Личаківський районний суд м.львова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа №463/1452/24
Провадження №1-кс/463/2040/24
У Х В А Л А
про накладення арешту на майно
05 березня 2024 року м. Львів
Слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участюсекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,представника власникавилученого майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_5 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 62023000000000520 від 15.06.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
встановив:
01.03.2024 року слідчий Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням, яке скеровано на адресу суду засобами поштового зв`язку 24.02.2024, про накладення арешту на майно 23.02.2024 вилучене під час проведення обшуку у приміщенні ГУНП у Волинській області, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, детальний перелік якого відображено у прохальній частині поданого слідчим клопотання, а також протоколі обшуку від 23.02.2024.
Клопотання мотивуєтим,що Другим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023000000000520 від 15.06.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі ГУНП у Волинській області), діючи умисно, всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, організували схему протиправної діяльності, що полягає у отриманні неправомірної вигоди від керівників територіальних підрозділів ГУНП у Волинській області та їх заступників за укриття злочинів, безпідставного закриття кримінальних проваджень та організації схем незаконного переміщення осіб через державний кордон.
Так, протягом 2020 2022 років начальник ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вимагав від підлеглого співробітника ГУНП у Волинській області ОСОБА_8 купувати за власні кошти та передавати у власність пов`язаних з ОСОБА_7 осіб наступні транспортні засоби: автомобіль «Шкода Октавія», 2015 р.в., вартістю близько 11 000 доларів США, квадроцикл «Баггі BRP» вартістю 10 000 доларів США, автомобіль «Dadi» вартістю 3300 доларів США, автомобіль «Ssang Young Rexton» вартістю 6000 Євро. У випадки відмови ОСОБА_7 погрожував створювати для ОСОБА_8 штучні перешкоди у проходженні служби в органах Національної поліції України.
Також, в ході виконання доручення слідчого встановлено, що начальник ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залучивши підлеглих службових осіб, з метою отримання неправомірної вигоди, організував схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України. З метою реалізації свого злочинного замислу, начальник ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 та керівника Первинної профспілкової організації головного управління національної поліції у Волинській області ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , неодноразово готували, підписували та скеровували листи в адресу Волинської обласної військової адміністрації, щодо сприяння у виїзді з України до Республіки Польща їхніх довірених осіб, для начебто здійснення перевезення гуманітарної допомоги, яка мала використовуватись на потреби ГУНП у Волинській області та Збройних сил України. Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету міністрів України № 194 від 03.03.2022 року «Деякі питання бронювання військовозобов`язаних в умовах правового режиму воєнного стану», встановлено порядок пропуску через державний кордон України окремих категорій військовозобов`язаних громадян України, які здійснюють перевезення гуманітарної допомоги. Зокрема з метою тимчасового виїзду за межі державного кордону України необхідно отримати відповідний дозвіл-підтвердження від обласної військової адміністрації щодо необхідності перетину кордону в гуманітарних цілях. Так, скориставшись внесенням змін до податкового законодавства щодо 0% розмитнення автомобілів із за кордону, та маючи намір на особисте незаконне збагачення, вказана злочинна група з числа начальника ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 та ОСОБА_9 вносили в офіційні документи, листи, клопотання до Волинської обласної військової адміністрації завідомо неправдиві відомості щодо мети виїзду осіб «перевезення гуманітарних вантажів з країн ЄС», хоча насправді такі особи здійснювали перевезення комерційних автомобілів до України, які в подальшому реалізовували громадянам України. Аналізом вище вказаних листів, поданих до Волинської ОВА від імені начальника ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 та голови первинної профспілкової організації ГУНП у Волинській області ОСОБА_9 встановлено, що всі особи в кількості більше 20 чоловік за допомогою яких ввезено понад 70 автомобілів є довіреними особами ОСОБА_7 , начальника Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції України у Волинській області ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 .
Додатково встановлено, що ОСОБА_7 із метою легалізації та приховування від декларування доходів та майна, одержаних злочинним шляхом, залучив свого товариша громадянина ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець: Житомирська область, м. Андрушівка, на якого здійснює реєстрацію нерухомого та рухомого майна, отриманого в ході здійснення протиправної діяльності. Таким чином ОСОБА_7 у 2019 році особисто придбав автомобіль марки «Volkswagen Touareg», 2015 р.в., вартістю 42000 доларів США, та з метою приховання не задекларованих доходів надав вказівку зареєструвати даний автомобіль на ОСОБА_11 . В подальшому, перебуваючи на посаді начальника ГУНП у Волинській області, за вказівкою ОСОБА_7 , укладено договір позики №131 від 08.04.2020 року, даного авто між ГУНП у Волинській області в особі ОСОБА_7 та Волинським обласним Благодійним фондом «Правопорядок і безпека громадян» про безоплатне користування даним автомобілем. В подальшому, у жовтні 2020 року ОСОБА_7 здійснив обмін автомобіля «Volkswagen Touareg», 2015 р.в., на автомобіль «Тойота Ланд Крузер 200», 2017 р.в., орієнтовною вартістю 70000 доларів США, стосовно якого також укладено договір позики №230 від 19.10.2020 року, між ГУНП у Волинській області в особі ОСОБА_7 та Волинським обласним Благодійним фондом «Правопорядок і безпека громадян» про безоплатне користування даним автомобілем.
В ході проведення досудового розслідування 23.02.2024 слідчими ТУ ДБР у м. Львові проведено обшук у приміщенні ГУНП у Волинській області, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, на підставі ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від «22» лютого 2024 року у справі №463/1452/24 про надання дозволу на проведення обшуку, під час проведення якого виявлено та вилучено речі та документи, з клопотанням про накладення арешту на яке звернувся слідчий.
Речі,документи тамайно,вилучені вході проведенняобшуку постановою слідчого від 24.02.2024 року визнано речовими доказами по справі.
Згідно поданого клопотання слідчий, визнаючи речі,документи тамайно,вилучені вході проведенняобшуку речовими доказами виходив з того, що вказані речі є такими, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України. Так, вилучені документи мають безпосереднє відношення до даного кримінального провадження оскільки створювалися під час здійснення працівниками ГУНП у Волинській області своїх службових обов`язків пов`язаних з процедурою надання чоловікам призовного віку, котрі не мають жодних трудових відносин з даною установою, дозволу виїзду за межі України, котра беручи до відома матеріалів досудового розслідування має ознаки численних порушень та фіктивності, документи щодо користування транспортними засобами підтверджують факт перебування їх на обліку ГУНП у Волинській області та містять підписи осіб, котрі були залучені до процедури їх фіктивної передачі під виглядом благодійної допомоги, мобільні телефони зберегли у внутрішній пам`яті відомості щодо надання фігурантами даного кримінального провадження незаконних вказівок підлеглим працівникам.
Таким чином, на даний час органом досудового розслідування за наслідками проведення слідчої дії обшуку встановлено, що вказані документи та речі мають значення речового доказу для кримінального провадження, зберегли на собі його сліди, та є необхідними для проведення у подальшому ряду судових експертиз, встановлення всіх обставин злочину, які мають суттєве значення для повного, всебічного та неупередженого здійснення досудового розслідування та відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню.
При цьому, без накладення арешту на вилучені в ході обшуку документи та речі, що потягне їх повернення, досягнути виконання завдань кримінального провадження буде неможливо, оскільки після з`ясування усіх важливих для кримінального провадження відомостей, останні можуть бути відчужені іншій особі, спотворенні або знищені, що є підставою для звернення до слідчого судді з цим клопотанням.
Іншим чином ніж вжиттям цього заходу забезпечення кримінального провадження запобігти відчуженню вилученого майна, неможливо.
У зв`язку із необхідністю збереження речових доказів (підстава для звернення з клопотанням до суду), виникла необхідність у накладенні арешту на вказане майно відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, а також для виконання завдань арешту (попередження його відчуження) та досягнення мети такого (позбавлення права відчуження, розпорядження та користування майном, щодо якого існує сукупність підстав вважати, що воно є доказом злочину).
А тому слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з відповідним клопотанням, яке просить задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому, та просив таке задовольнити, наклавши арешт на вилучене в ході проведення обшуку майно.
Представник власника вилученого майна адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні проти клопотання в частині накладення арешту на вилучені мобільні телефони та грошові кошти заперечила з підстав його необґрунтованості та безпідставності, про що також подала письмові заперечення. Зазначила, що зазначене майно, що вилучене в ході проведення обшуку не має жодного відношення до розслідуваного кримінального правопорушення, так як є особистою власністю ОСОБА_7 , а відтак відсутні будь-які правові підстави для накладення на нього арешту.
Заслухавши пояснення учасників справи, оглянувши матеріали клопотання та додані до нього письмові документи, вважаю, що клопотання слід задовольнити виходячи з наступних підстав.
Встановлено,що Другим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023000000000520 від 15.06.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі ГУНП у Волинській області), діючи умисно, всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, організували схему протиправної діяльності, що полягає у отриманні неправомірної вигоди від керівників територіальних підрозділів ГУНП у Волинській області та їх заступників за укриття злочинів, безпідставного закриття кримінальних проваджень та організації схем незаконного переміщення осіб через державний кордон.
У зв`язку із зазначеними обставинами в ході проведення досудового розслідування 23.02.2024 слідчими ТУ ДБР у м. Львові проведено обшук у приміщенні ГУНП у Волинській області, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, на підставі ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від «22» лютого 2024 року у справі №463/1452/24 про надання дозволу на проведення обшуку, під час якого виявлено та вилучено речі, документи та майно, з клопотанням про накладення арешту на які звернувся слідчий.
А саме:
-Копія наказу №428 від 10.06.2020 на 1 арк.;
-Копія положення про ГУНП у Волинській області від 10.06.2020 №428 на 15 арк.;
-Копія наказу №264 о/с від 28.02.2020 на 1 арк.;
-Довідка №515/12/01/1-2024 від 23.02.2024 на 2 арк.;
-Справа №11-15 т.1 на 252 арк. (в якій містяться копії наказів про бронювання військовозобов`язаних);
-Журнал реєстрації вхідних документів №539 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №544 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №530 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №594 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №596 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №600 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №601 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №605 на 100 арк.;
-Наказ №153 від 11.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №152 від 11.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №191 від 22.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №125 від 03.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №132 від 07.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №139 від 09.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №140 від 09.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №154 від 11.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №226від 14.04.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/42 від 10.06.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/23 від 17.02.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/22 від 17.02.2022 на 2 арк.;
-Доручення №11/11 від 21.01.2022 на 2 арк.;
-Доручення №11/7 від 19.01.2022 на 2 арк.;
-Наказ №225 від 14.04.2022 на 1 арк.;
-Наказ №216 від 28.03.2022 на 1 арк.;
-Наказ №280 від 26.05.2022 на 3 арк.;
-Наказ №217 від 31.03.2022 на 2 арк.;
-Наказ №285 від 26.05.2022 на 3 арк.;
-Наказ №238 від 25.04.2022 на 2 арк.;
-Копія договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 4 арк.
-Копія акту приймання-передачі від 08.04.2020 року до договору позички № 131 від 07.04.2020 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 15.10.2020 року до договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 1 арк.
-Договір позички від 07.04.2020 року № 1 на 2 арк.
-Акт приймання-передачі від 7.04.2020 року до договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 1 арк.
-Копія витягу з акту про вилучення для знищення документів від 04.03.2022 року № 372/29/01-2022 на 3 арк.
-Копія супровідного листа ГУНП у Волинській області від 09.04.2020 року №498/312/01-2020 на 1 арк.
-Копія розпорядження ВОВА від 21.03.2022 року №139 на 1 арк.
-Копія переліку транспортних засобів, визнаних гуманітарною допомогою в додаток до розпорядження ВОВА від 21.03.2022 року №139 на 1 арк.
-Копія декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою (Ssang YONG) на 1 арк.
-Акт закріплення (передачі) транспортного засобу Ssang YONG від квітня 2022 року на 1 арк.
-Копія тимчасового реєстраційного талону серії ХХР №012912 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101100 на квітень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на квітень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101124 на травень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на травень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101387 на червень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на червень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101677 на липень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на липень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Договір позички №230 від 19.10.2020 року на 4 арк.
-Акт приймання-передачі від 19.10.2020 року до договору позички № 230 від 19.10.2020 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 29.01.2021 року до договору позички № 230 від 19.10.2020 року на 1 арк.
-Договір позички №172 від 06.05.2022 року на 4 арк.
-Акт приймання-передачі від 06.05.2022 року № 1 до договору позички №172 від 06.05.2022 року на 1 арк.
-Копія тимчасового реєстраційного талону серії ХХР №029337 та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 на 1 арк.
-Додаткова угода від 08.06.2023 року №1 до договору №172 від 06.05.2022 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 08.06.2023 до додаткової угоди від 08.06.2023 року на 1 арк.
-Довідка ГУНП у Волинській області від 23.02.2024 року № 271/29/02-2024 року на 1 арк.
-Справа №07 «Листування з центральними та місцевими органами з основних питань ЗУСД» на 147 арк. згідно опису;
-Журнал реєстрації вихідних документів та документів створюваних установою інв №10 від 04.01.2022 на 102 арк.
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон зеленого кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-грошові кошти в сумі 4100 доларів США власником яких є ОСОБА_7
-лист №17-2021 від 27.08.2021 на 1 арк.;
-лист №16-2021 від 19.08.2021 на 1 арк.;
-лист №18-2021 від 27.10.2021 на 1 арк.;
-лист №22 від 20.03.2022 на 2 арк.;
-лист №16-2021 від 20.07.2021 на 1 арк.;
-копія виписки з ЄДРЮО, ФОП та ГФ від 10.03.2021 на 2 арк.;
-копія листа №24/01-2022 від 25.03.2022 на 1 арк.;
-копія листа №92 від 12.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 ;
-копія листа №90 від 08.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія листа №89 від 06.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 ;
-копія листа №83 від 24.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_2 , ОСОБА_16 ;
-копія листа №81 від 23.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія листа №80 від 22.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія статуту Всеукраїнської профспілкової організації Національної поліції від 31.10.2022 на 34 арк.;
-копія протоколу звітно виборних зборів від 01.03.2021 на 6 арк.;
-Журнал реєстрації вихідних документів та документів, створюваних установою на 102 арк.;
-копія листа №79 від 21.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_17 ;
-копія листа №77 від 16.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 з додатком;
-копія листа №73 від 09.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_2 та ОСОБА_16 ;
-копія листа №70 від 07.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_18 , ОСОБА_13 на 1 арк.;
-копія листа №71 від 08.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_19 , ОСОБА_20 ;
-копія листа №62 від 01.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_18 , ОСОБА_13 , ОСОБА_22 ;
-копія листа №59 від 26.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 з додатком;
-копія листа №62 від 16.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_18 , ОСОБА_13 , ОСОБА_22 , ;
-копія листа №53 від 11.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 , ОСОБА_23 ;
-копія листа №54 від 20.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_24 ;
-копія листа №55 від 12.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ;
-копія листа №56 від 13.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ;
-копія листа №57 від 21.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_29 , ОСОБА_30 ;
-копія листа №58 від 25.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 , ОСОБА_31 ;
-копія листа №51 від 10.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 ;
-копія листа №50 від 06.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 ;
-копія листа №46 від 02.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ;
-копія листа №47 від 03.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_38 , ОСОБА_13 , ОСОБА_39 , ОСОБА_29 ;
-копія листа №48 від 03.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_11 , ;
-копія листа №42 від 26.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_42 , ОСОБА_43 ;
-копія листа №40 від 22.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_44 ;
-копія листа №41 від 25.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_25 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 ;
-копія листа №39 від 21.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_11 ;
-копія листа №37 від 19.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ;
-копія листа №38 від 20.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_45 ;
-копія листа №34 від 12.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_46 ;
-копія листа №35 від 13.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_47 ;
-копія листа №31 від 08.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 ;
-копія листа №32 від 12.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_48 ;
-копія листа №28 від 05.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_20 ;
-копія листа №29 від 05.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_44 ;
-копія листа №23 від 21.03.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 ;
-копія листа №24 від 29.03.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_46 , ОСОБА_21 , ОСОБА_18 ;
-копія листа №19-2021 від 27.10.2021 на 1 арк.
Факт проведення обшуку стверджується долученою до матеріалів клопотання копією протоколу обшуку від 23.02.2024 року.
Ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 22.02.2024, надано дозвіл на проведення зазначеного обшуку.
Речі,документи тамайно,вилучені вході проведенняобшуку постановою слідчого від 24.02.2024 року визнано речовими доказами по справі.
Відповідно до ч.1ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Крім цього, п.1 ч.2ст.170КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу(речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення).
Арешт на комп`ютерні системи чи їх частини накладається лише у випадках, якщо вони отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення або є засобом чи знаряддям його вчинення, або зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, або у випадках, передбаченихпунктами 2,3,4частини другою цієї статті, або якщо їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до комп`ютерних систем чи їх частин обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
Зважаючи на вищенаведене та з урахуванням того, майно, на яке слідчий за погодженням з прокурором просить накласти арешт, само по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому з метою збереження речових доказів суд вважає обгрунтованими покликання слідчого за погодженням з прокурором на виниклу необхідність у накладенні арешту на майно, та вважає, що таке клопотання слід задовольнити, наклавши арешт на вилучене в ході проведення обшуку майно.
Щодо покликань представника власника вилученого майна, то суд вважає, що на даній стадії такі є необгрунтованими та передчасними, оскільки досудове розслідування триває та встановлюються всі необхідні для зазначеного кримінального провадження обставини. Крім того, стверджуючи про відповідні обставини адвокатом не враховано того факту, що вказане кримінальне провадження розпочато за фактом зловживання службовим становищем працівника ГУ НП у Волинській області, в тому числі ОСОБА_7 , на робочому місці якого проведено обшук та вилучено відповідне майно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб з використанням свого службового становища всупереч інтересам служби, чим спричинено тяжкі наслідки (інформація згідно витягу з ЄРДР). Також, встановлено, що доступу до вилучених в ході обшуку мобільних телефонів для скопіювання інформації ОСОБА_7 не надав.
Крім того, власник (володілець) вилученого майна за наявності для цього правових підстав не позбавлений можливості в майбутньому звернутись із клопотанням про скасування арешту майна в порядку ст.174 КПК України.
Керуючись вимогами ст. ст.117,170-173,309,395 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно у кримінальному провадженні № 62023000000000520 від 15.06.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, яке 23.02.2024вилучено підчас проведенняобшуку у приміщенні ГУНП у Волинській області, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, на підставі ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від «22» лютого 2024 року у справі №463/1452/24 про надання дозволу на проведення обшуку, а саме на наступні речі та документи:
-Копія наказу №428 від 10.06.2020 на 1 арк.;
-Копія положення про ГУНП у Волинській області від 10.06.2020 №428 на 15 арк.;
-Копія наказу №264 о/с від 28.02.2020 на 1 арк.;
-Довідка №515/12/01/1-2024 від 23.02.2024 на 2 арк.;
-Справа №11-15 т.1 на 252 арк. (в якій містяться копії наказів про бронювання військовозобов`язаних);
-Журнал реєстрації вхідних документів №539 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №544 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №530 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №594 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №596 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №600 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №601 на 100 арк.;
-Журнал реєстрації вхідних документів №605 на 100 арк.;
-Наказ №153 від 11.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №152 від 11.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №191 від 22.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №125 від 03.02.2022 на 2 арк.;
-Наказ №132 від 07.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №139 від 09.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №140 від 09.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №154 від 11.02.2022 на 1 арк.;
-Наказ №226від 14.04.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/42 від 10.06.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/23 від 17.02.2022 на 1 арк.;
-Доручення №11/22 від 17.02.2022 на 2 арк.;
-Доручення №11/11 від 21.01.2022 на 2 арк.;
-Доручення №11/7 від 19.01.2022 на 2 арк.;
-Наказ №225 від 14.04.2022 на 1 арк.;
-Наказ №216 від 28.03.2022 на 1 арк.;
-Наказ №280 від 26.05.2022 на 3 арк.;
-Наказ №217 від 31.03.2022 на 2 арк.;
-Наказ №285 від 26.05.2022 на 3 арк.;
-Наказ №238 від 25.04.2022 на 2 арк.;
-Копія договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 4 арк.
-Копія акту приймання-передачі від 08.04.2020 року до договору позички № 131 від 07.04.2020 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 15.10.2020 року до договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 1 арк.
-Договір позички від 07.04.2020 року № 1 на 2 арк.
-Акт приймання-передачі від 7.04.2020 року до договору позички № 131 від 08.04.2020 року на 1 арк.
-Копія витягу з акту про вилучення для знищення документів від 04.03.2022 року № 372/29/01-2022 на 3 арк.
-Копія супровідного листа ГУНП у Волинській області від 09.04.2020 року №498/312/01-2020 на 1 арк.
-Копія розпорядження ВОВА від 21.03.2022 року №139 на 1 арк.
-Копія переліку транспортних засобів, визнаних гуманітарною допомогою в додаток до розпорядження ВОВА від 21.03.2022 року №139 на 1 арк.
-Копія декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою (Ssang YONG) на 1 арк.
-Акт закріплення (передачі) транспортного засобу Ssang YONG від квітня 2022 року на 1 арк.
-Копія тимчасового реєстраційного талону серії ХХР №012912 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101100 на квітень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на квітень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101124 на травень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на травень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101387 на червень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на червень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Дорожній лист №20070101677 на липень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Розхідна відомість на списання паливно-мастильних матеріалів на липень 2020 року на автомобіль марки VOLKSWAGEN-TOUAREG номерний знак НОМЕР_1 на 1 арк.
-Договір позички №230 від 19.10.2020 року на 4 арк.
-Акт приймання-передачі від 19.10.2020 року до договору позички № 230 від 19.10.2020 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 29.01.2021 року до договору позички № 230 від 19.10.2020 року на 1 арк.
-Договір позички №172 від 06.05.2022 року на 4 арк.
-Акт приймання-передачі від 06.05.2022 року № 1 до договору позички №172 від 06.05.2022 року на 1 арк.
-Копія тимчасового реєстраційного талону серії ХХР №029337 та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 на 1 арк.
-Додаткова угода від 08.06.2023 року №1 до договору №172 від 06.05.2022 року на 1 арк.
-Акт приймання-передачі від 08.06.2023 до додаткової угоди від 08.06.2023 року на 1 арк.
-Довідка ГУНП у Волинській області від 23.02.2024 року № 271/29/02-2024 року на 1 арк.
-Справа №07 «Листування з центральними та місцевими органами з основних питань ЗУСД» на 147 арк. згідно опису;
-Журнал реєстрації вихідних документів та документів створюваних установою інв №10 від 04.01.2022 на 102 арк.
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон чорного кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-мобільний телефон Айфон зеленого кольору в заблокованому стані (сім-карту та імеі встановити не виявилося можливо через відмову ОСОБА_7 ввести пароль розблокування);
-грошові кошти в сумі 4100 доларів США власником яких є ОСОБА_7
-лист №17-2021 від 27.08.2021 на 1 арк.;
-лист №16-2021 від 19.08.2021 на 1 арк.;
-лист №18-2021 від 27.10.2021 на 1 арк.;
-лист №22 від 20.03.2022 на 2 арк.;
-лист №16-2021 від 20.07.2021 на 1 арк.;
-копія виписки з ЄДРЮО, ФОП та ГФ від 10.03.2021 на 2 арк.;
-копія листа №24/01-2022 від 25.03.2022 на 1 арк.;
-копія листа №92 від 12.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 ;
-копія листа №90 від 08.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія листа №89 від 06.07.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 ;
-копія листа №83 від 24.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_2 , ОСОБА_16 ;
-копія листа №81 від 23.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія листа №80 від 22.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_13 ;
-копія статуту Всеукраїнської профспілкової організації Національної поліції від 31.10.2022 на 34 арк.;
-копія протоколу звітно виборних зборів від 01.03.2021 на 6 арк.;
-Журнал реєстрації вихідних документів та документів, створюваних установою на 102 арк.;
-копія листа №79 від 21.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_17 ;
-копія листа №77 від 16.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 з додатком;
-копія листа №73 від 09.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_2 та ОСОБА_16 ;
-копія листа №70 від 07.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_18 , ОСОБА_13 на 1 арк.;
-копія листа №71 від 08.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_19 , ОСОБА_20 ;
-копія листа №62 від 01.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_18 , ОСОБА_13 , ОСОБА_22 ;
-копія листа №59 від 26.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 з додатком;
-копія листа №62 від 16.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_18 , ОСОБА_13 , ОСОБА_22 , ;
-копія листа №53 від 11.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 , ОСОБА_23 ;
-копія листа №54 від 20.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_24 ;
-копія листа №55 від 12.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_12 , ОСОБА_15 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 ;
-копія листа №56 від 13.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ;
-копія листа №57 від 21.06.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_29 , ОСОБА_30 ;
-копія листа №58 від 25.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_14 , ОСОБА_31 ;
-копія листа №51 від 10.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 ;
-копія листа №50 від 06.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 ;
-копія листа №46 від 02.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ;
-копія листа №47 від 03.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_38 , ОСОБА_13 , ОСОБА_39 , ОСОБА_29 ;
-копія листа №48 від 03.05.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_11 , ;
-копія листа №42 від 26.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_42 , ОСОБА_43 ;
-копія листа №40 від 22.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 , ОСОБА_44 ;
-копія листа №41 від 25.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_25 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 ;
-копія листа №39 від 21.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_11 ;
-копія листа №37 від 19.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 ;
-копія листа №38 від 20.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_45 ;
-копія листа №34 від 12.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_46 ;
-копія листа №35 від 13.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_47 ;
-копія листа №31 від 08.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_21 ;
-копія листа №32 від 12.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_48 ;
-копія листа №28 від 05.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_20 ;
-копія листа №29 від 05.04.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_44 ;
-копія листа №23 від 21.03.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 ;
-копія листа №24 від 29.03.2022 на 1 арк. щодо перетину кордону ОСОБА_46 , ОСОБА_21 , ОСОБА_18 ;
-копія листа №19-2021 від 27.10.2021 на 1 арк.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117433985 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Яворський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні