Справа №295/11035/23
Категорія 59
2/295/966/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.03.2024 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Лєдньова Д.М.
при секретарі Заріцькому О.Ю.
розглянув у підготовчому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про призначення експертизи у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третіх осіб приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Стражник Тетяни Олексіївни, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання заповіту недійсним,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, в якому зазначає, що вона є співвласником 65/100 ідеальних частин будинку по АДРЕСА_1 .
Приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Стражник Т.О. 31.08.2022 року на ім`я відповідача ОСОБА_2 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом ОСОБА_5 , яка була колишнім співвласником 35/100 ідеальних частин відповідного будинку та яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач вказує на відсутність справжнього волевиявлення ОСОБА_5 на складення заповіту та просить визнати такий правочин недійсним.
На стадії підготовчого провадження позивачем 11.03.2024 року повторно подано заяву про призначення судової почеркознавчої експертизи на з`ясування питання належності ОСОБА_5 проставленного на оспорюваному заповіті підпису особи заповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.
При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Відповідно до п.1 розділу І Науково-методичних рекомендацій
з питаньпідготовки тапризначення судовихекспертиз таекспертних досліджень,затверджених НаказомМіністерства юстиції України 08.10.1998№ 53/5, основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Такою експертизою вирішуються і деякі неідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукописного тексту під впливом будь-яких факторів, що заважають (природних: хворобливий стан, хронічні захворювання, вікові зміни; тимчасових зовнішніх: незвичне тримання засобу для писання, незвична поза, обмеження зорового контролю тощо; тимчасових внутрішніх: алкогольне сп`яніння, фармакологічні, наркотичні засоби тощо; штучних: викривлення письма зміненими рухами); визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо).
Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
Як вільні, так і експериментальні зразки буквеного або цифрового письма бажано надавати не менше ніж на 15 аркушах. Чим коротший досліджуваний текст (запис), тим більша потреба у вільних зразках. Вільні зразки підпису надаються по змозі не менше ніж на 15 документах, експериментальні - у кількості не менше 5 - 8 аркушів.
На час вирішення питання призначення експертизи наявні у справі матеріали, які можна оцінити як вільні з умовою проставлення підпису ОСОБА_5 , є значно меншими за кількістю, необхідною для забезпечення складення висновку експерта з відповідного напрямку спеціальних знань, а тому відповідна заява не підлягає до задоволення.
.
Керуючись ст.103 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про призначення експертизи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Виготовлення повного тексту ухвали відбудеться 15.03.2024 року.
Суддя: Д.М. Лєдньов
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117685268 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні