Справа № 758/35/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2024 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Ковбасюк О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАВЕСТ», ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 , про визнання недійсним фраудаторного правочину,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся із вказаним позовом до Подільського районного суду міста Києва.
Ознайомившись із поданою заявою та доданими до неї документами, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона подана з порушенням ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до змісту позовної заяви позивач просить визнати недійсним договір відчуження транспортного засобу від 01.02.2022 та поновити державну реєстрацію права власності, тобто ним заявлено дві вимоги немайнового характеру .
Крім того, позивачем заявлено вимогу про вжиття заходів забезпечення позову.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Розміри ставок судового збору визначені у частині другій статті четвертої Закону України «Про судовий збір».
Так, згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2023 рік», положення якого діяли на час подання позовної заяви, прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01.01.2023 встановлено у розмірі 2684 грн.
Таким чином, виходячи зі змісту позовних вимог, позивачем при зверненні до суду з даним позовом необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 147,20 грн. (по 1 073,60 грн. за кожну з двох вимог немайнового характеру), а також 536,80 грн. за подання заяви про забезпечення позову.
Разом із цим, доказів сплати судового збору у вказаному розмірі позивачем до позовної заяви не додано.
При цьому у позовній заяві позивач зазначає, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на підтвердження чого надав копію посвідчення учасника бойових дій, виданого на його ім`я.
Судом враховується, що відповідно до вказаного положення Закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Таким чином, вказане положення закону застосовується щодо розгляду справ, пов`язаних із порушенням прав осіб, що випливають із вказаних статусів (статусу учасника бойових дій, постраждалого учасника Революції Гідності та/або Героя України).
Враховуючи те, що позивач звернувся до суду за захистом своїм прав, які безпосередньо не пов`язані із порушенням його прав як учасника бойових дій, передбачена п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» пільга від сплати судового збору в даному випадку не підлягає застосуванню.
Із урахуванням наведеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в загальному розмірі 2147,20 грн. та 536,80 грн. за вимогу про вжиття заходів забезпечення позову.
Реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УК у Поділ. р-ні/Подільс. р-н;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Код банку отримувача (МФО): 899998;
Рахунок отримувача: UA468999980313151206000026008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Подільський районний суд міста Києва, код ЄДРПОУ суду.
Відповідно до частин першої-третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, а також сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАВЕСТ», ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 , про визнання недійсним фраудаторного правочину залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти з дня її складення.
В частині залишення заяви без руху ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОлена КОВБАСЮК
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2024 |
Оприлюднено | 25.01.2024 |
Номер документу | 116493432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ковбасюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні