КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 752/2272/22 Головуючий у І інстанції Мазур Ю.Ю.
Провадження №22-ц/824/6257/2024 Головуючий у 2 інстанції Таргоній Д.О.
ПОСТАНОВА
Іменем Українии
13 лютого 2024 рокуКиївський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача Таргоній Д.О.,
суддів: Голуб С.А., Слюсар Т.А.,
розглянувши в приміщенні Київського апеляційного суду у порядку письмового провадження цивільну справу за апеляційною скаргою представника об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» - Студенцова Олександра Олександровича на рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 25 вересня 2023 року у справі за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» до ОСОБА_1 ; третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмету спору: ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону,
УСТАНОВИВ:
У лютому 2022 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» (далі ОСББ «НАУКИ 54Б») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону.
В обґрунтування позовних вимог зазначало, що ОСББ «НАУКИ 54Б» забезпечує утримання будинку і прибудинкової території багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 на підставі відповідних договорів із безпосередніми виконавцями робіт та надавачами послуг.
Відповідач є власником квартири АДРЕСА_2 .
27.08.2019 рішенням Загальних зборів співвласників багатоквартирного (житлового) будинку АДРЕСА_1 було встановлено розмір внесків і платежів у розмірі 7,40 грн/кв.м. загальної площі. Відповідач не виконує обов`язкові рішення органів управління ОСББ «Науки 54Б», тому за період з 01.08.2019 по 01.07.2021 має заборгованість.
Посилаючись на викладені обставини просив стягнути з відповідача на користь ОСББ «Науки 54Б» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, на опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону за період з 01.08.2019 по 01.07.2021 з урахуванням інфляційного нарахування та 3% річних у розмірі 30 316,01 грн, судовий збір у розмірі 2 481 грн, витрати за послуги з підготовки до розгляду та розгляду справи в суді у розмірі 4 320 грн.
Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 25 вересня 2023 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, представник ОСББ «НАУКИ 54Б» - Студенцов О.О. подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, неповне з`ясування обставин справи.
В обґрунтування апеляційної скарги наголошує, що укладення договору між сторонами про надання послуг не є обов`язковим та законодавством не вимагається, натомість обов`язок з утримання спільного майна будинку, обов`язок сплачувати внески, затверджені рішенням загальних зборів ОСББ, виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства, зокрема: ЦК України, Законів України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», а правовідносини, з приводу яких виник спір, є статутними, а не договірними, тому регулюються Статутом ОСББ «НАУКИ 54Б» та чинними законодавством України.
Судом при розглядів справи не враховано висновки Верховного Суду, які викладені у постанові від 22 лютого 2018 року у справі № 910/11312/17; у постанові від 22 лютого 2018 року у справі № 910/13182/17; у постанові від 02 вересня 2020 року у справі № 906/884/19; у постанові 24 січня 2020 року у справі № 910/1395/19.
Суд першої інстанції у своєму рішенні помилково керується та посилається на законодавство у сфері житлово - комунальних послуг, зокрема на Закон України «Про житлово - комунальні послуги», оскільки він не регулює правовідносини, які склалися між сторонами, що прямо передбачено в самому Законі № 2189 - VIII.
Зазначає, що відповідно до ст. 2 («Відносини, що регулюються цим Законом») Закону України «Про житлово - комунальні послуги» не є предметом регулювання цього Закону відносини, що виникають між співвласниками, а також між співвласниками та ОСББ при забезпеченні потреб співвласників шляхом самозабезпечення відповідно до ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Вказує, що ОСББ не є управителем багатоквартирного будинку, оскільки не є суб`єктом підприємницької діяльності, так як згідно з ч. 2 ст. 4 Закону № 2866-ІІІ об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом, а відповідно до ч. 7 цієї статті об`єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.
ОСББ не прийняло рішення про передачу функцій з управління багатоквартирним будинком, а тому відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 2866-ІІІ управління будинку здійснюється через свої органи управління.
Судом не враховано, що внески і платежі, які встановлені Загальними зборами ОСББ «НАУКИ 54Б» - є фінансуванням самозабезпечення, включаючи одноразовий внесок на витрати, пов`язані з підготовкою до опалювального сезону, внесок на гаряче водопостачання, внесок на опалення.
Це підтверджується тим, що багатоквартирний будинок, облаштований Даховою котельнею, внаслідок чого будинок має можливість безперебійного і за потреби отримувати опалення і гаряче водопостачання автономно без залучення виконавців відповідних комунальних послуг.
Співвласники будинку встановили внесок на гаряче водопостачання в розмірі діючого тарифу КП «Київтеплоенерго» та це не значить, що послугу з гарячого водопостачання надає КП «Київтеплоенерго».
Отже, усі витрати, що передбачені рішенням самих співвласників задля задоволення власних потреб, є витратами на управління багатоквартирним будинком та обов`язковими для співвласників.
Суд першої інстанції, посилаючись на Акт перевірки цілісності лічильників не врахував, що він не стосується спірного періоду, оскільки заборгованість має початок з 01.08.2019.
Суд не звернув уваги, що матеріали справи не містять доказів оскарження та скасування рішень загальних зборів ОСББ, на підставі яких нараховано оспорювані внески.
Вважає, що незгода відповідача з діяльністю ОСББ не звільняє його від обов`язку як члена ОСББ сплатити внески.
У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду - без змін посилаючись на його законність та обґрунтованість. Зазначає, що він не є членом ОСББ «НАУКИ 54Б», а тільки особисто є власником квартири. Внески мають сплачувати тільки члени ОСББ. А всі інші власники будинку мають сплачувати тільки за користування житлово - комунальними послугами згідно з Законом України «Про житлово - комунальні послуги»
Звертає увагу, що відповідно до статуту ОСББ «НАУКИ 54Б», управління здійснюється через свої органи управління, якими є загальні збори співвласників, правління і Ревізійна комісія об`єднання. Голова ОСББ, як посадова особа, зобов`язаний надавати співвласникам будинку щорічний фінансовий звіт, який має приймати і перевіряти Ревізійна комісія. Результати фінансового річного звіту повинні бути вивішені на дошках оголошень у кожному під`їзді будинку або письмово відображені у квитанціях ОСББ на оплату ЖКП у поточному місяці.
Також зазначає, що починаючи з 2020 року загальні збори співвласників будинку не проводились, фінансові звіти не надавалися, ревізійна комісія не працювала.
Звертає увагу, що договору щодо надання, отримання і оплати спожитих житлово - комунальних послуг між ним і Головою Правління ОСББ наразі не існує.
Вважає, що оскільки позивачем не надано достатніх доказів на підтвердження того, що нарахування заборгованості зі сплати членських внесків на утримання будинку та прибудинкової території здійснюються відповідно до чинного законодавства України просить розглянути заперечення, щодо незаконної і безпідставної вимоги щодо сплати боргу по ЖКХ.
Згідно з ч. 1ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
За таких обставин апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, відповідно до приписів ч. 13 ст.7 ЦПК України, якою передбачено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 376 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції та додаткове рішення суду в межах доводів та вимог апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається та встановлено судом першої інстанції, що ОСББ «НАУКИ 54Б» забезпечує утримання будинку і прибудинкової території багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 на підставі відповідних договорів із безпосередніми виконавцями робіт та надавачами послуг.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи № 79437413 від 11.02.2022.
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , що підтверджується довідкою ОСББ «Науки 54Б» від 23.09.2021 та листом КМБТІ щодо власників квартир за адресою: АДРЕСА_4 від 13.06.2021.
Вказаний багатоквартирний будинок облаштований Даховою котельнею ПС № 5943 та 11.10.2019, внаслідок чого будинок має можливість безперебійно і за потреби отримувати опалення і гаряче водопостачання, тобто автономно, що підтверджується: заявою-приєднанням до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовий), підписаного позивачем і оператором газорозподільної системи Акціонерного товариства «КИЇВГАЗ»; договором № 1167/1920-ТУ-41 про постачання природного газу від 15.10.2019, підписаного між позивачем та АТ «НАК «Нафтогаз України»; договором № 20/21-4214-КП-41 про постачання природного газу від 21.09.2021, підписаного між АТ «НАК «Нафтогаз України» та позивачем; договором постачання природного газу № 126/ПГ-2266-ТКЕ від 15.04.2021, підписаного між ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» та позивачем; договором № 4511-НТГ-41 про постачання природного газу від 04.06.2021, підписаного між ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» та позивачем.
Відповідно до розрахунку заборгованості за внески на утримання будинку АДРЕСА_1 , позивач повідомив відповідачу листом про заборгованість за період з 01.08.2019 по 01.07.2021 у розмірі 24 893,26 грн, 4 842,56 - інфляційне нарахування, 580,19 грн. - 3% річних, а всього заборгованість складає - 30 316,01 грн.
Відповідач при цьому зазначає, що у 2015 році в вищевказаній його квартирі за власний кошт придбано і встановлено бойлер для підігріву води, яким він продовжує користуватись і досі, на підтвердження вказаного надав товарний чек № 295953 від 03.11.2015 водонагрівача та акт прийому-передачі.
ОСОБА_1 звернувся 14.07.2017 із заявою до попереднього управителя ЖЕК «Новобудова» щодо перерахунку суми сплати за не спожите ним гаряче водопостачання.
12.06.2020 відповідач звернувся до позивача про перерахунок суми нарахувань за не спожиту централізовану гарячу воду, до якої додано акт перевірки цілісності лічильників централізованого гарячого і холодного водопостачання від 18.01.2017. На вказану заяву відповідач відповіді не отримав.
Відповідно до Актів повірки лічильника, Актів звірки показів лічильника з централізованого гарячого водопостачання по його квартирі покази рівні нулю.
У графі «Ремонтно-резервний фонд», «Опалення», «Фонд по підготовці котельні до опалювального сезону», «Утримання будинку та прибудинкової території» суму боргу внесків за цими фондами було визначено за тарифами внесків помноженою на загальну площу квартири. Згідно цих розрахунків загальна площа квартири відповідача становить 70,5 м. При цьому, згідно акту передачі нерухомого майна від забудовника до власника ОСОБА_1 загальна житлова площа квартири АДРЕСА_5 становить 70,3 кв.м.
Крім того, у 2021 році для визначення законної опалювальної площі кожної окремої квартири у будинку АДРЕСА_1 , Правлінням ОСББ було створено Комісію у складі майстра і сантехніка ОСББ «Науки 54Б». Актом перевірки було встановлено опалювальну площу квартири відповідача.
Щодо вирішення питання перерахунку суми оплати за опалення, ОСОБА_1 було подано заяву до Правління ОСББ «Науки 54Б» 20.01.2020. Відповіді позивач не надав.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що позивачем не надано достатніх та належних доказів на підтвердження того, що нарахування відповідачу заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону, здійснюються відповідно до чинного законодавства України.
Колегія суддів апеляційного суду з такими висновками не погоджується, оскільки вони не відповідають обставинам справи та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.
Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, правові, організаційні та економічні відносини, пов`язані з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначені Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Статтею 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.
Виходячи з положень ч. 1 ст. 17, ст. 20, ч. ч. 6, 7, 8 ст. 22, ч. 4 ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» власники квартир у багатоквартирному будинку, функції по утриманню якого і прибудинкової території здійснює об`єднання співвласників, зобов`язані нести витрати по утриманню спільного неподільного майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», витрати на управління багатоквартирним будинком у тому числі включають: витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічної переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку та інше.
Частиною 2 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку» визначено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласник або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон) ОСББ - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Статтями 4 та 6 вказаного Закону передбачено, що об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Для створення об`єднання скликаються установчі збори. Установчі збори приймають рішення про створення об`єднання і затверджують його статут.
Відповідно до статей 3 та 7 Закону, діяльність ОСББ здійснюється на основі статуту, який складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до пункту 5 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників.
Враховуючи наведене, факт створення у багатоквартирному будинку ОСББ є підтвердженням надання власниками квартир та виділених нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку повноважень ОСББ щодо управління, утримання і використання спільного майна цього багатоквартирного будинку.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного (житлового) будинку АДРЕСА_1 було встановлено розмір внесків і платежів у розмірі 7,40 грн./м2 загальної площі (що підтверджується протоколом загальних зборів співвласників багатоквартирного (житлового) будинку.
Згідно з положеннями частини третьої статті 12 та частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Матеріали справи не містять належним чином оформлених актів-претензій щодо ненадання позивачем житлово-комунальних послуг або заяви відповідача щодо відмови від їх отримання.
Додані відповідачем до відзиву на позов докази, не є належними доказами, на підставі яких суд міг би встановити обґрунтованість заперечень відповідача, а тому вони не можуть бути взяті судом до уваги.
Матеріали справи не містять доказів, що відповідач виконав свої зобов`язання щодо щомісячного надання позивачу показань квартирного засобу обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку.
Посилання відповідача на ту обставину, що його квартира обладнана лічильником гарячої води, який опломбований відповідно до акту виконаних робіт, не може свідчити про те, що відповідачем було виконано зобов`язання щодо щомісячного надання виконавцю послуг показань наявних приладів, у спосіб, що не заборонений законом.
Крім того, останнім не надано доказів, що він звертався до позивача щодо проведення Акту звірки для розрахунку.
Колегія суддів апеляційного суду вважає також доведеними вимоги позивача щодо стягнення боргу зі сплати внесків на утримання будинку, оскільки матеріалами справи доведено, що ОСББ «НАУКИ 54Б» надає житлово-комунальні послуги мешканцям будинку на підставі договорів, укладених з підрядними організаціями.
Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 2 статті 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Виходячи з викладеного, надавши належної оцінки представленим у справі доказам, у їх сукупності, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону.
З огляду на вказане, до стягнення з відповідача на користь позивача підлягають: заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезонуза період за період з 01.08.2019 по 01.07.2021 у розмірі 24 893,26 грн, 4 842,56 - інфляційне нарахування, 580,19 грн. - 3% річних, а всього заборгованість складає - 30 316,01 грн.
З урахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а оскаржуване судове рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень статті 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову, покладаються на відповідача. Якщо суд апеляційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.
Виходячи із того, що позовні вимоги об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» до ОСОБА_1 підлягають задоволенню, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, який був сплачений об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б»у розмірі 5 764,50 грн.
Керуючись ст. 367, 368, 374, 376, 381-383 ЦПК України, апеляційний суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу представника об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» - Студенцова Олександра Олександровича- задовольнити.
Рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 25 вересня 2023 року скасувати.
Ухвалити по справі нове рішення.
Позов об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» до ОСОБА_1 ; третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмету спору: ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезону - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, на ремонтно-резервний фонд, опалення, постачання гарячої води та на фонд по підготовці котельні до опалювального сезонуза період за період з 01.08.2019 по 01.07.2021 у розмірі 24 893,26 грн, 4 842,56 - інфляційне нарахування, 580,19 грн. - 3% річних, а всього заборгованість у сумі 30 316 (тридцять тисяч триста шістнадцять) гривень 01 коп., а також судовий збір у розмірі 4 479 (чотири тисячі чотириста сімдесят дев`ять) гривень 30 коп.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, визначених у ч.3 ст.389 ЦПК України.
Реквізити сторін:
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «НАУКИ 54Б», адреса місця проживання: 03083, м. Київ, пр-т. Науки, 54-Б, Код ЄДРПОУ 43098166.
Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Повний текст постанови складений 13 лютого 2024 року.
Головуючий Д.О. Таргоній
Судді С.А.Голуб
Т.А.Слюсар
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117022851 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Таргоній Дар'я Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні