ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/620/23
1-кс/0187/65/24
У Х В А Л А
"12" березня 2024 р.
Слідчий суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув в селищі Петриківка клопотання прокурора Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023042150000046від 04.04.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358КК України, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
11.03.2024 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області звернувся прокурор Слобожанської окружної прокуратури з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно клопотання, досудовим слідством встановлено, що невстановленою особою здійснено підробку офіційного документу, який підтверджує право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, розташовану за межами с. Хутірське Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області.
04.04.2023 відомості за вказаним фактом внесено до ЄРДР за ознаками вчинення кримінального правопорушення, за ч. 1 ст. 358 КК України.
Відповідно до п. 4.2 Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 по земельних ресурсах № 43 від 04.05.1999, яка діяла на момент видачі державного акту, другий примірник державного акта або договору, а також книги їх реєстрації зберігаються у вогнетривких шафах у приміщеннях відповідних рад чи державних адміністрацій або за їх дорученням - у приміщеннях районних (міських) відділів (управлінь) земельних ресурсів ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Однак, відповідно до інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 , рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 від 13.03.2000 року №134-X-XXIII «Про видачу державних актів на право приватної власності на землю» до архіву відповідної районної державної адміністрації не передавалися. Другий примірник державного акту на право приватної власності на землю, виданий ОСОБА_4 площею 35,9279 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутні, що не відповідає, в тому числі, вимогам Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи».
18.10.2023 ОСОБА_4 надано оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку загальною площею 35,9279 га з кадастровим номером 1223783100:02:001:0225 органу досудового розслідування.
Постановою начальника СД ВП № 10 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 від 18.10.2023 вищезазначений Державний акт визнано речовим доказом та у подальшому постановою т.в.о. начальника СД ВП № 10 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 від 01.02.2024 призначено судову технічну експертизу документів, на вирішення якої поставлено наступні питання: чи є ознаки зміни первісного змісту документу; чи був нанесений відбиток гербової печатки, який міститься у графі «МП» у державному акті на право приватної власності на землю в період, яким був датований документ; чи відповідає бланк державного акту на право приватної власності на землю зразкам, які знаходяться в офіційному обігу на території України?
Разом з цим, відповідно до клопотання експерта ІНФОРМАЦІЯ_7 від 12.02.2024, для об`єктивного та повного дослідження порушених перед експертом питань, необхідно отримати зразки державного акту на право приватної власності на землю, які знаходяться в офіційному обігу на території України.
Отже з метою дотримання прав учасників кримінального провадження, проведення судової технічної експертизи документів, зокрема, отримання відповіді на питання чи відповідає бланк державного акту на право приватної власності на землю зразкам, які знаходяться в офіційному обігу на території України, виникла необхідність в отриманні зразку державного акту на право приватної власності на землю, який знаходиться в офіційному обігу на території України з наступними вихідними типографськими даними «П/к «Україна». Зам. 2-4010-5820000», які містяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , саме на підставі ухвали слідчого судді.
Прокурор надала до суду заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ без її участі, клопотання підтримує та просять його задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, до суду не з`явилася.
Вивчивши матеріали, долучені до клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, суд вважає можливим задовольнити дане клопотання з таких підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи і самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно наданого до суду витягу з кримінального провадження від 04.04.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023042150000046 внесено відомостіпро вчиненнякримінального правопорушення,передбаченогоч. 1 ст. 358 КК України.
В кримінальному провадженні призначена судова почеркознавча експертиза.
У судовому засіданні, в рамках наданих досудовим розслідуванням матеріалів, судом встановлена наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 358 КК України, тобто наявність фактів та/або відомостей, на підставі яких об`єктивний спостерігач зробив би висновок, що має місце факт кримінального правопорушення, що підтверджується зібраними на досудовому слідстві доказами, а саме: копією витягу з ЄРДР, матеріалами доданими до клопотання.
Як вбачається з матеріалів справи, запитувані документи, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи характер обставин, що підлягають перевірці органами досудового слідства в кримінальному провадженні та зазначені у витязі з ЄРДР, як попередня правова кваліфікація і фабула правопорушення суд вважає, що запитувані документи самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у розслідуваному кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази.
Керуючись статтями 100, 131-132, 159-166, 309 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу СД ВП № 10 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_7 та прокурору Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, і перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: зразку державного акту на право приватної власності на землю, який знаходиться в офіційному обігу на території України з наступними вихідними типографськими даними «П/к «Україна». Зам. 2-4010-5820000».
ІНФОРМАЦІЯ_8 , надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищезазначених документів та речей, вказаним особам.
Ухвала діє з дня постановлення до 22.03.2024.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту їх оголошення.
У разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, можуть бути застосовані наслідки передбачені ст. 166 КПК України, а саме: слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно положенням цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Судове рішення складено та підписано 12.03.2024.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117576547 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Соловйов І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні