Ухвала
від 14.03.2024 по справі 299/6279/23
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/6279/23

У ХВ АЛ А

14.03.2024 року м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого- судді Трагнюк В.Р., секретар судового засідання Конар В.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання судового експерта Колчар В.Д. про залучення для проведення експертизи в якості спеціаліста сертифікованого інженера-землевпорядника та зобов`язати такого взяти участь у проведенні оглядів спірних об`єктів в час, призначений судовим експертом та передати йому в 10-денний термін в трьох примірниках Збірний кадастровий план із нанесенням всієї необхідної інформації,

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Виноградівського районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права власності.

Ухвалою суду від 16.02.2024 року провадження у справі зупинено у зв`язку з призначенням по справі судової земельно-технічної експертизи, проведення якої доручено судовому експерту Колчар В.Д.

08.03.2024 року до суду надійшло клопотання судового експерта Колчар В.Д. про залучення для проведення експертизи сертифікованого спеціаліста інженера-землевпорядника.

Ухвалою суду від 11.03.2024 року провадження у справі поновлено для вирішення клопотання судового експерта.

Судовий експерт Колчар В.Д. мотивує клопотання тим, що для виконання ухвали суду та виходячи із змісту поставлених перед експертом питань, в ході експертизи необхідно дослідити, чи має місце порушення меж земельних ділянок ОСОБА_1 з кадастровими номерами 2121210100:00:003:0034 та 2121210100:07:003:0192, які знаходяться по АДРЕСА_1 , та АДРЕСА_2 зі сторони сусіднього землевласника - ОСОБА_2 , - яка є власником земельної ділянки з кадастровим номером 2121210100:00:003:0662 за адресою: АДРЕСА_3 .

В матеріалах судової справи є наявними документації із землеустрою на всі три спірні земельні ділянки. Однак, координат поворотних точок вказаних земельних ділянок в цих документаціях не зазначено. Такі координати містяться в Державному земельному кадастрі, держателем якого є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Для того, щоб не витребовувати такі дані із цієї служби (обмінні файли тощо) та інші дані - від інших суб`єктів, достатньо залучити сертифікованих інженерів-землевпорядників, які за родом своєї діяльності мають доступ до даних Державного земельного кадастру.

Окрім того, без залучення таких спеціалістів винести в натуру (на місцевості) координати поворотних точок всіх трьох земельних ділянок неможливо, так як такі дії слід здійснювати виключно із застосуванням спеціального обладнання - приладів координатно-часового зчитування GPS. Тому, залучення таких спеціалістів в даний час при тих вихідних даних, що містяться в матеріалах судововї справи, є мінімально необхідною умовою. В такому разі отримання додаткових матеріалів, як то: обмінних файлів, згідно з якими вказані земельні ділянки зареєстровані в Державному земельному кадастрі, матеріалів топографо-геодезичних робіт тощо, потреби немає.

Одним із таких спеціалістів, який може бути залучений до проведення судової експертизи, є інженер-землевпорядник фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (фактичне місце розташування: АДРЕСА_4 ; Код ЄДРПОУ 3117621458; Кваліфікаційний сертифікат № 010405 від 14.01.2016, виданий згідно з Протоколом рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката від 24.12.2015 №12). Однак, за рішенням суду це може бути також і інша особа, яка є належним чином сертифікована, як інженер-землевпорядник, із числа тих, що розташовуються в м. Виноградові, чи населених пунктах поблизу м. Виноградова. Оплата роботи такого спеціаліста повинна буде здійснюватись окремо, а тому залучення когось із місцевих спеціалістів може здешевити виконання топографо-геодезичних робіт.

Разом з тим зазначає, що в Закарпатській області на даний час відсутні судові експерти які б мали сертифікат інженера-землевпорядника, а без залучення такого спеціаліста проведення даної експертизи є неможливим та в цій ситуації суперечитиме методикам проведення судових експертиз та експертних досліджень.

За результатами роботи такого спеціаліста, йому належить передати експерту в трьох примірниках Збірний кадастровий план спірних домоволодінь, на якому лініями червоного кольору необхідно буде зобразити конфігурацію спірних земельних ділянок з кадастровими номерами 2121210100:00:003:0034, 2121210100:07:003:0192 та 2121210100:00:003:0662, а чорного кольору - фактичне місце розташування об`єктів на межі між спірними домоволодіннями по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 та АДРЕСА_3 , а також поблизу цієї межі. Також на цьому плані слід буде в табличному вигляді зазначити в системі координат СК-63 або УСК-200 координати поворотних точок всіх об`єктів: вказаних земельних ділянок по їх координатам, що містяться в Державному земельному кадастрі, та тих, що мають місце в натурі (на місцевості); об`єктів, що фактично розташовуються по межі між спірними домоволодіннями та поблизу неї.

В судове засідання сторони, їх представник не з"явились. Представник позивача, згідно поданої заяви проти задоволення клопотання експерта не заперечує.

Суд вирішуючи клопотання виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ЦПК України спеціалістом є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками, необхідними для застосування технічних засобів, і призначена судом для надання консультацій та технічної допомоги під час вчинення процесуальних дій, пов`язаних із застосуванням таких технічних засобів (фотографування, складання схем, планів, креслень, відбору зразків для проведення експертизи тощо).

Таким чином, з метою виконання призначеної судом експертизи клопотання судового експерта про залучення до проведення судової експертизи в якості спеціаліста сертифікованого інженера-землевпорядника фізичну особу-підприємця ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

Частинами 1, 2, 3, 4 та пунктом 4 ч. 5 ст. 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про судову експертизу", експерт має право заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи.

У відповідності до ст. 3 вказаного Закону, судово-експертна діяльність здійснюється на принципах законності, незалежності, об`єктивності і повноти дослідження.

Згідно абз. 5 ст. 4 цього ж Закону, незалежність судового експерта та правильність його висновку забезпечуються в тому числі створенням необхідних умов для діяльності судового експерта.

Таким чином, оскільки судовим експертом заявлено клопотання про неможливість проведення експертизи без залучення спеціаліста, суд вважає, що з метою створення необхідних умов для виготовлення судовим експертом висновку експертизи на основі повного та об`єктивного дослідження всіх обставин, що мають для цього значення, у відповідності до положень ст.74 ЦПК України клопотання експерта підлягає задоволенню.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першоїстатті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 76, 84, 95, 252, 253, 260, 261 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

Клопотання судового експерта Колчар Вячеслава Дмитровича про залучення спеціаліста задовольнити.

Залучити для проведення земельно-технічної експертизи по справа № 299/6279/23 в якості спеціаліста сертифікованого інженера-землевпорядника фізичну особу-підприємця ОСОБА_3 (фактичне місце розташування: АДРЕСА_4 ; Код ЄДРПОУ 3117621458; Кваліфікаційний сертифікат № 010405 від 14.01.2016, виданий згідно з Протоколом рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката від 24.12.2015 №12).

Зобов`язати залученого інженера-землевпорядника фізичну особу-підприємця ОСОБА_3 разом із судовим експертом Колчар Вячеслава Дмитровича взяти участь у проведенні оглядів спірних об`єктів в час, призначений судовим експертом та передати йому в10-денний термін в трьох примірниках Збірний кадастровий план спірних домоволодінь, на якому лініями червоного кольору необхідно буде зобразити конфігурацію спірних земельних ділянок з кадастровими номерами 2121210100:00:003:0034, 2121210100:07:003:0192 та 2121210100:00:003:0662, а чорного кольору - фактичне місце розташування об`єктів на межі між спірними домоволодіннями по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 та АДРЕСА_3 , а також поблизу цієї межі. Також на цьому плані слід буде в табличному вигляді зазначити в системі координат СК-63 або УСК-200 координати поворотних точок всіх об`єктів: вказаних земельних ділянок по їх координатам, що містяться в Державному земельному кадастрі, та тих, що мають місце в натурі (на місцевості); об`єктів, що фактично розташовуються по межі між спірними домоволодіннями та поблизу неї.

На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.

Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області.

Повний текст ухвали складено 14.03.2024 року.

Головуючий В. Р. Трагнюк

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення14.03.2024
Оприлюднено15.03.2024
Номер документу117647603
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —299/6279/23

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні