Справа № 345/1240/24
Провадження № 2/345/419/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відкриття провадження в справі
07.03.2024 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі судді Онушканич В. В. вивчивши позовнузаяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з вищезазначеною позовною заявою.
Зазначена позовназаява поданаз додержаннямвимог статей175,177ЦПК України.Відсутні підстави,визначені статтями185-186ЦПК України,для залишенняпозовної заяви без руху повернення позовноїзаяви чивідмови увідкритті провадженняу справі.Тому позовнузаяву слідприйняти дорозгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з правилами ст.ст. 19, 23, 27-30 ЦПК України дана справа предметно і територіально підсудна Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
З урахуванням вимог п. 1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України дана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.За таких обставин розгляд справи слід здійснювати в порядку загального позовного провадження, з обов`язковим проведенням підготовчого провадження відповідно до ст. ст. 189, 196 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 197 ЦПК України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
Крім того, в позовній заяві в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору зазначено Службу у справах дітей Брошнів-Осадської селищної ради. Суд звертає увагу, що орган опіки та піклування у даній справі не може виступати в якості третьої особи в розумінні ст.ст. 52, 53 ЦПК України, оскільки рішення по даній справі не може вплинути на його права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
Водночас згідно із ч.ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо позбавленння батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Ч. 6 ст. 56 ЦПК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть бути залучені судом до участі у справі або брати участь у справі за своєю ініціативою для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом, або якщо суд визнає це за необхідне.
Отже, на підставі ст.19 СК України, ч.6 ст.56 ЦПК України до участі у справі слід залучити орган опіки і піклування, представлений належною юридичною особою - Службу у справах дітей Брошнів-Осадської селищної ради.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Прийняти дорозглядута відкритипровадженняу справізапозовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовчепровадження тапризначити підготовчезасідання увідкритому судовомузасіданні на 04.04.2024рокуо09.30год. в приміщенні Калуського міськрайонного суду за адресою м. Калуш, вул. Молодіжна, 10.
Відмовити в залученні Служби у справах дітей Брошнів-Осадської селищної ради в якості третьої особи в даній справі.
На підставі ст.19 СК України, ч.6 ст.56 ЦПК України залучити до участі у справі орган опіки і піклування, представлений належною юридичною особою - Службу у справах дітей Брошнів-Осадської селищної ради.
Про час і місце розгляду справи повідомити учасників справи.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам частин 1-3 ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відзивуповинні бутидодані: 1)докази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються запереченнявідповідача,якщо такідокази ненадані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (ч. 5 ст. 178 ЦПК України). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу десятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи мають права та обов`язки, передбачені ст. 43 ЦПК України, окрім цього сторони (позивач і відповідач) мають процесуальні права та обов`язки визначені ст. 49 ЦПК України.
Відповідно до ст. 39 ЦПК України учасники справи мають право заявити відвід судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання.
Якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117499136 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні