Справа № 372/2666/23
Провадження 1-кс-307/24
ухвала
Іменем України
08 березня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання прокурора Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Обухівського районного суду Київської області із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.
На обґрунтування клопотання прокурор зазначила, що СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023112340000118 від 06.06.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів Київської обласної прокуратури та Обухівської окружної прокуратури Київської області.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування Обухівського району Київської області, внаслідок службової недбалості, неналежним чином виконуються службові повноваження щодо забезпечення вимог техногенної та пожежної безпеки, інженерно-технічних вимог цивільного захисту під час проектування, будівництва та експлуатації об`єктів, будівель і споруд, які віднесені до захисних споруд цивільного захисту, сховищ та укриттів, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.
У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що на території ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (дозміни назви ВАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 »)(кодЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , розміщене протирадіаційне укриття № 140042.
Згідно з обліковою карткою ЗСЦО протирадіаційного укриття від 06.03.2008 протирадіаційне укриття № 140042 прийнято в експлуатацію в 1979 році, площа укриття становить 120 м2.
Крім того, 06.03.2008 року виготовлено паспорт протирадіаційного укриття № 140042, згідно якого площа укриття становить 120 м2, місткість 100 осіб. При цьому, у паспорті протирадіаційного укриття зазначено, що воно знаходиться у приватній власності ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Разом з тим, опрацюванням Акту оцінки готовності протирадіаційного укриття № 140042 від 01.09.2022 встановлено, що загальна площа протирадіаційного укриття становить: 205 м2, місткість 100 осіб.
На даному етапі досудового розслідування, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",що розташованеза адресою: АДРЕСА_2 , для їх аналізу та які містять зафіксовані за допомогою письмових знаків, зображення та відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження, необхідні для встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, здобуття доказів у кримінальному провадженні, що викривають або виправдовують підозрюваного, забезпечення прийняття законного і неупередженого процесуального рішення, а саме:
-документи, що підтверджують набуття права власності на протирадіаційне укриття № 140042, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ;
-документи щодо точної адреси місця розташування протирадіаційного укриття № 140042 із зазначення номеру та літери будинку, площу, місткість, окремо розташоване чи вбудоване в будівлю (кількість поверхів), чи реконструювалося протирадіаційне укриття, чим обумовлена реконструкція та в якому році проведена;
-проекту будівництва заводу (комплексу будівель) за адресою: АДРЕСА_1 ;
-акту введенняв експлуатаціюзаводу (комплексубудівель)за адресою: АДРЕСА_2 .
Вказані документи необхідні для досудового розслідування та підтвердження обставин що підлягають доказуванню, а саме: причетності конкретних посадових осіб до вчинення кримінального правопорушення
Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту у слідства виникла необхідність у дослідженні інформації, яка міститься у докум ентах, що містять охоронювану законом таємницю, а саме персональні дані осіб, та перебувають у володінні ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , а тому прокурор звернулась до суду з даним клопотанням.
Прокурор Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилась, у поданому клопотанні просила розглядати його без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі, просила не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, у тому числі не здійснювати аудіо запис та відеозапис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності осіб, у володінні якої знаходяться документи, оскільки прокурора доведено наявність достатніх підстав вважати, що доступ до вказаної інформації та документів мають значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.
Згідно норми ч. 4 ст. ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи у разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023112340000118 від 06.06.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним, а також розмір процесуальних витрат. Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Також, відповідно до ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст.131КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів. Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку). При цьому ч. 2 ст.159КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною першою статті 86КПК України визначено, що доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 86КПК України недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
За змістом рішення Конституційного Суду України № 12 рп/2011 від 20.10.2011, визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.
Внесене прокурором клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор, перебувають у володінні ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , необхідні для встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, здобуття доказів у кримінальному провадженні, що викривають або виправдовують підозрюваного, забезпечення прийняття законного і неупередженого процесуального рішення, іншим способом довести ці обставини неможливо, а отже клопотання прокурора є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-160, 162 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Прокурора Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, - задовольнити.
Зобов`язати посадових осіб ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , надати (забезпечити) тимчасовий доступ слідчим у кримінальному провадженні СВ ВП № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , іншим слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 42023112340000118 від 06.06.2023, до оригіналів документів, а саме:
- документів, що підтверджують набуття права власності на протирадіаційне укриття № 140042, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ;
- документи щодо точної адреси місця розташування протирадіаційного укриття № 140042 із зазначення номеру та літери будинку, площу, місткість, окремо розташоване чи вбудоване в будівлю (кількість поверхів), чи реконструювалося протирадіаційне укриття, чим обумовлена реконструкція та в якому році проведена;
- проекту будівництва заводу (комплексу будівель) за адресою: АДРЕСА_2
- акту введення в експлуатацію заводу (комплексу будівель) за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитися з ними та вилучити (здійснити їх виїмку в копіях).
Строк дії ухвали визначити до 06 травня 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117587610 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Сташків Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні