Справа № 752/12628/22
Провадження № 1-кс/752/1670/23
У Х В А Л А
31 травня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 подану в межах кримінального провадження № 12022100000000688від 12.09.2022року,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.5ст.191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, подане в порядку глави 15 Кримінального процесуального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 подану в межах кримінального провадження № 12022100000000688від 12.09.2022року,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.5ст.191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування заявлених вимог, адвокат зазначила, що в провадженні старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 знаходяться матеріали кримінального провадження №12022100000000688 від 12.09.2022 року, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
26.12.2022 року ОСОБА_3 було повідомлено про підозру.
Зазначає, що відповідно підозри ОСОБА_3 , разом із невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », реалізуючи злочинний умисел направлений на заволодіння грошовими коштами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особливо великих розмірах, діючи всупереч п.6.1 статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за допомогою власного електронного цифрового підпису, підпис в платіжні доручення у кількості 39 (тридцяти дев`яти ) штук на загальну суму - 15 434 933,77 грн., на підставі яких здійснювалось перерахування грошових коштів з розрахункового рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на рахунок отримувача ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». СТверджує, що досудовим слідством, з невідомих причин, не досліджені 56 платежів яким у 2020-2021 роках перераховувались грошові кошти від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на загальну суму 7841000,00 грн. При цьому зауважив, що у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відповідно до ліцензійних умов діяльності у сфері надання банківських послуг зберігається інформація про рух коштів та ІР-адреси користувача по банківському рахунку відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 , який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Крім того, захисник підозрюваного стверджує, що досудовим слідством взято до уваги тільки перерахування грошових коштів в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та не досліджено перераховування грошових коштів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на загальну суму 7 841000,00 грн.
Також звертав увагу на те, що всі операції по рахунку підприємства здійснювались співробітниками бухгалтерії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
З огляду на зазначене вище, в сторони захисту виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що знаходяться у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
електронних документів роздрукованих на паперовому носії та електронному носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), по розрахунковому рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_1 з контрагентом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) в період часу з 29.01.2020 року по 01.04.2022 рік;
електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму і роздрукованих на паперовому носії протоколів обліку інформації, в яких відображаються ІР-адреси з якої вказаний клієнт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) користувався Інтернетом і при цьому надсилав до банку платіжні документи.
В судовому засіданні адвокат відсутній, однак подав до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ) у судовому засіданні відсутній, про дату, час і місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » подав заперечення щодо задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, з огляду на те, що воно не відповідає вимогам статті 160 КПК України.
За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв`язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши доводи клопотання і додані до нього матеріали, приходжу до висновку про відсутність підстав для його задоволення, виходячи із наступного.
В провадженні старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходяться матеріали кримінального провадження №12022100000000688 від 12.09.2022 року, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно дост. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 6 ч. 2ст. 160 КПК Україниу клопотанні зазначається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За правилами частини першої статті 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Звертаючись дослідчого суддіз клопотаннямпро наданнядозволу натимчасовий доступдо речейі документів,які перебуваютьу володіннібанківської установи, стороназахисту стверджує,що інформаціяяка міститьсяу зазначенихдокументах містить загальний рух коштів між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та більш детально розкриє суть взаємовідносин між двома контрагентами та спростує версію слідства щодо розтрати чужого майна, а встановлення ІР-адрес з яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » користувався Інтернетом при надсиланні до банку платіжних документів в період діяльності ОСОБА_3 беззаперечно підтвердить, що всі операції по рахунку підприємства здійснювались співробітниками бухгалтерії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а не особисто ОСОБА_3 , як стверджує слідство.
За правиламич.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а частиною шостою цієї ж статті встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що іншими способамивстановити вищевказанівідомості тадовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою данихдокументів неможливоу зв`язкуз тим,що вонизнаходяться виключноу документах,які знаходятьсяу володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ).
Розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ), дослідивши додані до клопотання документи, приходжу до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, оскільки стороною захисту в повній мірі обґрунтовано необхідність надання доступу до інформації, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 подану в межах кримінального провадження № 12022100000000688від 12.09.2022року,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.5ст.191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити.
Надати дозвіл захисникам підозрюваного ОСОБА_3 адвокатам ОСОБА_6 та ОСОБА_4 на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю, щодо руху коштів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нова назва АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
- електронних документів роздрукованих на паперовому носії та електронному носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), по розрахунковому рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_1 з контрагентом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) в період часу з 29.01.2020 року по 01.04.2022 рік;
- електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму і роздрукованих на паперовому носії протоколів обліку інформації, в яких відображаються ІР-адреси з якої вказаний клієнт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) користувався Інтернетом і при цьому надсилав до банку платіжні документи.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2023 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116805637 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні