Справа №672/263/24
Провадження №2/672/180/24
УХВАЛА
(про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у цивільній справі)
18 березня 2024 року м. Городок
Суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Шинкоренко С.В., розглянувши матеріали цивільної справи №672/263/24 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Хмельницької районної військової адміністрації (29018, вул. Кам`янецька, буд. 122/2, м. Хмельницький), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Сатанівська селищна рада (32034, вул. Бузкова, буд.135-Ж, смт. Сатанів, Хмельницького району Хмельницької області)
про витребування майна з чужого незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява подана з додержанням вимог, визначених ст.ст.175,177 ЦПК України, а тому вона може бути прийнята судом до розгляду і по ній слід відкрити провадження за загальними правилами.
Щодо залучення зазначеної у позові третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Згідно ч.1 ст.53 ЦПК України визначено, що: треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Таким чином, процесуальним приводом для залучення у справу третіх осіб є:
1)клопотання самої цієї особи, яка бажає брати участь у справі в статусі третьої особи;
2)клопотання особи, яка бере участь у справі, зокрема сторони (позивача або відповідача);
3)ініціатива суду.
Підставою участі третіх осіб у справі є їх юридична заінтересованість, яка ґрунтується на матеріально-правових відносинах з однією із сторін даної цивільної справи.
Матеріальною підставою залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, є обґрунтоване припущення, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі. Судове рішення може вплинути на права або обов`язки третьої особи, якщо між цією третьою особою і стороною, на боці якої вона бере участь у справі, існують певні правовідносини (права і обов`язки), які за наслідками вирішення справи можуть змінитися або припинитися, або якщо на підставі рішення суду між стороною і третьою особою виникнуть нові правовідносини (права і обов`язки).
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч.5 ст.53 ЦПК України).
У даному випадку суддя вважає обґрунтованим залучення вказаної третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, оскільки спірна земельна ділянка знаходиться на території Сатанівської територіальної громади і рішення по даній цивільній справі може вплинути на їх права та обов`язки.
Крім того, суддя приходить до висновку про можливість з власної ініціативи витребувати у Хмельницького обласного державного нотаріального архіву доказів, а саме: копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 з наступних підстав.
Ч.7 ст.81 ЦПК України визначено право суду з власної ініціативи збирати докази у випадках, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
В даному випадку, відомості про наявність або відсутність заведеної спадкової справи, зокрема і за заявою можливих інших спадкоємців, безпосередньо впливають на суб`єктний склад сторін у даній справі, можливість задоволення позову, тощо…
Оскільки позивачем та його представницею докази з приводу даних обставин не подані взагалі, що є неналежним здійсненням останніх своїх обов`язків щодо подання доказів (чи можливе приховування наявності інших спадкоємців), суддя вважає за необхідне, з метою об`єктивного і своєчасного розгляду справи, для встановлення кола всіх заінтересованих осіб у даній справі, витребувати дані письмові докази з власної ініціативи.
Будь-які заяви і клопотання позивачем та його представницею не подавались.
Керуючись ст.ст.187, 260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі, призначивши її до судового розгляду в порядку загального позовного провадження в підготовчому засіданні 18.04.2024 року о 11 год. 00 хв. з участю сторін в приміщенні суду по вул. Шевченка 48 у м. Городок, Хмельницької області.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Сатанівську селищну раду (32034, вул. Бузкова, буд.135-Ж, смт. Сатанів Хмельницького району Хмельницької області), направивши їм копію позовної заяви з додатками.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, передбачені ст.43 ЦПК України.
Відповідачу (відповідачам) надається право подати на адресу суду відзив на подану позовну заяву у п"ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали та не пізніше як до підготовчого судового засідання. Копія відзиву та доданих до нього документів має бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Відзив має відповідати вимогам, визначеним ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Позивач має право подати відповідь на відзив у строк, не пізніше як за чотирнадцять днів до початку розгляду справи по суті. Відповідь на відзив має бути подана у порядку та відповідати вимогам, визначеним ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Відповідач також має право подати свої заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Заперечення мають бути подані у строк, не пізніше як за п`ять днів до початку розгляду справи по суті. Заперечення мають бути подані у порядку та відповідати вимогам, визначеним ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Учасники справи мають право подати заяву про відвід судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
До початку розгляду справи по суті сторони мають право заявити клопотання про врегулювання спору за участю судді.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду справи на офіційному веб-порталі судової влади в мережі інтернет за даним посиланням - http://court.gov.ua/sud2204/.
Витребувати у Хмельницького обласного державного нотаріального архіву копію спадкової справи №399-2007 від 18.05.2007 р. після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в строк до підготовчого судового засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117714579 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Шинкоренко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні