вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про сплату основної винагороди арбітражного керуючого

"06" березня 2024 р. Справа № 907/257/23

Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали заяви про перерахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень розпорядника майна, яке надійшло на адресу суду 29.02.2024 року (вх. №02.3.1-02/1611/24 від 29.02.2024 року),

за заявою кредитора Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк", код ЄДРПОУ - 14360570, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д,

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС", код ЄДРПОУ - 39529398, місцезнаходження: 89412, Закарпатська область, село Оноківці, вул. Центральна, буд. 10

про відкриття провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство Комерційний банк "ПриватБанк" звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС"; визнання його кредиторських вимог у розмірі 72 625 958,42 грн., внесення їх до реєстру вимог кредиторів боржника до 4 та 6 черги задоволення грошових вимог, а також 26 840,00 грн. судового збору та 60 300,00 грн. авансування винагороди арбітражному керуючому до 1 черги задоволення грошових вимог; призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича, РНОКПП НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №3917/5 від 02.11.2021, згоду на призначення якого отримано.

Ухвалою суду від 14.04.2023 заяву АТ КБ "Приватбанк" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Стронг Брідж Альянс" прийнято до розгляду. Призначено підготовче засідання на 25.05.2023 року.

Ухвалою суду від 25.05.2023 призначено судове засідання на 05.07.2023 року.

30.06.2023 на адресу суду надійшло клопотання від ОСОБА_1 , в якому він просить долучити до матеріалів справи оновлений договір добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого разом з квитанцією про сплату страхового платежу.

Ухвалою суду від 05.07.2023 призначено судове засідання на 16.08.2023 року

За підсумками підготовчого судового засідання, ухвалою суду від 16.08.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ «СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС»; визнано грошові вимоги АТ КБ «ПриватБанк» на загальну суму 72 625 958.42 грн. та внесено їх до реєстру вимог кредиторів боржника до 4 та 6 черги задоволення грошових вимог, а також 26 840.00 грн. судового збору та 60 300.00 грн. авансування винагороди арбітражному керуючому до 1 черги задоволення грошових вимог; введено процедуру розпорядження майном ТОВ «СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС»; призначено розпорядником майна ТОВ «СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС» Слостіна Андрія Геннадійовича; встановлено розпоряднику майна боржника строк до 01.10.2023 для подачі до Господарського суду Закарпатської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, реєстр вимог кредиторів, а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду; офіційно оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «СТРОНГ БРІДЖ АЛЬЯНС»; визначено дату проведення попереднього судового засідання на 04.10.2023 року.

02.10.2023 на адресу суду надійшло від розпорядника майна клопотання про перерахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень розпорядника майна, в якому він зазначає, що у нього, як розпорядника майна боржника виникло право вимоги основної грошової винагороди за період з 16.08.2023 по 30.09.2023 в розмірі 30 474.19 грн., що складається з наступного: 1) за серпень 2023 року - 10 374.19 грн.; 2) за вересень 2023 року - 20 100.00 грн.

Сума авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду грошових коштів становить 60 300.00 грн. На підставі вищевикладеного, заявник просить перерахувати з депозитного рахунку Господарського суду Закарпатської області основну грошову винагороду арбітражного керуючого Слостіна А.Г. за виконання повноважень розпорядника майна боржника у справі №907/257/23 за період з 20.07.2023 по 30.09.2023 в розмірі 30 474.19 грн. за вказаними реквізитами.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 04.10.2023 заяву арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича про сплату основної грошової винагороди по справі № 907/257/23 - задоволено. Постановлено сплатити арбітражному керуючому Слостіну Андрію Геннадійовичу (свідоцтво Міністерства юстиції №2042 від 10.11.2021; адреса: 03049, м. Київ, а/с 154) основну грошову винагороду з депозитного рахунку Господарського суду Закарпатської області, за період з 20.07.2023 року по 30.09.2023 року в розмірі 30 474.19 грн.

В подальшому 29.02.2024 на адресу суду від розпорядника майна надійшла заява про перерахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень розпорядника майна (вх. №02.3.1-02/1611/24 від 29.02.2024 року), в якій він просить перерахувати з депозитного рахунку Господарського суду Закарпатської області основну грошову винагороду арбітражного керуючого Слостіна А.Г. за виконання повноважень розпорядника майна боржника у справі №907/257/23 за період з 01.10.2023 року по 30.11.2023 року в розмірі 29 825.81 грн. за вказаними реквізитами.

Дана заява мотивована тим, що у розпорядника майна боржника виникло право вимоги основної грошової винагороди за період з 01.10.2023 по 30.11.2023 в розмірі 40 200.00 грн., яка складається з: 1) за жовтень 2023 року (6700.00 грн. х 3) = 20100.00 грн.; 2) за листопад 2023 року (6700.00 грн. х 3) = 20100.00 грн. Сума авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду грошових коштів становить 60 300.00 грн. Враховуючи, що 30.09.2023 арбітражним керуючим подано клопотання про перерахування грошової винагороди за рахунок авансованих на депозитний рахунок грошових коштів у сумі 30 474.19 грн., то, відповідно, розпорядник майна заявляє про перерахування йому основної грошової винагороди в розмірі 29 825.81 грн.

Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне.

Розглянувши подану заяву арбітражного керуючого Слостіна А.Г., судом встановлено наступне.

До відкриття справи про неплатоспроможність ініціюючим кредитором авансовано винагороду розпорядника майна на депозитний рахунок Господарського суду Закарпатської області. Отже, джерело виплати винагороди є наявним.

Статтею 12 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено право арбітражного керуючого користуватися усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

За таких обставин, заява про сплату винагороди за період з 01.10.2023 по 30.11.2023 в сумі 29 825.81 грн. - підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтею 30 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 73, 74, 86, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву арбітражного керуючого Слостіна Андрія Геннадійовича про перерахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень розпорядника майна (вх. №02.3.1-02/1611/24 від 29.02.2024 року) - задоволити повністю.

2. Сплатити арбітражному керуючому Слостіну Андрію Геннадійовичу (свідоцтво Міністерства юстиції №2042 від 10.11.2021; адреса: 03049, м. Київ, а/с 154) основну грошову винагороду з депозитного рахунку Господарського суду Закарпатської області, за період з 01.10.2023 року по 30.11.2023 року в розмірі 29 825.81 грн. (двадцять дев`ять тисяч вісімсот двадцять п`ять гривень 81 коп.) за наступними реквізитами: НОМЕР_2 в АТ КБ ПРИВАТБАНК, МФО: 305299; отримувач ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

3. Примірник ухвали скерувати для виконання фінансово-господарському відділу Господарського суду Закарпатської області.

Копію ухвали надіслати розпоряднику майна та фінансово-господарському відділу Господарського суду Закарпатської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.