Ухвала
від 04.03.2024 по справі 921/88/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

04 березня 2024 року м. ТернопільСправа №921/88/24

Суддя Гирила І.М.

розглянув сформовані 18.02.2024 в системі "Електронний суд" матеріали позовної заяви

за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Слава", вул. Львівська, буд. 1, с. Слобідка, Тернопільський район, Тернопільська обл.,

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Вікторія Агро", вул. Грушевського, буд. 23, оф. 313, м. Тернопіль, 46001

про стягнення 1 654 957, 36 грн

Встановив:

18.02.2024 Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Слава", далі - позивач, через систему "Електронний суд" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Вікторія Агро" далі відповідач, про стягнення заборгованості в загальній сумі 1 654 957, 36 грн, з яких: 1 149 785, 24 грн основний борг, 401 095, 47 грн інфляційні нарахування, 104 076, 65 грн 3% річних.

Підставою позову визначено неналежне виконання відповідачем умов Договору поставки №11/10-2021 від 11.10.2021, зокрема, в частині оплати вартості поставленого позивачем товару.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 19.02.2024 головуючим суддею для розгляду справи №921/88/24 визначено суддю Гирилу І.М.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 26.02.2024 зазначену вище позовну заяву залишено без руху; встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

01.03.2024 через систему "Електронний суд" від позивача надійшла заява б/н від 29.02.2024 (вх. № 1772), зі змісту якої вбачається, що обставини, які слугували підставою для залишення позовної заяви без руху, відсутні.

Згідно з ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Таким чином, розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Поряд з цим, у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 3, 5 ст. 12 ГПК України).

Ст. 249 ГПК України передбачено, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1, 5 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та долученими до неї документами, оцінивши категорію та складність справи, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, ціну позову, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та доцільність її розгляду за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ст. 12, 165 167, 169, 176, 232-235, 250 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі 921/88/24.

2.Відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

3. Здійснювати розгляд справи 921/88/24 за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити у справі № 921/88/24 підготовче засідання на 14:00 год. 01.04.2024.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: вул. Кн. Острозького, 14 А, м. Тернопіль, 46000, зал судових засідань № 3 (5-поверх).

5. Запропонувати сторонам у справі подати/надіслати суду

Відповідачу:

- відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;

- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив), протягом 5 днів з дня його отримання, оформлені згідно з вимогами ст. 167 ГПК України, разом із документами, що підтверджують їх надіслання (надання) позивачу;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

Позивачу:

- відповідь на відзив (у разі отримання), протягом 5 днів з дня його отримання, оформлену згідно з вимогами ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу;

- заяви з процесуальних питань (при наявності).

6. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання (04.03.2024) та оскарженню не підлягає.

7. Копію ухвали направити Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Слава" до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України, Положенням про ЄСІТС; Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія Вікторія Агро", вул. Грушевського, буд. 23, оф. 313, м. Тернопіль, 46001 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.

Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Вікторія Агро" на те, що згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України (в редакції Закону України від 29.06.2023 № 3200-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

З метою усунення негативних наслідків у вигляді повернення письмової заяви (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до ч. 6 ст. 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, суд роз`яснює стороні щодо необхідності здійснити реєстрацію електронного кабінету в ЄСІТС (реєстрація електронного кабінету за посиланням: https://id.court.gov.ua/).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено06.03.2024
Номер документу117401835
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/88/24

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні