КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
щодо вирішення питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
08 березня 2024 року № 826/19047/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції в межах адміністративної справи за позовом ТОВ "Діболт Ніксдорф" до ГУ ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває справа №826/19047/15 за позовом ТОВ "Діболд Ніксдорф" (далі - позивач) до ГУ ДПС у м. Києві (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування ППР від 03.04.2015р. за №0002442201 та №0002432201.
Справа розглядається у загальному позовному провадженні, підготовче засідання призначено на 14.03.2024р. о 10:30 год.
Канцелярією суду зареєстровано клопотання представника позивача про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції та участь у такому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою додатку "EasyCon".
Розглядаючи подане клопотання, суд керується наступним.
Згідно з ч. 5 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Частинами 1, 2,3 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Вирішуючи клопотання представника позивача про участь у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд приходить висновку, що таке подано з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам щодо форми і змісту.
Перешкод для розгляду справи у режимі відеоконференції суд не встановив.
Крім цього, у Київському окружному адміністративному суді наявна технічна можливість провести підготовче засідання у вказаний спосіб, а саме за допомогою програмного забезпечення EasyCon.
З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення права позивача на участь у підготовчому засіданні у справі за №826/19047/15, суд вважає, що клопотання останнього про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованим та належить до задоволення.
Керуючись ст.ст.195, 243, 248, 250, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Клопотання представника позивача про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2. Підготовче засідання, призначене на 14.03.2024р. о 10:30 год. у справі №826/19047/15, проводити в режимі відеоконференції з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon.
3. Роз`яснити позивачу, що для участі у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції його представник (представники) зобов`язаний: зайти та авторизуватися в cистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність, шляхом тестування за допомогою cистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в засіданні.
Також, роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Марич Є.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117592090 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Безименна Наталія Вікторівна
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Марич Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні