ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
15.02.2024 р. Справа № 914/407/24
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали
за позовом Першого заступника керівника Золочівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі
позивача Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області, місто Золочів, Львівська область
до відповідача Золочівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс», місто Золочів, Львівська область
про відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної вирубки дерев в сумі 256 665,20 грн.
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Першого заступника керівника Золочівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області до Золочівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс» про відшкодування шкоди в сумі 256 665,20 грн, завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок незаконної вирубки дерев.
У позовній заяві позивач зазначає третьою особою Державну екологічну інспекцію у Львівській області.
Зазначення у вступній частині позовної заяви особи, яка на думку позивача, має приймати участь в судовому розгляді в якості третьої особи, не тягне за собою автоматичного залучення цієї особи в якості третьої, при відкритті провадження у справі. Така особа набуває статусу третьої особи, за умови її залучення до участі у справі в порядку визначеному процесуальним законодавством.
Так, відповідно до частини 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Предметом даного спору є відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної вирубки дерев в сумі 256 665,20 грн.
Позивач у позовній заяві зазначає, що Золочівським дочірнім лісогосподарським підприємством ЛГП «Галсільліс» порушено вимоги законодавства у сфері охорони, захисту та використання лісів, про що 03.09.2022 СВ Золочівським РВП Золочівського РВП ГУНП у Львівській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування кримінального провадження №12022141160000363 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, процесуальним керівником, в ході вивчення матеріалів кримінального провадження №12022141160000363 від 03.09.2023 про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України, встановлено наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України в діях невстановлених осіб щодо незаконної порубки 82-х дерев в межах території Золочівського ДЛГП «Галсільліс» (залишок від 95 ти дерев, які встановлені під час огляду місця події від 06.09.2022).
Відтак, Золочівською окружною прокуратурою 25.11.2022 в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесені відомості № 42022142210000041 за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 246 КК України.
Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022142210000041 від 25.11.2022 за участі працівників Державної екологічної інспекції у Львівській області 13.03.2023 проведено огляд місця події, під час якого у виділі № 13 кварталі № 28 Золочівського лісництва ДЛГП «Галсільліс» також виявлено 95 пнів незаконно зрубаних дерев породи «вільха», 13 з яких вже були предметом злочину, за який у січні 2023 року засуджено ОСОБА_1 .
Так, Державною екологічною інспекцією у Львівській області у межах кримінального провадження №42022142210000041 від 25.11.2022 проведено розрахунок розміру шкоди, завданою незаконною порубкою лісу.
Позивачем зазначено, що такий розрахунок проводився на підставі протоколів огляду, складених слідчим у межах згаданого кримінального провадження на місцевості Золочівського лісництва Золочівського ДЛГП «Галсільлісу» за участю, в тому числі, спеціалістів Державної екологічної інспекції у Львівській області.
Державна екологічна інспекція України відповідно до свого Положення, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України № 275 від 19.04.2017, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів.
Територіальним органом Держекоінспекції на території Львівської області є Державна екологічна інспекція у Львівській області.
Прокурор у позовній заяві зазначає, що вирішення даного спору може вплинути на обсяг прав і обов`язків Державної екологічної інспекції у Львівській області, зокрема в частині неможливості у майбутньому звернутися з позовною заявою про відшкодування шкоди, що є предметом даного позову, а відтак, вбачаються підстави для залучення останньої до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за доцільне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Державну екологічну інспекцію у Львівській області (79026, Львівська обл., місто Львів, вулиця Стрийська, будинок 98; ідентифікаційний код юридичної особи 38057086).
Суд ознайомившись зі змістом позовної заяви та долучених до неї матеріалів встановив, що подані матеріали відповідають вимогам господарського процесуального законодавства.
Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження відповідно до пункту 2 частини 1, частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 4, 12, 20, 50, 120, 121, 176, пунктом 5 частиною 2 статті 182, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче судове засідання призначити на 11.03.24 на 10:00 год.
4.Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128, зал судових засідань № 3, другий поверх.
5.Залучити до участі у справі Державну екологічну інспекцію у Львівській області (79026, Львівська обл., місто Львів, вулиця Стрийська, будинок 98; ідентифікаційний код юридичної особи 38057086) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
6.Явка представників учасників справи у судове засідання не визнається судом обов`язковою. При цьому сторони мають виконати вимоги суду щодо подання процесуальних документів.
7.Представництво інтересів учасників справи у суді здійснюється відповідно до вимог статей 58-60 Господарського процесуального кодексу України.
8.Учасникам справи надати суду усі наявні у них належні та допустимі докази в підтвердження обставин зазначених у позові, відзиві, поясненні. При направленні суду документів посилання на номер справи обов`язкове. Надати суду письмово інформацію чи бажають сторони укласти мирову угоду, звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; чи надали сторони усі наявні у них докази, на які вони посилаються у позові, відзиві, а також докази, витребувані судом та повідомити про причини їх неподання. Надати посилання на висновок щодо застосування відповідної норми права у подібних правовідносинах, викладений в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду, за наявності такої інформації у сторін.
9.Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання нормативно та документально обґрунтованого відзиву на позов із належним чином засвідченими доказами або їх оригіналами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення. У випадку подання відзиву до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами позивачу з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
10.Відповідачу надати оригінали долучених до відзиву документів для огляду судом; письмово повідомити суд про наявність чи відсутність обставин, передбачених пунктами 2, 3 частини 1 статті 175, пунктом 3 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України.
11.Встановити прокурору та позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив, із долученням належним чином засвідчених доказів або їх оригіналів, що підтверджують обставини наведені у відповіді на відзив. У випадку подання відповіді на відзив до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами відповідачу з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
12.Прокурору та позивачу - надати оригінали документів, копії яких долучені до матеріалів справи та наявні у прокуратури та позивача, для огляду судом.
13.Встановити відповідачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення та зобов`язати відповідача у випадку подання заперечення до суду, не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами позивачу з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
14.Встановити третій особі строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання нормативно та документально обґрунтованих пояснень на відзив із долученням належним чином засвідчених доказів або їх оригіналів, що підтверджують обставини наведені у поясненні. Докази надіслання надати суду.
15.Звернути увагу учасників справи, на положення статей 46, 80, 169-170 Господарського процесуального кодексу України, главу 6 Господарського процесуального кодексу України, якою врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
16.Звернути увагу учасників справи на обов`язок реєстрації у підсистемі Електронний суд ЄСІТС з 18.10.2023, відповідно до положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами № 3200-IX від 29.06.2023.
17.У разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, судом застосовуються процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до частини 7 статті 6 Господарського процесуального кодексу особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Згідно частини 8 статті 6 Господарського процесуального кодексу особа, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
18.Згідно статті 135 Господарського процесуального кодексу України, суд може у випадку ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію щодо стану розгляду справи можна отримати в такий спосіб: (032)255-03-64 канцелярія; (032)255-04-12 інформаційна довідка щодо руху справ; http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ - веб-сайт суду.
Суддя Сухович Ю.О.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117009356 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сухович Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні