УХВАЛА
Іменем України
31.01.2024
Справа № 331/3904/23
Провадження № 2-ві/331/1/2024
Жовтневий районний суд м.Запоріжжя у складі судді Фісун Н.В., за участю секретаря Свириденко О.С., розглянувши у судовому засіданні заяву
ОСОБА_1 про відвід судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя Скользнєвої Н.Г. по справі №331/3904/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа товариство з обмеженою відповідальністю « ТВ-ГОЛД», про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подала до суду заяву про відвід судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя Скользнєвої Н.Г. по справі №331/3904/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа товариство з обмеженою відповідальністю « ТВ-ГОЛД», про стягнення заборгованості.
Ухвалою Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 30.01.2024 року вказана заява про відвід була передана для розподілу, в порядку визначеному ч.1ст.33 ЦПК України.
Суд, ознайомившись з заявою про відвід судді, дійшов до наступного.
Згідно з ч.3 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст.40 ЦПК України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленомучастиною першоюстатті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Відповідно до ч.ч. 7, 8ст.40 ЦПК Українипитання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів із дня надходження заяви про відвід судді, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід судді. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Відповідно до п.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Як вбачається із заяви ОСОБА_1 підставами для відводу судді Скользнєвої Н.Г. зазначено те, що 21.12.2023 року Відповідачем по справі- ОСОБА_1 було подано зустрічну позовну заяву по цій справі, разом з заявою про поновлення пропущеного строку для подання зустрічного позову, у зв`язку з поважною причиною пропуску строку на подання відзиву на позовну заяву, а також на подання зустрічної позовної заяви. Зазначені документи не були прийняті суддею Скользнєвою Н.Г. та повернуті Відповідачу, на підставі Ухвали від 12.01.2024 р. в якій було зазначено, що питання, щодо поновлення пропущеного строку Відповідачкою не порушується, хоча зустрічна позовна заява була подана разом з заявою про поновлення пропущеного строку на подання зустрічного позову, яка була додана до зустрічної позовної заяви.
Суддя Жовтневого районного суду м.Запоріжжя Скользнєва Н.Г. не мала права призначати справу за цим позовом до розгляду, оскільки, позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1 містить посилання на спір, щодо частки у статутному капіталі ТОВ «ТВ-ГОЛД», що свідчить про спір про корпоративні права. Такі дії головуючого судді Н.Г.Скользнєвої, по справі №331/3904/23, можуть привести до того, що буде винесено неправомірне рішення.
Норми, щодо рівності сторін, а також змагальності сторін порушені суддею Скользнєвою Н.Г, отже, вищенаведені дії судді, як в цілому, так і кожна окремо, свідчать про порушення принципу безсторонності, що вказує на її упередженість, необ`єктивність під час розгляду цивільної справи №331/3904/23.
Невиконання суддею Скользнєвою Н.Г. необхідних дій, спрямованих на забезпечення прав Відповідача ОСОБА_1 та її чоловіка ОСОБА_3 , який служить в лавах ЗСУ, в цій справі беззаперечно викликає сумнів у її об`єктивності, неупередженості та незалежності. Прохає відвести суддю Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Скользнєву Наталію Георгієвну від розгляду цивільної справи № 331/3904/23, так як у заявниці виникають сумніви у неупередженості судді, що може привести до того, що буде винесено неправомірне рішення.
Статтею 15 Кодексу суддівської етики визначено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Вказане випливає з принципу об`єктивності, визначеному у Бангалорських принципах поведінки суддів, відповідно до яких об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків.
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод суд, який розглядає справу, має бути безстороннім і незалежним.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини, викладеною в рішеннях у справах Фей проти Австрії, Ветштайн проти Швейцарії, існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини Білуха проти України особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (про що зазначено у пунктом 43 рішення у справі Ветштайн проти Швейцарії).
Окрім того, у висновку № 3 Консультативної ради європейських суддів щодо принципів та правил, які регулюють професійну поведінку суддів, зокрема, питання етики, несумісної поведінки та безсторонності, зазначено, що за загальним принципом судді повинні персонально бути повністю звільненими від відповідальності стосовно претензій, що пред`являються їм у зв`язку з добросовісним здійсненням ними своїх функцій.Судові помилки щодо юрисдикції чи процедури судового розгляду і визначенні чи застосуванні закону, здійсненні оцінки свідчень повинні вирішуватися за допомогою апеляції.
Будь-яких доказів, які б підтверджували наявність обставин, що викликають сумнів у неупередженості та об`єктивності судді при розгляді даної справи, з матеріалів справи та доводів заяви про відвід не вбачається.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді не може бути підставою для відводу.
Враховуючи, що ОСОБА_1 фактично не погоджується з процесуальними діями судді, передбаченихст.36 ЦПК України, підстави для відводу відсутні, а тому суд вважає заяву про відвід такою, що задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.36,39 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя Скользнєвої Н.Г. по справі №331/3904/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа товариство з обмеженою відповідальністю « ТВ-ГОЛД» про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.В.Фісун
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116655625 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Фісун Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні