Справа № 229/311/21
Номер провадження 2/229/757/2024
Категорія 15
У Х В А Л А
19 лютого 2024 року Дружківський міський суд Донецької області в складі:головуючого- судді Гонтар А.Л., при секретарі Чирватюк В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дружківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права користування земельною ділянкою, визнання незаконними дій та відшкодування збитків,
В С Т А Н О В И В:
26січня 2021 року до Дружківського міського суду надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права користування земельною ділянкою, визнання незаконними дій та відшкодування збитків.
01 лютого 2021 року ухвалою Дружківського міського суду позовна заява була залишена без руху, оскільки не було сплачено судовий збір.
30 квітня 2021 року провадження по справі було відкрито та справу призначено до підготовчого засідання на 25 травня 2021 року.
Відповідно до ухвали Дружківського міського суду від 02 липня 2021 року підготовче засідання було закрито та справу призначено до судового розгляду на 27 липня 2021 року.
16 серпня 2023 року ухвалою Дружківського міського суду по справі було призначено експертизу.
29 листопада 2023 року провадження по справі було поновлено та справу призначено до судового розгляду на 07 грудня 2023 року.
07 лютого 2024 року в судове засідання була надана копія свідоцтва про смерть позивача ОСОБА_1 .
Відповідно до актового запису про смерть № 00043504957 від 08лютого 2024 року, яке надійшло до суду ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження по справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
У відповідності до ч. 1 ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 2 ст. 1220 ЦК України встановлено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Верховний Суд вказав, що суд будь-якої інстанції зобов`язаний залучити до участі у справі правонаступника сторони або третьої особи, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво прав та обов`язків відповідної особи, а правонаступник існує. Питання процесуальної правосуб`єктності сторони, третьої особи, їхніх правонаступників належать до тих, які суд має вирішити під час розгляду справи незалежно від стадії судового процесу. Не є перешкодами для з`ясування підстав процесуального правонаступництва межі розгляду справи у суді відповідної інстанції, а також предмет доказування за відповідними позовними вимогами.
У статті 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Верховний суд зробив висновок, що право на спадкування не відноситься до тих прав, які в силу статті 1219 ЦК України є особистими і відносно яких правонаступництво недопустиме, оскільки здійснення цього права не пов`язано з певною особою, а тому може здійснюватися і спадкоємцями цієї особи на передбачених законом умовах.
Таким чином, спірні правовідносини по цій справі допускають правонаступництво, а тому провадження по даній справі повинно бути зупинено до спливу шести місяців від дати смерті позивача ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , для з`ясування кола її спадкоємців, які прийняли спадщину.
З урахуванням наведеного та керуючись ст.ст. 58,62,251,260 ЦПК України, -
У Х В А ЛЛ И В :
провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання правакористування земельноюділянкою,визнання незаконнимидій тавідшкодування збитків, зупинити до отримання судом відомостей про прийняття спадщини спадкоємцями ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не було вручено у день проголошення ухвали або її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 ЦПК України.
Суддя: А. Л. Гонтар
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117125642 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Гонтар А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні