Справа № 761/26311/23
Провадження № 2/761/2957/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(додаткове)
12 березня 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Романишеної І.П.,
за участю секретаря Решти Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором між батьками про сплату аліментів на утримання дітей та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення суми аліментів та неустойки, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 27 лютого 2024 року частково задоволено первісний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором між батьками про сплату аліментів на утримання дітей, а також частково задоволено зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення суми аліментів та неустойки.
Відмовідно до ст.270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати; 4) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 430 цього Кодексу.
Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Сторони в судове засідання не викликалися, оскільки судом не встановлено необхідності їх обов`язкової явки в судове засідання для ухвалення додаткового рішення.
Оскільки, судом не вирішено питання про судові витрати в повному обсязі, суд прийшов до висновку про необхідність з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення на вирішення питання про стягнення судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
За положеннями ч.ч.1, 2 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, якими є витрати на професійну правничу допомогу, у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Згідно з вимогами ч. 6 ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи розмір задоволених вимог за первісним позовом, суд вбачає підстави для стягнення з ОСОБА_2 на користь держави судового збору в розмірі 3573,49 грн., з розрахунку 2 789 994 грн. x 13420грн. / 10 477 624,6 грн.).
Крім того, з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 536,80 грн., який було сплачено за заявою про забезпечення позову від 28.09.2023 року.
Керуючись ст.141, 270, 354-355 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 3 573,49 грн. (три тисячі п`ятсот сімдесят три грн. 49 коп.).
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,80 грн. (п`ятсот тридцять шість грн. 80 коп.).
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Реквізити сторін:
ОСОБА_1 : рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
ОСОБА_2 : рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Повний текст судового рішення складено 12.03.2024р.
СУДДЯ І.П. РОМАНИШЕНА
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 19.03.2024 |
Номер документу | 117688321 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні