Справа № 909/1127/23
У Х В А Л А
15.02.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Безрука Н. К., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Болехівської міської організації Українського товариства
мисливців і рибалок
(вул. Гордеєва, буд. 40, м. Болехів, Калуський район,
Івано-Франківська область, 77201)
до відповідача: Болехівської міської ради Івано-Франківської області
(пл. І. Франка, буд. 12, м. Болехів, Калуський район, Івано-Франківська
область, 77202)
про визнання недійсною та скасування додаткової угоди від 19.02.2020,
за участю:
від позивача: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
від відповідача: ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
до Господарського суду Івано-Франківської області надійшла позовна заява Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок до Болехівської міської ради Івано-Франківської області про визнання недійсною та скасування додаткової угоди від 19.02.2020.
01.02.2024 суд відклав підготовче засідання у справі на 15.02.2024.
09.02.2024 через канцелярію суду від Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок надійшло клопотання про долучення письмових доказів до матеріалів справи (вх. № 2268/24), клопотання про виклик свідка (вх. № 1121/24) та клопотання про призначення почеркознавчої експертизи (вх. № 1122/24).
15.02.2024 через канцелярію суду від Болехівської міської ради Івано-Франківської області надійшло заперечення на клопотання про виклик свідка (вх. № 2628/24), заперечення на клопотання про призначення почеркознавчої експертизи (вх. № 2629/24) та пояснення у справі (вх. № 2627/24).
Розглянувши подані клопотання та заперечення на них, заслухавши присутніх в судовому засіданні представників сторін, суд встановив таке.
В судовому засіданні 15.02.2024 протокольною ухвалою суд частково задовольнив клопотання Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок про долучення доказів до матеріалів справи (вх. № 2268/24 від 09.02.2024) та долучив подані документи до матеріалів справи, серед яких, зокрема, відповідь колишнього голови Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок - ОСОБА_4 на лист від 29.01.2024.
Так, посилаючись на викладені у відповіді ОСОБА_4 обставини, позивач звернувся до суду з клопотанням (вх. № 1121/24 від 09.02.2024) про виклик для дачі показань свідка ОСОБА_4 .
Разом із тим, судом встановлено, що наявна в матеріалах справи відповідь колишнього голови Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок - ОСОБА_4 на лист від 29.01.2024 не відповідає вимогам статті 88 Господарського процесуального кодексу України, оскільки не містить нотаріального посвідчення підпису останнього.
Згідно із частинами 1, 2 статті 87 Господарського процесуального кодексу України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб. На підставі показань свідків не можуть встановлюватися обставини (факти), які відповідно до законодавства або звичаїв ділового обороту відображаються (обліковуються) у відповідних документах. Законом можуть бути визначені інші обставини, які не можуть встановлюватися на підставі показань свідків.
Приписами статті 88 Господарського процесуального кодексу України визначено, що показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з`явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для виклику та допиту у судовому засіданні ОСОБА_4 , а відтак у задоволенні клопотання Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок про виклик свідка (вх. № 1121/24 від 09.02.2024) слід відмовити.
В судовому засіданні 15.02.2024 представник позивача, адвокат Ільницький Ярослав Іванович заявив усне клопотання про продовження строку підготовчого засідання та відкладення розгляду справи, у зв`язку з необхідністю подання додаткових письмових доказів.
Згідно із пунктами 1, 2 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, верховенство права та рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
За правилами пункту 1 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначених частиною 2 статті 202 цього Кодексу.
Водночас, відповідно до частини 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З огляду на наведене, суд вважає за можливе, для дотримання мети (завдання) підготовчого провадження задля забезпечення прав учасників справи, керуючись частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, якою внормовано продовження строку підготовчого провадження на строк не більше 30 днів з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, продовжити строк проведення підготовчого засідання на 30 днів, задовольнити усне клопотання представника позивача, адвоката Ільницького Ярослава Івановича про продовження строку підготовчого засідання і відкладення розгляду справи у зв`язку з необхідністю подання додаткових письмових доказів та відкласти підготовче засідання на 04.03.2024 об 14:00 год.
Згідно частини 6 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 120, 121, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 3 Конституції України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Клопотання Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок про долучення письмових доказів до матеріалів справи (вх. № 2268/24 від 09.02.2024) задовольнити частково.
2. В задоволенні клопотання Болехівської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок про виклик свідка (вх. № 1121/24 від 09.02.2024) відмовити.
3. Усне клопотання представника позивача, адвоката Ільницького Ярослава Івановича про продовження строку підготовчого засідання та відкладення розгляду справи задовольнити.
4. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
5. Підготовче засідання у справі відкласти на 04.03.2024 об 14:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, буд. 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
6. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
7. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів відповідно до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза приміщенням суду, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України 23.04.2020 № 196.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
9. Ухвала набирає законної сили 15.02.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117039093 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні