Справа № 950/496/24
Провадження № 2-о/950/38/24
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
16 лютого 2024 року м. Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Косолап В.М., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Лебединська міська рада Сумської області, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
Адвокат Луніка Тарас Ярославович, в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду із заявою, у якій просить встановити факт того, що ОСОБА_1 самостійно виховує та здійснює догляд за неповнолітньою дитиною дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , без участі матері ОСОБА_2 .
Дослідивши вказану заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку про її невідповідність вимогам ст. ст. 177, 318 ЦПК України з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 293 ЦПК України передбачено, що окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, перелік яких наведено у зазначеній частині статті.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Частина друга вказаної статті передбачає, що до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Таким чином справа про встановлення юридичного факту може бути предметом розгляду суду в тому разі, якщо такий факт має значення для охорони прав, свобод та інтересів заявника або створює умови здійснення заявником особистих немайнових чи майнових прав, підтверджує наявність чи відсутність неоспорюваних прав.
Такий факт повинен мати юридичний характер, тобто відповідно до закону викликати юридичні наслідки: виникнення, зміну або припинення прав чи інтересів фізичної особи.
У порядку окремого провадження розглядаються справи за заявою фізичних осіб про встановлення фактів, якщо встановлення фактів не пов`язується з наступним вирішенням спору про право, і чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
У пункті 3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» міститься роз`яснення: якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
У заяві від 09.02.2024 представник ОСОБА_1 указує на те, що факт, який просить встановити заявник є юридичним, оскільки від його встановлення залежить виникнення особистих прав заявника та можливість безперешкодної реалізації його особистих прав. Встановлення факту необхідне для захисту прав дитини та самого заявника як батька.
Однак представник заявника не розкриває змісту вищевикладеного положення, та не повідомляє які особисті права заявника можуть виникнути у зв`язку з установленням такого факту, яким чином установлення такого факту захистить його права і права дитини та чому іншими засобами неможливо забезпечити дотримання таких прав.
Враховуючи викладене, заявнику необхідно усунути недоліки поданої заяви, а саме зазначити яке значення має факт самостійного виховання дитини має для охорони прав заявника та його дитини, які умови створить такий юридичний факт при здійсненні заявником його прав.
Враховуючи положення ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України заяву слід залишити без руху, запропонувавши заявнику протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 185, 318 ЦПК України
у х в а л и в:
1. Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Лебединська міська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху.
2. Запропонувати заявнику усунути недоліки поданої заяви у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз`яснити заявнику, що у разі неусуненя недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню заявнику.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Вадим КОСОЛАП
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117027455 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Лебединський районний суд Сумської області
Косолап В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні