Справа № 372/2666/23
Провадження 1-кс-502/24
ухвала
Іменем України
19 квітня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42023112340000118 від 06.06.2023 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування Обухівського району Київської області, внаслідок службової недбалості, неналежним чином виконуються службові повноваження щодо забезпечення вимог техногенної та пожежної безпеки, інженерно-технічних вимог цивільного захисту під час проектування, будівництва та експлуатації об`єктів, будівель і споруд, які віднесені до захисних споруд цивільного захисту, сховищ та укриттів, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.
Окрім іншого, встановлено, що 18.05.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_1 , як замовником, та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), як підрядником, укладено договір підряду № 110/23 про капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення). Відповідно до умов договору та додаткових угод до нього № 1 від 23.08.2023, № 2 від 11.09.2023 і № 3 від 29.09.2023 договірну ціну визначено в розмірі - 1 018 742,94 гривень, дату завершення робіт - 01.11.2023 та термін дії договору - 01.12.2023.
Оплата виконаних робіт проводиться на підставі aктів форми КБ-2в та довідок форми КБ-З. Уповноважений представник замовника перевіряє виконану роботу і підписує їх в частині фактично виконаних робіт. Фінансування договору здійснюється в залежності від реального фінансування видатків з міського бюджету.
31.05.2023 ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на виконання договору проведено оплату шляхом перерахунку грошових коштів в сумі 24 960 грн., а 17.10.2023 - 1 018 742,94 грн.
Вході проведення ремонтних робіт між посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » складено відповідні акти та довідки, а саме: Акт приймання виконання будівельних робіт за формою КБ-2В за жовтень 2023 року від 05.10.2023; Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою КБ-3 за жовтень 2023 року від 05.10.2023.
В ході досудового розслідування у слідства виникла необхідність у встановленні фактів відповідності фактично виконаних ремонтних робіт проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначенні переліку та об`ємів фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об`єктів; визначення вартості фактично виконаних робіт з будівництва об`єктів; визначення відповідності обсягів та вартості фактично виконаних будівельних робіт обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною документацією.
У зв`язку із цим 27.03.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_4 слідством була призначена судова будівельно-технічна експертиза.
В ході виконання даної експертизи експертом в порядку ст. 69 КПК України заявлене клопотання про надання додаткових документів, а саме:
-повного комплекту проектно-кошторисної документації (пояснювальні записки, об`ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, інженерні та технологічні креслення, кошторисна частина, тощо) до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)»;
-додатки та додаткові угоди до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» (за наявності);
-виконавчої документації про проведені роботи на об`єкті (загальні журнали робіт, журнали технічного нагляду, акти на закриття прихованих робіт, тощо) в повному обсязі до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі (за наявності);
-договору про надання послуг з технічного нагляду та актів виконаних робіт до нього або наказу про призначення особи, що буде здійснювати технічний нагляд;
-первинну звітну і виробничу документацію (відомості списання матеріалів, журнал виконання робіт, акти огляду прихованих робіт, акти випробувань тощо) на виконання будівельних робіт до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі (за наявності);
-підтверджуючої документації щодо використання будівельних машин та механізмів за переліком відомостей ресурсів до актів форми КБ-2в (балансової довідки, свідоцтва про реєстрацію машин, договорів оренди машин та механізмів з актами виконаних робіт до них тощо), якщо їх було використано при проведенні робіт в повному обсязі (за наявності);
-технічний паспорт на об`єкт за адресою: АДРЕСА_1 ;
-товарних чеків, видаткових накладних, актів закупівлі, ТТН, квитанцій, фіскальних чеків, тощо за переліком відомостей ресурсів до актів форми КБ-2в, до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі;
-інформаційного блоку даних (ІБД) на електронному носії з розширенням ____.bds, ____.bdd, ____.bsdu, ____.bcdu для імплементації ІБД до кошторисного програмного комплексу (ІБД сформувати окремо для кошторису в складі локального кошторису, окремо для договірної ціни, окремо для актів за формою КБ-2в).
Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, а також з метою виконання судового експерта у слідства виникла необхідність у дослідженні інформації, яка міститься у документах, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що виключає можливість до них вільного доступу.
Вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів та виконання вимог ч. 3 ст. 99 КПК України, згідно якої сторона кримінального провадження зобов`язана надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Вказана інформація перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що виключає можливість отримання її шляхом вільного доступу.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, не становлять собою або не включають даних, які містять охоронювану законом таємницю.
Таким чином слідство вважає, що висновками експертиз з підстав проведення за копіями, а не оригіналами документів, не можуть бути достовірно підтверджені обставини та факти, які підлягають доказуванню під час досудового розслідування, зокрема в разі надання на експертизу копій документів, які можуть бути вилучені під час тимчасового доступу до документів в особи, у володінні якої вони перебувають, не може бути виключена можливість вчинення такою особою зміни/коригування/підробки відомостей в цих документах, в тому числі шляхом монтажу.
Беручи до уваги вищевикладене та для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів і враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відомості, які відображені в документах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , можуть бути використані як докази фактів вчинення розтрати бюджетних коштів посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 шляхом зловживання своїм службовим становищем імовірно у змові із посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та як самостійно, так і в своїй сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин даного злочину та мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також нададуть можливість встановити усіх учасників вказаного кримінального правопорушення, а також для проведення судових експертиз, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначених документів та проведення виїмки оригіналів зазначених документів.
З метою запобігання можливості зміни і знищення вищевказаних документів, такі документи необхідно вилучити. В подальшому оригінали цих документів необхідні для використання під час проведення відповідних судових експертиз.
Слідчий ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності особи, у володінні якої знаходяться річ і документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що дана річ має значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши та дослідивши матеріли клопотання приходжу до наступного.
Слідчим відділом Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023112340000118 від 06.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,
Враховуючи вищевикладене, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, а також з метою виконання клопотання судового експерта у слідства виникла необхідність у дослідженні інформації, яка міститься у документах, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що виключає можливість до них вільного доступу. Вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
З метою запобігання можливості зміни і знищення вищевказаних документів, такі документи необхідно вилучити. В подальшому оригінали цих документів необхідні для використання під час проведення відповідних судових експертиз.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.п. 8 п. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронюваному законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань), а також слідчим, доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, що неможливо встановити а інший спосіб.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі передбачені ст. 131, 132, ч. ч. 5-7 ст. 163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надати слідчому СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитись з ними та вилучити оригінали наступних документів, а саме:
-повного комплекту проектно-кошторисної документації (пояснювальні записки, об`ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, інженерні та технологічні креслення, кошторисна частина, тощо) до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)»;
-додатки та додаткові угоди до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» (за наявності);
-виконавчої документації про проведені роботи на об`єкті (загальні журнали робіт, журнали технічного нагляду, акти на закриття прихованих робіт, тощо) в повному обсязі до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі (за наявності);
-договору про надання послуг з технічного нагляду та актів виконаних робіт до нього або наказу про призначення особи, що буде здійснювати технічний нагляд;
-первинну звітну і виробничу документацію (відомості списання матеріалів, журнал виконання робіт, акти огляду прихованих робіт, акти випробувань тощо) на виконання будівельних робіт до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі (за наявності);
-підтверджуючої документації щодо використання будівельних машин та механізмів за переліком відомостей ресурсів до актів форми КБ-2в (балансової довідки, свідоцтва про реєстрацію машин, договорів оренди машин та механізмів з актами виконаних робіт до них тощо), якщо їх було використано при проведенні робіт в повному обсязі (за наявності);
-технічний паспорт на об`єкт за адресою: АДРЕСА_1 ;
-товарних чеків, видаткових накладних, актів закупівлі, ТТН, квитанцій, фіскальних чеків, тощо за переліком відомостей ресурсів до актів форми КБ-2в, до договору підряду №110/23 від 18.05.2023 на «Капітальний ремонт найпростішого укриття за адресою: АДРЕСА_1 (підвальне приміщення)» в повному обсязі;
-інформаційного блоку даних (ІБД) на електронному носії з розширенням ____.bds, ____.bdd, ____.bsdu, ____.bcdu для імплементації ІБД до кошторисного програмного комплексу (ІБД сформувати окремо для кошторису в складі локального кошторису, окремо для договірної ціни, окремо для актів за формою КБ-2в).
Строк дії ухвали визначити до 18 червня 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118556450 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Кравченко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні