П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 березня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/10615/23
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Танасогло Т.М.,
суддів: Димерлія О.О., Крусяна А.В.,
розглянув у порядку письмового провадження заяву Департаменту з питань виконання кримінальних покарань подану за підписом представника Швиденко Яни Іванівни, про проведення судового засідання по справі №420/10615/23 у режимі відеоконференції,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні П`ятого апеляційного адміністративного суду перебуває справа №420/10615/23 за апеляційною скаргою Громадської організації "Молодіжний центр розвитку" на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2023 року у справі за адміністративним позовом Громадської організації "Молодіжний центр розвитку" до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.
Дану справу за апеляційною скаргою Громадської організації "Молодіжний центр розвитку" призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 13.03.2024р. о 12год. 00 хв.
07.03.2024р. до апеляційного суду від відповідача у справі, за підписом представника, надійшла заява, у якій просить забезпечити проведення судового засідання у даній справі №420/10615/23, що призначене на 13.03.2024 року о 12:00 год. у режимі відеоконфкеренції із застосуванням програми EasyCon. В обґрунтування заяви вказано, що з 24.02.2022р. в Україні по теперішеій час введено воєнний стан. Враховуючи, що проведення активних бойових дій в Україні не припиняється, безпосередня участь у судовому засіданні у приміщенні суду ставить під загрозу життя та здоров`я всіх учасників процесу. Водночас, Департамент є відповідачем у справі, та виникає необхідність прийняття участі у слуханні справи з метою повного та всебічного встановлення судом обставин, задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав осіб, які приймають участь у справі, у зв`язку із чим подає дану клопотання.
Вирішуючи вказану заяву, судова колегія виходить з наступного.
Як встановлено частинами 1-3 статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до ч. 5 ст. 195 КАС України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Колегія суддів також зазначає, що Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (Положення).
Згідно з абз. 1 п. 45 розділу 3 Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Пунктом 46 названого Положення визначено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
В силу п.п.. 49, 50 розділу 3 Положення, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
З урахуванням викладеного, оскільки адміністративним процесуальним законодавством передбачено право учасника адміністративного процесу на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зважаючи на доводи заявника, викладені в обґрунтування необхідності забезпечення судом її участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції та враховуючи наявність у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua, колегія суддів вважає можливим задовольнити подане клопотання сторони відповідача.
При цьому, суд зазначає, що з огляду на необхідність ідентифікувати особу, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, такий учасник справи повинен завчасно надати до суду скріплені електронним цифровим підписом скановані копії документів, що посвідчують особу (паспорту тощо), а під час судового засідання - пред`явити їх оригінали на вимогу суду на відео.
Керуючись ст.ст. 195, 321, 325 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Заяву Департаменту з питань виконання кримінальних покарань подану за підписом представника Швиденко Яни Іванівни, про проведення судового засідання по справі №420/10615/23 у режимі відеоконференції - задовольнити.
Забезпечити участь повноважного представника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань - Швиденко Яни Іванівни ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), в судовому засіданні, призначеному на 13.03.2024р. о 12:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів та Електронного кабінету підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
У разі застосування ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, оголошення перерви або відкладення при розгляді справи, надати можливість участі у судових засіданнях у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (веб-адреса підсистеми ВКЗ - https://vkz.court.gov.ua).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Т.М. ТанасоглоСудді А.В. Крусян О.О. Димерлій
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117596097 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Танасогло Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні