ст. 84 ЦПК України, з метою спонукання уповноважених осіб Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» до виконання встановлених правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, зокрема, виконання ухвали суду про витребування доказів від 09.08.2023, суд приходить до висновку, що відносно відповідача слід застосувати захід процесуального примусу у виді попередження.
При цьому, суд наголошує, що у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, суд, з урахуванням конкретних обставин, стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та беручи до уваги відсутність витребуваних судом доказів, що перешкоджає розгляду справи, суд вважає за необхідне у судовому засіданні оголосити перерву.
Керуючись ст. ст. 143, 144, 148 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Застосувати до Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» захід процесуального примусу у виді попередження.
Роз`яснити, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених ЦПК України (ч. 2 ст. 144 ЦПК України).
Зобов`язати Державне підприємство «Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» невідкладно з дня отримання даної ухвали, але непізніше 24 січня 2024 року, направити витребувані ухвалою суду від 09 серпня 2023 року документи до Подільського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Хорива, 21.
Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, суд, з урахуванням конкретних обставин, стягує у дохід державного бюджету з відповідних осіб штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У судовому засіданні оголосити перерву до 14 год. 00 хв. 25 січня 2024 року.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.
Повний текст ухвали суду складено 18 грудня 2023 року.
СуддяМ. М. Головчак
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115713676 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Головчак М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні