Ухвала
від 16.02.2024 по справі 348/2691/23
НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №348/2691/23

16 лютого 2024 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого-судді: Міськевич О.Я.

з участю секретаря судового засідання: Скоблей О.В.

позивача: ОСОБА_1

відповідача: ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

представника третьої особи: Калинюка М.М.

розглянувши в порядку загального позовного провадження в підготовчому засіданні в приміщенні Надвірнянського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасування державної реєстрації земельної ділянки,-

УСТАНОВИВ:

07.11.2023 ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Ухвалою судді Надвірнянський районного районного суду Івано-Франківської області від 28.11.2023 по даній справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.

24.01.2024 від відповідача ОСОБА_2 поступило письмове клопотання про об`єднання даної справи в одне провадження з цивільною справою за його позовом до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, яка розглядається Надвірнянським районним судом (суддя Грещук Р.П.), мотивуючи тим, що дані справи є взаємопов`язаними, а тому дані спори доцільно розглядати в одному провадженні.

Відповідач та його представник в підготовчому засіданні клопотання відповідача про об`єднання справ пітримали з підстав, зазначених у клопотанні, та просили його задоволити.

Позивач в підготовчому засіданні не заперечив проти задоволення клопотання відповідача.

Представник третьої особи в підготовчому засіданні зазначив, що у вирішенні клопотання відповідача покладається на розсуд суду.

Суд, розглянувши клопотання відповідача, заслухавши думку учасників справи, перевіривши матеріали справи, прийшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

За змістом ст. 188 ЦПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.

Про об`єднання справ в одне провадження, роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу .

Згідно абз. 3 п. 15 Постанови Пленуму ВСУ 12.06.2009 № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», позовні вимоги кількох осіб до одного й того ж відповідача або позивача до кількох відповідачів можуть бути об`єднані в одне провадження, якщо ці вимоги однорідні, зокрема такі, які нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших. Таке об`єднання не допускається, коли відсутня спільність предмета позову (наприклад, позови кількох осіб про стягнення зарплати чи про поновлення на роботі).

Як вбачається з матеріалів справи, 07.11.2023 ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Крім того в провадженні Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Пасічнянської сільської ради, про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, яка розглядається під головуванням судді Грещука Р.П.

Відповідач клопотання про об`єднання даних позовів в одне провадження мотивує тим, що дані справи є взаємопов`язаними, а тому дані спори доцільно розглядати в одному провадженні.

Разом з тим суд зазначає, що об`єднання кількох позовних вимог в одне провадження є недоцільним в тих випадках, коли позовні вимоги виникають з різних правовідносин, врегульованих різними галузями права, і спрямовуються на досягнення різної мети, та коли незважаючи на те, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються однією й тією самою галуззю права, їх спільний розгляд є недоцільним.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що об`єднання позовів, розгляд позовних вимог яких пов`язаний з різними методами дослідження та спрямовуються на досягнення різної мети, може ускладнити процес розгляду та вирішення спору.

Як вбачається зі змісту ч. 2 ст. 188 ЦПК України, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Однак з клопотання відповідача не вбачається наявність підстав, передбачених ч. 2 ст. 188 ЦПК України (в обох позовах кожна із сторін має протилежний статус), що є перешкодою для об`єднання даних позовів в одне провадження.

Крім того з клопотання відповідача не вбачається наявність підстав, передбачених ч. 1 ст. 188 ЦПК України (позовні вимоги обох позовів не пов`язані між собою підставою виникнення або поданими доказами, та не належать до основної та похідної позовні вимоги.), що також є перешкодою для об`єднання даних позовів в одне провадження.

Таким чином, об`єднання позовних вимог в даному випадку не сприятиме процесуальній економії часу та швидкому розгляду справ, виконанню завдання цивільного судочинства та є недоцільним.

Оскільки об`єднання позовів є правом, а не обов`язком суду, суд не вважає за доцільне об`єднання в одне провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасуваннядержавної реєстраціїземельної ділянки(справа№ 348/2691/23), та цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Пасічнянської сільської ради, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою (справа № 348/2451/23). Сумісний розгляд декількох вимог, по суті не однорідних, розширює предмет доказування у справі, ускладнює розгляд та вирішення справи.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні зазначеного клопотання позивача.

У підготовчому засіданні по даній справі необхідно оголосити перерву для продовження підготовчого провадження.

Керуючись ст. 2, 188, 193, 258, 260, 261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні відповідача ОСОБА_2 про об`єднання в одне провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасуваннядержавної реєстраціїземельної ділянки, та цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою відмовити.

У підготовчому засіданні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Пасічнянської сільської ради, про скасуваннядержавної реєстраціїземельної ділянки, оголоситиперерву до 15 год. 30 хв. 27 лютого 2024 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 19.02.2024.

Суддя Міськевич О.Я.

СудНадвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.02.2024
Оприлюднено22.02.2024
Номер документу117107940
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —348/2691/23

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

Ухвала від 28.11.2023

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Міськевич О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні