Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26
02.02.2024 2/394/376/23
386/1650 /23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залишення позовної заяви без руху
Суддя Новоархангельського районного суду Кіровоградської області Краснопольська Л.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ФГ "Килимника Валерія Петровича" про стягнення грошових коштів, невиплачених при звільненні, -
В С Т А Н О В И Л А :
Представник позивача звернувся до Новоархангельського районного суду Кіровоградської області з позовною заявою про тягнення грошових коштів, невиплачених при звільненні.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що зазначена заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно дост. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Ознайомившись із зазначеною позовною заявою встановлено, що вона не відповідає вимогам статті175 ЦПК України.
Так, в порушення п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не зазначено ціну позову всупереч тому, що позов підлягає грошовій оцінці, а також позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується (пункт 1 частини 1 статті 176 ЦПК України).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Положеннями п.п. 4, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною п`ятою статті 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте в позовній заяві не конкретизований зміст позовних вимог та відсутній обґрунтований розрахунок сум невиплаченої заробітної плати, до суду не надано доказів того, що позивач дійсно не отримував нараховану заробітну плату у період з 30.03.2020 року по жовтень 2023 року, тобто відсутній відповідний розрахунок середнього заробітку за час затримки розрахунку, так як предметом позовних вимог є стягнення з відповідача середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Також відсутні докази нарахованої але не виплаченої заробітної плати, також позивач не зазначає період виникнення заборгованості по заробітній платі (із зазначенням заборгованості по зарплаті помісячно кожного року), позивач лише додав довідки про нараховану заробітну плату, не зазначені обставини в підтвердження того, що кількість невикористаних днів щорічної відпустки позивача складає 62 дні, та якими доказами це підтверджується.
Постановою КабінетуМіністрів України№ 100 від 08.02.1995 року затверджений Порядок обчислення середньої заробітної плати, яким врегульовано обчислення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Отже, розрахунок середнього заробітку для виплати позивачу за час вимушеного прогулу має бути здійснений на підставі довідки про розмір середньої заробітної плати, обчисленої згідно постанови КабінетуМіністрів України "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати"№ 100.
В позовній заяві зазначено згідно наданих ПФУ відомостей про застраховану особу її заробітна плата за 2020-2023 роки, однак, довідку про заробітну плату із детальним розрахунком (зазначення всіх складових) за два останніх місяця роботи перед звільненням (із зазначенням кількості робочих та відпрацьованих днів у кожному місяці) до позовної заяви не додано.
Крім того, на підтвердження викладених обставин в позові, а саме: доказів заборгованості по заробітній платі позивач, хоча і зазначає в позовній заяві, однак не надає відповідні докази, а саме: довідку про заборгованість заробітної плати та довідку про середньомісячну заробітну плату та відсутнє зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, тобто клопотання про витребування судом вказаних доказів згідно ст. 84 ЦПК України.
Стосовно твердження в позовній заяві з приводу того, що позивач не знає розмір заборгованості із заробітної плати, оскільки відповідач не надав відповідь на адвокатський запит про його розмір заборгованості із заробітної плати, суд зазначає наступне. Необхідні дані щодо нарахованої, але не виплаченої при звільненні заробітної плати також наявні і в позивача (наприклад, відомості, у тому числі, з електронних кабінетів банківської установи про надходження коштів на картковий рахунок, Пенсійного фонду України щодо застрахованої особи та з Державної фіскальної служби України щодо нарахованого позивачу відповідачем доходу). Не виплата позивачу відповідачем заробітної плати не свідчить про те, що така заробітна плата не була нарахована позивачу та що відповідач не надавав відповідки звіти (відомості, тощо) до державних органів у порядку визначеним чинним законодавством.
Разом з тим, не зазначені відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, згідно п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, тобто коли відповідач отримав звернення позивача з приводу спору, результати звернень, так як дана категорія справ потребує досудового врегулювання спору.
Окрім того, частиною 5 статті 177 ЦПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. При цьому, копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача, які містяться в матеріалах, не завірені.
Вказані в ухвалі недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до розгляду.
Слід зазначити, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За такихобставин та враховуючи приписип.3ч.5ст.12ЦПК Українизаява підлягаєзалишенню безруху.
Керуючись ст.ст.12, 134,175,176,177,185, ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
Позовнузаяву ОСОБА_1 до ФГ "Килимника Валерія Петровича" про стягнення грошових коштів, невиплачених при звільненні - залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити вказані недоліки, а саме: зазначити ціну позову, надати до суду докази обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги щодо сум заборгованості, надати розрахунок середнього заробітку за час затримки розрахунку, довідку про заробітну плату із детальним розрахунком (зазначення всіх складових) за два останніх місяця роботи перед звільненням (із зазначенням кількості робочих та відпрацьованих днів у кожному місяці), докази нарахованої але не виплаченої заробітної плати позивачу, а також завірити належним чином всі документи.
Надати позивачу 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити, що в разі невиконання зазначених вимог у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною, і буде повернута.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Новоархангельський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116713459 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Краснопольська Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні