Ухвала
від 23.01.2024 по справі 279/3715/23
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

279/3715/23

1-кс/279/113/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2024 року

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023062350000063 від 23.24.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.240 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся з клопотанням в якому зазначив, що 23.02.2023 року до Коростенської окружної прокуратури надійшли матеріали з Коростенського РВ УСБУ в Житомирській області про те, що група осіб за попередньої змовою, здійснюють незаконний видобуток корисних копалин на території Коростенської територіальної громади.

23 лютого 2023 року за вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023062350000063 з первинною правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 240 КК України.

Так, між ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договори № 11-078-22 від 02.08.2022 та № 11-068-22 від 27.07.2022 (відповідно) про закупівлю піску природного на загальну суму 21 888 000 гривень (480 грн/т). При цьому, п. 1.3, ч. 1 (предмет договору) вказаних договорів передбачено, що виробником товару встановлено ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а ч. 2 (якість товару) передбачені чіткі вимоги до якісних характеристик товару.

Однак, у своїй податковій звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вказало, що придбало у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 1 394 тонн піску природнього на загальну суму 306 908 грн. (220 грн/т), а реалізувало ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 8 617 тонн піску на загальну суму 4 136 462 гривень (480 грн/т).

Зокрема, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відповідно до податкової звітності не реалізовував ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » пісок природній. При цьому, останнє поставило на користь ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 22 503 тонн піску на загальну суму 11 369 966 гривень (505 грн/т).

Під час виконання доручення слідчого та в ході оперативного супроводження вказаного кримінального провадження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у своїй діяльності використовує рахунки:№ НОМЕР_3 ,№ НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , відкриті в Казначействі України (МЦП НОМЕР_6 ), адреса: АДРЕСА_1 , де зберігаються документи щодо відкриття та обслуговування вищезазначених рахунків, а саме: договори про відкриття рахунків, картки із зразками підписів та відбитком печатки, грошові чеки на отримання готівки, платіжні доручення, відомості щодо руху грошових коштів по рахунку, відео фотознімки особи/осіб тощо.

У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів до оригіналів документів а саме: карток із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково- касове обслуговування клієнта, фотокопій паспортів осіб, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оригіналу доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунком, засвідченої нотаріально, заяв на видачу чекових книжок, платіжних доручень, чеків на отримання готівки по рахунку: № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , у період з 02.08.2022 по час надання інформації, відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунку : № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 y прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, сум, із зазначеннями залишку на кожен операційний день, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів; відомостей про використання електронних розрахунково- інформаційних

програмних продуктів за рахунками, із зазначенням ключів, паролів, імені доступу до рахунків, ІР-адрес обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по даному рахунку за період з 02.08.2022 по час надання інформації; відео, фотознімки особи/осіб, виконані в період із 02.08.2022 року по час надання інформації засобами фіксації, встановлених у банкоматах і відділеннях банку при проведенні платіжних операцій по рахунку та контактні номери телефонів, які закріплені за рахунками, що перебувають у володінні що знаходяться у володінні у ІНФОРМАЦІЯ_5 (МЦП НОМЕР_6 ), адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідно до положень Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998, - для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту відомості та документи, які будуть використані під час проведення експертизи.

Після вилучення, огляду та оцінки речей та документів їх буде долучено до матеріалів кримінального провадження, а відомості, що в них містяться, будуть використані для проведення відповідних судових експертиз, оскільки вони містять дані про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження і можуть бути використані як докази.

З урахуванням наведеного слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме оригіналів наступних документів: карток із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопій паспортів осіб, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оригіналу доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунком, засвідченої нотаріально, заяв на видачу чекових книжок, платіжних доручень, чеків на отримання готівки по рахунку № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , у період з 02.08.2022 по час надання інформації, відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунку № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 y прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, сум, із зазначеннями залишку на кожен операційний день, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів; відомостей про використання електронних розрахунково- інформаційних програмних продуктів за рахунками, із зазначенням ключів, паролів, імені доступу до рахунків, ІР-адрес обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по даному рахунку за період з 02.08.2022 року по час надання інформації; відео, фотознімки особи/осіб, виконані в період із 02.08.2022 року по час надання інформації засобами фіксації, встановлених у банкоматах і відділеннях банку при проведенні платіжних операцій по рахунку та контактні номери телефонів, які закріплені за рахунками, що перебувають у володінні що знаходяться у володінні у ІНФОРМАЦІЯ_5 (МЦП НОМЕР_6 ), адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення.

Одночасно просить розгляд клопотання проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі і документи, оскільки їх участь в судовому засіданні призведе до затягування строків розгляду клопотання і може існувати загроза заміни або знищення вказаних речей і документів.

Дослідженням матеріалів клопотання встановлено, що слідчим відділом Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №42023062350000063 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.240 ч. 3 КК України.

Статтею 131 КПК України передбачені види заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема тимчасовий доступ до речей і документів, що застосовується з метою досягнення дієвості кримінального провадження.

Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Дії, передбачені ст.159 КПК України, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.162 КПК України інформація до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право

звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.

Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обґрунтування зв`язку між вимогами, заявленими в ньому, та обставинами вчиненого правопорушення, разом з тим, необхідність вилучення саме оригіналів таких документів, а також щодо періоду їх надання, слідчим не обгрунтована.

Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим СВ Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області : ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме : карток із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопій паспортів осіб, доручень на право вчинення юридичних дій від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунком, засвідченої нотаріально, заяв на видачу чекових книжок, платіжних доручень, чеків на отримання готівки по рахунку № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , за період з 02.08.2022 по 23.02.2023 року, відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунку № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 y прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, сум, із зазначеннями залишку на кожен операційний день, повної розшифровки даних контрагентів і призначень платежів; відомостей про використання електронних розрахунково- інформаційних програмних продуктів за рахунками, із зазначенням ключів, паролів, імені доступу до рахунків, ІР-адрес обладнання, з якого здійснювалися дистанційні платіжні операції по даному рахунку за період з 02.08.2022 року по 23.02.2023 року, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (МФО НОМЕР_6 ), адреса: АДРЕСА_1 , з правом отримання завірених копій.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України, в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116509728
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —279/3715/23

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 23.01.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні