Справа № 127/39557/23
Провадження № 2/127/16/24
УХВАЛА
11 березня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Іщук Т. П.,
за участю секретаря судового засідання Коваленко Д. І.,
розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ майна,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває вказана цивільна справа. Позивач, звертаючись до суду, просив розірвати шлюб між сторонами та в порядку поділу майна визнати за позивачем право власності на частку майнових прав на нерухоме майно або у випадку відчуження ОСОБА_2 без його згоди майнових прав стягнути з останньої на його корить 717156,00 грн в якості грошової компенсації ринкової вартості частки майнових прав на нерухоме майно, що набуте ОСОБА_2 в період шлюбу з позивачем в ТОВ «Вінницябуд».
11 березня 2024 року позивач подав заяву про зміну предмету позову та просив в порядку поділу майна стягнути з відповідача грошову суму в розмірі 244485,00 грн.
Розглянувши вказану заяву, суд дійшов наступного.
Відповідно до ст.49 ЦПК України, позивач має право до закінчення підготовчого засідання збільшити або зменшити розмір позовних вимог та до закінчення підготовчого засідання змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви. У разі подання таких заяв, до суду подається докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Виходячи із загальних засад цивільно-процесуального законодавства підпредметом позовурозуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Зміна предмета позову можлива, зокрема, у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.
Слід звернути увагу, що заміна позовних вимог іншими вимогами та/або доповнення позовних вимог новими вимогами, зокрема і у разі, якщо позовні вимоги є вимогами немайнового характеру, відбувається саме шляхом зміни предмету позову, а не через збільшення розміру позовних вимог.
Аналогічний висновок Верховного Суду викладений у постановах Верховного Суду від 08 травня 2018 року у справі 922/1249/17 та від 23 квітня 2019 року у справі 911/1602/18, в справі №910/18389/20.
Як слідує з матеріалів справи, позивач, звертаючись до суду в частині поділу майна, просив визнати за позивачем право власності на частку майнових прав на нерухоме майно або у випадку відчуження ОСОБА_2 без його згоди майнових прав стягнути з останньої на його корить 717156,00 грн в якості грошової компенсації ринкової вартості частки майнових прав на нерухоме майно, що набуте ОСОБА_2 в період шлюбу з позивачем в ТОВ «Вінницябуд». Наразі позивач змінив свої вимоги в частині поділу майна та, зважаючи, що відповідач розірвала договір купівлі-продажу майнових прав, просить стягнути з відповідача на його користь грошову суму в розмірі 244485,00 грн.
Враховуючи викладене та право позивача на зміну предмету позову, дотримання останнім порядку подання цієї заяви (до закінчення підготовчого засідання з наданням доказів направлення заяви іншим учасникам справи), суд вважає за можливе прийняти її до розгляду.
Керуючись ст. 49, 197, 261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про зміну предмету позову.
Роз`яснити відповідачу її право протягом 15-денного строку з моменту проголошення цієї ухвали на подання заяви по суті (відзиву) та встановити позивачу п`ятиденний строк з моменту отримання останнього на подання відповіді на відзив, а відповідачу - п`ятиденний строк на надання заперечень з моменту отримання відповіді на відзив.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 13.03.2024 |
Номер документу | 117566673 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іщук Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні