ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/849/22
Провадження №1-кс/477/193/24
УХВАЛА
про арешт майна
08 лютого 2024 року місто Миколаїв
Слідчий суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві клопотання прокурора відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_3 , внесене у кримінальному провадженні №42021150000000088 від 05 листопада 2021 року про арешт майна
ВСТАНОВИВ:
06 лютого 2024 року прокурор відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_3 , шляхом направлення клопотання засобами поштового зв`язку, звернувся до слідчого судді в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42021150000000088 від 05 листопада 2021 року із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна, яке було вилучено 31 січня 2024 року у ОСОБА_4 під час проведення обшуку іншого володіння особи нежитлового приміщення торгівельного павільйону під номером НОМЕР_1 що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , згідно переліку.
В обґрунтування поданого клопотання вказує, що слідчим відділом ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області за фактом незаконного збуту через мережу інтернет незаконно виготовлених алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інших підакцизних товарів 05 листопада 2021 року внесено відомості до ЄРДР за №42021150000000088 та розпочато досудове розслідування за частиною першою статті 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що у приміщенні під номером 123, що розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. Озерна, 9В, право власності та речові права на земельну ділянку 4810136300:06:001:0096, на якій розташований вказаний об`єкт зареєстровано за ТОВ «Фірма «ННН-ЛТД» можуть зберігатися тютюнові вироби з ознаками фальсифікації, що не марковані марками акцизного податку.
31 січня 2024 року на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук іншого володіння особи нежитлового приміщення торгівельного павільйону під номером НОМЕР_1 що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено ємності в яких зберігалася речовина з характерним запахом спирту, які постановою слідчого від 31 січня 2024 року визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Оскільки тимчасово вилучене майно є предметом кримінального правопорушення, відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України та має ознаки речових доказів з метою забезпечення збереження речових доказів, вирішення питання щодо проведення експертиз, а також з метою недопущення знищення чи їх приховування винила необхідність в застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження, шляхом накладення арешту на тимчасово вилучене в ході обшуку майно із встановленою забороною будь-якій фізичній чи юридичній особі користуватися та розпоряджатися цим майном , через що прокурор ОСОБА_3 звернувся з даним клопотанням.
У судове засідання прокурор відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_3 не з`явився, подавши заяву про розгляд клопотання без його участі. Просив його задовольнити.
Особа, у якої було вилучено майно ОСОБА_4 , в судове засідання не з`явився, хоча про день, час та місце розгляду клопотання про арешт майна, повідомлений належним чином.
У зв`язку неявкою учасників, фіксування судового засідання аудіо та відео технічними пристроями запису не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, вважаю клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як вбачається з представлених матеріалів, відділом Миколаївської обласної прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42021150000000088 від 05 листопада 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204 КК України, досудове розслідування в якому проводиться слідчим відділом ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області, за фактом незаконного збуту через мережу інтернет незаконно виготовлених тютюнових виробів.
Відповідно до витягу з кримінального провадження №42021150000000088 від 05 листопада 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, кваліфіковане за частиною першою статті 204 КК України.
В подальшому під час здійснення досудового розслідування у цьому ж кримінальному провадженні виявлено факти виготовлення та збуту і незаконно виготовлених алкогольних напоїв, про що 24 серпня та 05 жовтня 2023 року внесено відповідні відомості до ЄРДР.
Досудовим розслідуванням у цьому кримінальному провадженні встановлено, що невстановлені особи на території Миколаївської області та міста Миколаєва, не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими та алкогольними виробами, діючи умисно, в порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а також окремих положень Податкового кодексу України, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, незаконно виробляють, зберігають, з метою подальшого збуту незаконно виготовлені тютюнові вироби, тютюн та алкогольні напої (спирт, етиловий, коньячний плодовий).
На виконання доручення слідчого, оперативним підрозділом було з`ясовано осіб, які можуть бути причетні до вчинення дій пов`язаних з виготовленням та збутом підакцизних товарів, місця їх проживання, встановлено транспортні засоби, що перебувають у їх володінні, а також встановлено і місця реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, тощо.
31 січня 2024 року на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук іншого володіння особи нежитлового приміщення торгівельного павільйону під номером НОМЕР_1 що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено картонні коробки з тетрапаками у них в яких зберігалася речовина з характерним запахом спирту, які мають ознаки фальсифікованої алкогольної продукції.
Постановою слідчого від 31 січня 2024 року вилучені в ході обшуку предмети визнано речовими доказами та долучено до матеріалів кримінального провадження.
Вважаючи, що вилучені під час огляду речі мають ознаки речового доказу, з метою забезпечення їх збереження, прокурор 02 лютого 2024 року шляхом направлення клопотання засобами поштового зв`язку звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.
Так, у відповідності до положень частини першої, другої статті 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно, зокрема є доказом злочину. Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно частин другої статті 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Як вбачається з поданого клопотання, прокурор ОСОБА_3 , звертаючись до слідчого судді з даним клопотанням посилається на те, що вилучені речі мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні, оскільки є доказами злочинної діяльності, а тому відповідно до статті 170 КПК України, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, існують правові підстави для арешту вилученого майна.
Частина перша статті 204 КК України встановлює відповідальність за незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів.
Надані прокурором матеріали, вказують на достатність підстав вважати, що злочин могло бути вчинено. При цьому, факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.
Отже, надані прокурором докази дають достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення.
За положенням статті 98 КПК України, речовими доказами є, зокрема предмети, що були об`єктом та/або предметом кримінально протиправних дій.
Так, слідчий суддя погоджується, що вилучені в ході обшуку 31 січня 2024 року речі, які мають ознаки фальсифікованої алкогольної продукції, можуть бути безпосередньо пов`язані із вчиненням кримінального правопорушення, при цьому вказані речі дійсно можуть бути речовими доказами незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовленої алкогольної продукції, зокрема, з ними можуть проводитися певні експертизи, відповідають критеріям, визначеним в статті 98 КПК України, як предмети, що були об`єктом кримінально - протиправних дій, предметом вчинення злочину, а тому мають бути арештовані для їх збереження в якості речового доказу, що саме на цій початковій стадії є необхідним для з`ясування всіх обставин справи, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження вказаного майна.
Накладення арешту на тимчасово вилучене майно в даному випадку перш за все націлене не на позбавлення власника його майна, а виключно на те, тільки щоб тимчасово припинити його можливості користуватися та розпоряджатися цим майном до прийняття відповідного рішення. Тому цей захід явно слід розцінювати як тимчасовий і такий, що відповідає необхідності збереження речових доказів, які ймовірно містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально - протиправних дій, що завдають шкоду суспільству, знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди, або містять інші відомості.
Таким чином, загальний інтерес виправдовує втручання, яке не можна розглядати як невідповідне переслідуваній меті.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора та накласти арешт на майно, що було вилучено 31 січня 2024 року в ході проведення обшуку нежитлового приміщення торгівельного павільйону під номером НОМЕР_1 що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , із встановленням заборони будь-якій фізичній чи юридичній особі користуватися та розпоряджатися цим майном до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 170-173, 175, 372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке тимчасово вилучене 31 січня 2024 року під час проведення обшуку нежитлового приміщення торгівельного павільйону під номером НОМЕР_1 що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
1.13 картонних коробок із тетрапаками сріблястого кольору об`ємом 9,5 л. кожен, з рідиною із запахом спиртовмісної речовини;
2.3 картонні коробки з написом «Jamerson» із тетрапаками об`ємом 3 л., кожний, з рідиною із специфічним запахом спиртовмісної речовини;
3.3 картонні коробки з написом «Bacardi» із тетрапаками об`ємом 2 л., кожний, з рідиною із специфічним запахом спиртовмісної речовини;
4.3 картонні коробки з написом «Finlandia» із тетрапаками об`ємом 3 л., кожний, з рідиною із специфічним запахом спиртовмісної речовини;
5.3 картонні коробки з написом «Monte Choco Kvint» із тетрапаками об`ємом 2 л., кожний, з рідиною із специфічним запахом спиртовмісної речовини
у виді заборони будь-якій фізичній чи юридичній особі користуватися та розпоряджатися цим майном.
Копію ухвали для виконання направити слідчому СУ ГУНП в Миколаївській області, прокурору для виконання та власнику вилученого майна - для відома.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_5
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117053948 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Глубоченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні