Ухвала
від 29.01.2024 по справі 646/870/24
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/870/24

№ провадження 1-кс/646/279/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2024 м.Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221140000856 від 01.08.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, -

встановив:

Старший слідчий СВ ВП №1 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, яке погоджене у встановленому кримінальним процесуальним законодавством порядку прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_5 .

В клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення, а саме: до банківських рахунків, які належать уродженцю м. Харкова ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , які відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а також до інформації стосовно руху грошових коштів по рахункам, які належать ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , із зазначенням інформації стосовно власників рахунків, на які здійснював переказ коштів ОСОБА_6 у період з 01.01.2024 по 10.01.2024.

Враховуючи, що існує загроза розголошення відомостей про хід розслідування кримінального провадження, що може призвести до зміни або знищення документів, надання доступу до яких потребується, просить розглянути клопотання без виклику представника, у володінні якого вони знаходяться.

Дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю їх вилучення, надати старшому слідчому СВ відділу поліції № 1 Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_4 , або за його дорученням оперативним працівникам УСБУ в Харківській області.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим відділенням ВП № 1 Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221140000856 від 01.08.2023 року, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України.

Процесуальне керівництво здійснює Слобідська окружна прокуратура м. Харкова.

Досудове розслідування розпочато за фактом того, що до СВ ВП №1 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області надійшли виділені матеріали, за фактом того, що працівниками ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_3 (у зв`язку з військовою агресією РФ вжили заходів та змінили назву на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », проте код ЄДРПОУ залишився незмінним), здійснюється допомога державі-агресору, шляхом передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора через закупівлю та реалізацію обладнання автоматизації та комплектуючих до нього. Організацію вищевказаної схеми здійснює громадянин Російської Федерації.

Оперативний супровід здійснюють оперативні працівники управління Служби безпеки України в Харківській області.

Відповідно до рапорту від ІНФОРМАЦІЯ_5 №70/5/6-662 від 16.01.2024, отримано наступну інформацію, а саме, що до протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , уродженець м. Харків). Вказана особа залучена у якості відповідального за безпеку та збереження «чорної бухгалтерії», яка підтверджує факти співробітництва підконтрольної мережі фізичних та юридичних осіб із країною- агресором рф, фінансування незаконних збройних формувань (т.зв. Л/ДНР), а також взаємовідносини підконтрольних фірм із оборонною галуззю рф.

Оперативним шляхом встановлено, що ОСОБА_6 наприкінці грудня 2023 року вивіз вищезазначену документацію з м. Харкова до м. Житомир, де орендував «частину нежитлового приміщення» у невстановленої особи. Також, отримано інформацію, що договір на оренду «частини нежитлового приміщення» укладений на ОСОБА_6 та оплату здійснює саме він зі своєї особистої банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_6 » як фізична особа (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ). ОСОБА_6 оплату зі встановлених нами карток ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 не проводить, оскільки йому надано вказівку здійснити оплату з банківської картки, яку «не зможуть прорахувати правоохоронні органи та податкова служба та не зможуть прив`язати оренду приміщення до осіб, які залучені до вищевказаної протиправної діяльності».

За оперативною інформацією, оплату ОСОБА_6 здійснив з власної картки, як фізична особа, яка є клієнтом АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у період з 01.01.2024 по 10.01.2024, у зв`язку з чим у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю, а саме до банківського рахунку (рахунків), який (які) належить уродженцю м. Харкова ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а також до інформації стосовно руху грошових коштів по рахунку, який належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , із зазначенням інформації стосовно власників рахунків, на які здійснював переказ коштів ОСОБА_6 у період з 01.01.2024 по 10.01.2024.

Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч. І ст. 86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.7 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;речі та документи згідно зі ст. 162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення.

Вилучення зазначених у клопотанні документів наддасть можливість органу досудового розслідування здійснити їх огляди, проаналізувати та долучити до матеріалів кримінального провадження в якості доказу обставин, які мають значення у кримінальному провадженні. У зв`язку із чим, на теперішній час в інший спосіб органу досудового розслідування неможливо отримати відомості, які містяться в документах щодо руху коштів по рахунках, відкритих у зазначеній банківській установі.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У судове засідання слідчий ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_5 не з`явилися, звернулися до слідчого судді із заявами, в яких просять розгляд клопотання проводити за їх відсутності, клопотання підтримали з наведених у ньому підстав.

У зв`язку з доведенням слідчим підстав зазначених у ч. 2 ст. 162 КПК України, особа, у володіння якої знаходяться документи, не викликалася.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання й додані до нього документи, приходить до наступного.

За змістом ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Судовим розглядом встановлено наступне.

Відомості про кримінальне провадження було внесено в ЄРДР за №12023221140000856 від 01.08.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України. Наразі триває досудове розслідування, яким встановлено, що СВ ВП №1 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області надійшли виділені матеріали, за фактом того, що працівниками ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_3 (у зв`язку з військовою агресією РФ вжили заходів та змінили назву на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », проте код ЄДРПОУ залишився незмінним), здійснюється допомога державі-агресору, шляхом передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора через закупівлю та реалізацію обладнання автоматизації та комплектуючих до нього. Організацію вищевказаної схеми здійснює громадянин Російської Федерації.

Відповідно до рапорту від управління СБУ в Харківській області №70/5/6-662 від 16.01.2024, отримано наступну інформацію, а саме, що до протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , уродженець м. Харків). Вказана особа залучена у якості відповідального за безпеку та збереження «чорної бухгалтерії», яка підтверджує факти співробітництва підконтрольної мережі фізичних та юридичних осіб із країною-агресором рф, фінансування незаконних збройних формувань (т.зв. Л/ДНР), а також взаємовідносини підконтрольних фірм із оборонною галуззю рф.

Оперативним шляхом встановлено, що ОСОБА_6 наприкінці грудня 2023 року вивіз вищезазначену документацію з м. Харкова до м. Житомир, де орендував «частину нежитлового приміщення» у невстановленої особи. Також, отримано інформацію, що договір на оренду «частини нежитлового приміщення» укладений на ОСОБА_6 та оплату здійснює саме він зі своєї особистої банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_6 » як фізична особа (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ). ОСОБА_6 оплату зі встановлених нами карток ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 не проводить, оскільки йому надано вказівку здійснити оплату з банківської картки, яку «не зможуть прорахувати правоохоронні органи та податкова служба та не зможуть прив`язати оренду приміщення до осіб, які залучені до вищевказаної протиправної діяльності».

Із поданого до суду клопотання видно, що оплату ОСОБА_6 здійснив з власної картки, як фізична особа, яка є клієнтом АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у період з 01.01.2024 по 10.01.2024, у зв`язку з чим у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю, а саме до банківського рахунку (рахунків), який (які) належить уродженцю м. Харкова ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а також до інформації стосовно руху грошових коштів по рахунку, який належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , із зазначенням інформації стосовно власників рахунків, на які здійснював переказ коштів ОСОБА_6 у період з 01.01.2024 по 10.01.2024.

Слідчий суддя вважає доведеними слідчим у своєму клопотанні, відповідно до ч.ч.5-6ст.163 КПК України, те, що документи можуть перебувати у володінні юридичної особи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_3 ), та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені встановлення винної особи.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка містяться в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Одержати зазначену інформацію іншими способами не можливо.

На підставі вище викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу слідчому, чиї дані вказані в клопотанні, до вказаних в клопотанні документів, з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.

Керуючись ст. ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221140000856 від 01.08.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, задовольнити.

Надатистаршому слідчому СВ відділу поліції № 1 Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_4 доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме: до банківських рахунків, які належать уродженцю м. Харкова ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , які відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), а також до інформації стосовно руху грошових коштів по рахункам, які належать ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , із зазначенням інформації стосовно власників рахунків, на які здійснював переказ коштів ОСОБА_6 у період з 01.01.2024 по 10.01.2024.

Визначити строк дії даної ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 29.03.2024.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116597055
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —646/870/24

Ухвала від 08.07.2024

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 09.07.2024

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 09.07.2024

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Барабанова В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні