Справа № 752/18020/22
Провадження № 1-кс/752/778/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
02 лютого 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження № 12020100000001072 від 03.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ та можливість вилучення (здійснення виїмки) оригіналів всіх документів спадкової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Також, слідчий просить розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи.
Слідчий суддя розглядає клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вищевказані речі, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №12020100000001072, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
З клопотання слідчого вбачається, що досудовим розслідуваннямустановлено,щоз 2018 року по теперішній час, працівнки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на території м. Києва та інших регіонів України, з метою особистого збагачення, шляхом обману заволодівають обєктами нерухомсті та іншим майном укладаючи договори довічного утримання інші угоди (заповіти) навмисно знижуючи оціночну вартість вказаних обєктів з метою зменшення суми виплати грошової виплати підопічних.
В ході досудового розслідування у вкзааному провадженні виявлений факт заволодіння шляхом обману квартирою за адресою: АДРЕСА_2 та іншим майном померлого ОСОБА_5 , що перебувало у власності останнього до моменту смерті.
В ході допиту потерпілої ОСОБА_6 встановлено, що 19.02.2022 вона звернулась з заявою про прийняттю спадщини померлого ОСОБА_5 до держаного нотаріуса ІНФОРМАЦІЯ_5 , однак їй повідомили, що спадкову справу заведено на третю особу на підставі заповіту, що може свідчити про його підроблення.
В ході досудового розслідування встановлено, що не встановлена на даний момент особа звернулась з заповітом підписаним від імені померлого ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою оформлення спадщини.
Згідно витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі ІНФОРМАЦІЯ_5 заведено спадкову справу спадкодавця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З метою встановлення факту дійсності підпису у заповіті померлого ОСОБА_5 у кримінальному провадженні призначено проведення судової почеркознавчої експертизи.
Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Разом з тим, слідчим не обгрунтована та не доведена необхідність вилучення оригіналів документів, а саме до матеріалів клопотання не долучена постанова про призначення почеркознавчої експертизи та клопотання експерта про надання оригіналів відповідних документів, тому клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених у клопотанні документів.
Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -
постановив:
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , слідчим групи - слідчим СУ ГУ НП у м. Києві ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , іншим слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 12020100000001072, тимчасовий доступ з можливістю вилучення належним чином завіреної копії спадкової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116761570 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні