Ухвала
від 08.12.2023 по справі 405/8436/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/8436/23

провадження № 1-кс/405/3994/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.12.2023 м. Кропивницький

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 13.07.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023120000000782, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

27.11.2023до Ленінськогорайонного судум.Кіровограда відстаршого слідчогов ОВССУ ГУНПв Кіровоградськійобласті ОСОБА_3 надійшло клопотанняпро арештмайна,яке 24.11.2023тимчасово вилученопід часпроведення обшукуза адресою: АДРЕСА_1 ,за фактичниммісцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 24.11.2023 під час проведення обшуку, згідно ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 21.11.2023, за адресою: квартира АДРЕСА_2 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було вилучено:

- ноутбук «Acer N20H2», сірого кольору, з зарядним пристроєм;

- ноутбук «Acer», чорного кольору, s/n NXM7BEN40173292270F3400 з зарядним пристроєм;

- ноутбук «VINGA Twizzle Pen J133» із s/n J13307180537;

- дві печатки юридичних підприємств «Віримо в перемогу» та «Національна самосвідомість»;

- документи, що стосуються діяльності ГО «Національна самосвідомість»: опис документів, що подаються заявником для проведення державної реєстрації юридичної особи; відомості про керівні органи ГО «Національна самосвідомість»; реєстр осіб ГО «Національна самосвідомість»; акт надання послуг № 199 від 26.01.2023; рахунок на оплату № 248 від 26.01.2023; договір № 3/06/х56/23-юу; відомості про керівні органи; протокол № 1 від 29.12.2022 року; реєстр осіб від 29.12.2022; статут ГО «Національна самосвідомість»; виписка з ЄДРЮО; наказ № 26/12-2022-т.в.о. від 26.12.2022; наказ № 26/12-2022-т.в.о. від 26.12.2022; довіреність від 28.03.2023; витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій; бланки договору про нерозголошення таємниці; доручення ТОВ «Ірпін»; договір про надання послуг; договір про нерозголошення комерційної таємниці від 28.07.2022; договір про надання послуг від 28.07.2023; посадова інструкція; 3 (три) бланки регламенту рекрутингу; регламент рекрутингу від 25.01.2023; акт надання послуг № 2882 від 08.12.2022; договір про співробітництво № 26/06/ЛР/22-Ю; вириска з ЄДРЮО; опис документів ГО «Віримо в перемогу»; протокол № 1 від 05.12.2022 року; відомості про керівні органи ГО «Віримо в перемогу»; структура ГО «Віримо в перемогу»; відомості ГО «Віримо в перемогу» - 2 од; реєстр осіб ГО «Віримо в перемогу»; витяг з реєстру неприбуткових організацій; Статут ГО «Віримо в перемогу»; реєстр ГО «Віримо в перемогу»; структура ГО «Віримо в перемогу»; відомості ГО «Віримо в перемогу»; протокол № 1 від 05.12.2022;

- мобільний телефон Apple, у силіконовому чохлі, ІМЕІ: НОМЕР_1 із сім-картою № НОМЕР_2 .

Слідчим стверджується, що вилучені вищевказані речі, ноутбуки, мобільний телефон та документи в ході обшуку квартири ОСОБА_4 ,24.11.2023 визнано речовими доказами, по вказаному кримінальному провадженню, оскільки вони могли бути як знаряддям так і предметом вчинення злочину, а отже всі вищевказані вилучені речі мають значення для кримінального провадження.

Крім того, під час вчинення своїх злочинних дій ОСОБА_5 використовувала мобільний зв`язок, а саме за допомогою вилученого мобільного телефону «Apple», який належить останній, вона підтримував зв`язок між собою та з іншими фігурантами у справі, а також з особами, які бажали офіційно виїхати за межі України, нібито під приводом волонтерських програм для виїзду і отримання гуманітарної допомоги Україні, із занесенням осіб до системи «Шлях», з використанням заздалегідь виготовлених фіктивних документів по (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги), і іншими невстановленими особами, які були обізнані в протиправних діях ОСОБА_5 та сприяли їй. Тобто використовувала даний телефон, сім-карту, з метою підтримання злочинної діяльності у незаконному переправлені осіб через державний кордон України, шляхом надання засобів, вчиненого з корисливих мотивів.

Крім того, на вилучених ноутбуках може зберігатися інформація про осіб, які, вже незаконно перетнули державний кордон України, або тільки збираються його перетнути, за незаконного сприяння громадських організацій, керівником яких є ОСОБА_5 , а їх огляд потребує значного часу, із залученням спеціаліста, тому повернення вказаних предметів може призвести до втрати інформації, яка може бути використана органом досудового розслідування як доказ.

Вилучені документи підтверджують факт причетності ОСОБА_5 до сприяння незаконному перетину кордону, так як серед вказаних документів є запити, копії витягів по ГО; уставні документи; бланки тощо, які використовувалися для оформлення фіктивних документів особам, які бажали отримати дозвіл на перетин кордону, шляхом внесення відомостей до системи «Шлях».

Виявлені та вилучені печатки юридичних підприємств «Віримо в перемогу» та «Національна самосвідомість», використовувалися ОСОБА_5 для завірення запитів та відповідних документів, необхідних для сприяння незаконному перетину державного кордону України, та, у разі їх повернення останній, можуть сприяти втраті слідів та унеможливлення проведення технічної експертизи документів по відтисках вказаних печаток, з порівнянням у інших документах.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки до суду не повідомив.

Власник майна ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилась, звернулась з заявою, в якій просить розглянути клопотання слідчого у її відсутність.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, повно та всебічно дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у рамках якого було подане клопотання, врахувавши позицію власника майна, дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, право власності є непорушним (ч.3 ст.41 Конституції України).

Статтею 2 КПК України передбачено, що завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилучене майно може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберігали на собі його сліди, а також є предметом кримінального правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилучене майно може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберігали на собі його сліди, а також є предметом кримінального правопорушення.

Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Встановлено, що слідчими відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області здійснюється досудове у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 13.07.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 1 12023120000000782, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Так,досудовим розслідуваннямперевіряється можливапричетність ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення щодо незаконної організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, яка по узгодженому злочинному плану, із корисливих спонукань, переслідуючи мету наживи, координує діяльність щодо виготовлення фіктивного пакету документів по волонтерській програмі (запрошення від юридичної особи Польщі, довіреність, гарантійний лист кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, акт приймання-передачі гуманітарної допомоги, договір про надання волонтерської допомоги, договір про надання гуманітарної допомоги), листів-звернень до Мінінфраструктури та обласних, міських військових адміністрацій, які надають право виїзду особам, що підлягають мобілізації під час воєнного стану до країн Європейського союзу через систему «Шлях».

24.11.2023 слідчим на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 21.11.2023 проведено обшук за адресою: квартира АДРЕСА_2 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якого вилучено вказані в клопотанні речі та документи, на які слідчий просить накласти арешт.

Постановою слідчого від 24.11.2023 вилучене майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Клопотання про арешт майна слідчим обґрунтовано тим, що тимчасово вилучені під час обшуків зазначені речі та документи є речовими доказами, що відповідає вимогам ст. 98 КПК України.

Слідчий суддя погоджується з думкою слідчого, вилучені під час проведення обшуків речі та документи, відповідають критеріям, передбаченим ст.98 КПК України, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема, для встановлення кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення злочину, дані про номери мобільних телефонів, використані під час вчинення злочину, зв`язки між особами, причетними до вчинення злочину, а незастосування арешту майна може призвести до його втрати, пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Під час розгляду клопотання про арешт майна, слідчим суддею не встановлено негативних наслідків арешту майна, та вважає, що такі обмеження є пропорційними меті, заради досягнення якої застосовується такий арешт, оскільки він пов`язаний з втручанням у право особи на власність, що є складовою права на мирне володіння своїм майном (передбачене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Водночас, на переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права особи, оскільки є необхідним і пропорційним до законної мети, що переслідується - нагальної суспільної потреби у протидії кримінальним правопорушенням.

З урахуванням доведеності слідчим правової підстави арешту на зазначене вище майно збереження речових доказів, можливості використання їх як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання слідчого про накладення арешту на зазначене майно з метою забезпечення збереження речових доказів, підлягає задоволенню.

За вказаних обставин, клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 168, 170-175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно 24.11.2023 під час проведення обшуку за адресою: квартира АДРЕСА_2 , за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- ноутбук «Acer N20H2», сірого кольору, з зарядним пристроєм;

- ноутбук «Acer», чорного кольору, s/n NXM7BEN40173292270F3400 з зарядним пристроєм;

- ноутбук «VINGA Twizzle Pen J133» із s/n J13307180537;

- дві печатки юридичних підприємств «Віримо в перемогу» та «Національна самосвідомість»;

- документи, що стосуються діяльності ГО «Національна самосвідомість»: опис документів, що подаються заявником для проведення державної реєстрації юридичної особи; відомості про керівні органи ГО «Національна самосвідомість»; реєстр осіб ГО «Національна самосвідомість»; акт надання послуг № 199 від 26.01.2023; рахунок на оплату № 248 від 26.01.2023; договір № 3/06/х56/23-юу; відомості про керівні органи; протокол № 1 від 29.12.2022 року; реєстр осіб від 29.12.2022; статут ГО «Національна самосвідомість»; виписка з ЄДРЮО; наказ № 26/12-2022-т.в.о. від 26.12.2022; наказ № 26/12-2022-т.в.о. від 26.12.2022; довіреність від 28.03.2023; витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій; бланки договору про нерозголошення таємниці; доручення ТОВ «Ірпін»; договір про надання послуг; договір про нерозголошення комерційної таємниці від 28.07.2022; договір про надання послуг від 28.07.2023; посадова інструкція; 3 (три) бланки регламенту рекрутингу; регламент рекрутингу від 25.01.2023; акт надання послуг № 2882 від 08.12.2022; договір про співробітництво № 26/06/ЛР/22-Ю; вириска з ЄДРЮО; опис документів ГО «Віримо в перемогу»; протокол № 1 від 05.12.2022 року; відомості про керівні органи ГО «Віримо в перемогу»; структура ГО «Віримо в перемогу»; відомості ГО «Віримо в перемогу» - 2 од; реєстр осіб ГО «Віримо в перемогу»; витяг з реєстру неприбуткових організацій; Статут ГО «Віримо в перемогу»; реєстр ГО «Віримо в перемогу»; структура ГО «Віримо в перемогу»; відомості ГО «Віримо в перемогу»; протокол № 1 від 05.12.2022;

- мобільний телефон Apple, у силіконовому чохлі, ІМЕІ: НОМЕР_1 із сім-картою № НОМЕР_2 , із забороною у користуванні та розпорядженні зазначеним майном.

Копію ухвали суду негайно після її постановлення направити учасникам розгляду клопотання.

Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення08.12.2023
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу115889926
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —405/8436/23

Ухвала від 14.08.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 30.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 29.02.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 13.02.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Широкоряд Р. В.

Ухвала від 06.02.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Широкоряд Р. В.

Ухвала від 14.12.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 08.12.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 30.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

Ухвала від 30.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Юр'єва К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні