Справа №2-487/12
6/295/94/24
УХВАЛА>
про поверненнязаяви
15.03.2024 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1
про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню,
в с т а н о в и в:
До суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, у справі за позовом ПАТ «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 19.02.2024 заяву залишено без руху та надано заявнику строк для усунення виявлених недоліків, що не перевищує 7 днів з моменту отримання копії ухвали.
Копію вказаної ухвали заявник отримав 28.02.2024, що підтверджується змістом рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. Проте, станом на час винесення ухвали недоліки, визначені ухвалою суду про залишення заяви без руху, не були усунуті у встановлений судом в ухвалі строк.
За приписами ч.1 ст.44 ЦПК України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань.
Заявник є ініціатором судового розгляду та інтерес в належному розгляді його заяви має стимулювати його, а також його представника, належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи.
Відповідно до ч.9 ст.10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, суддя дійшов висновку про наявність підстав для повернення заяви заявнику, у зв`язку з тим, що заявник не усунув недоліки, визначені в ухвалі суду у встановлений в ухвалі строк.
При цьому, суд враховує, що права заявника не обмежуються внаслідок повернення заяви, недоліки якої не були усунуті заявником у встановленому законом порядку та у визначений ухвалою суду строк, оскільки заявник має право звернутись до суду з належно оформленою заявою у загальному порядку.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 провизнання виконавчогодокументу таким,що непідлягає виконанню визнати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з заявою до суду у загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Т.А. Воробйова
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2024 |
Оприлюднено | 19.03.2024 |
Номер документу | 117703758 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Воробйова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні