ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2024 рокуСправа № 495/2191/24 Номер провадження 1-кп/495/694/2024
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
захисника обвинувачених адвоката ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Білгороді-Дністровському Одеської області кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.03.2024 за № 72024000320000009 про обвинувачення:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: м. Монастириська, Монастириського району, Тернопільської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , із середньою спеціальною освітою, тимчасово не працевлаштованого, одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, раніше не судимого, не депутата,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця: с. Швейків, Монастириського району, Тернопільської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , із середньою спеціальною освітою, тимчасово не працевлаштованого, одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, не депутата, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця: с. Горішня Слобідка, Монастириського району, Тернопільської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , із середньою спеціальною освітою, тимчасово не працевлаштованого, одруженого, на утриманні дружина інвалід І-ї групи, не депутата, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України,
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця: с. Швейків, Монастириського району, Тернопільської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_4 , із середньою спеціальною освітою, тимчасово не працевлаштованого, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей немає, не депутата, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
1.Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним
У невстановлений час, не пізніше липня 2022 року в Особа 1, Особа 2 та Особа 3 (матеріали відносно яких виділені у кримінальне провадження № 72024000320000009) (Далі - особа 1, Особа 2, Особа 3 відповідно), які не мають ліцензії на право виготовлення, роздрібної, оптової торгівлі тютюновими виробами та/або зберігання тютюнових виробів, виник злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного виготовлення сигарет без фільтру (тютюнових виробів) без марок акцизного податку, шляхом відкриття підпільних цехів з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів.
З метою реалізації вказаного злочинного плану Особа 1, Особа 2 та Особа 3, діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного самостійного збагачення, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2022 року, створили та очолили організовану групу, до складу якої залучили ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . В березні 2023 року до організованої групи також було залучено ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та інших невстановлених на даний час осіб.
Діючи як співорганізатори та керівники організованої групи, Особа 1, Особа 2 та Особа 3 розробили єдиний план злочинних дій, відомий та схвалений усіма учасниками групи, відповідно до якого розподілили ролі, спрямовані на досягнення спільної злочинної мети.
Так, згідно плану злочинних дій та розподілу ролей, Особа 1, Особа 2 та Особа 3, як керівники створеної та очоленої ними організованої групи, здійснювали пошук осіб - учасників організованої групи, координували дії її членів, вживали заходи для укриття злочинної діяльності, визначення місця виготовлення сигарет без фільтру, забезпечували загальну організацію незаконного виготовлення тютюнових виробів - сигарет без фільтру шляхом підбору, облаштування підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, забезпечували надходження пакувального матеріалу, транспортування сировини до місць виготовлення тютюнових виробів, доставку транспортними засобами ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до місця знаходження підпільного цеху, належні побутові умови для проживання та виробництва тютюнових виробів указаними особами, збут виробленої продукції та розподіл отриманих коштів.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , організатори відвели роль особи, яка повинна була налагодити обладнання (устаткування), що забезпечує масове виготовлення сигарет без фільтру (тютюнових виробів), незаконно виготовляти підакцизні товари (сигарети без фільтру), упаковувати вироблені сигарети у відповідні пачки, коробки та підшукати інших осіб, які також погодяться здійснювати незаконне виробництво тютюнової продукції.
Виконуючи свою роль у вчиненні кримінального правопорушення, ОСОБА_7 за вказівкою співорганізаторів, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного самостійного збагачення, запропонував своїм знайомим ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 без реєстрації юридичної особи та без отримання дозвільних документів (ліцензій), за грошові кошти у приміщенні, яке буде спеціально пристосоване для виготовлення тютюнових виробів, з використанням обладнання, що забезпечує їх масове виробництво, незаконно виготовляти тютюнові вироби, а саме сигарети без фільтру, на що останні добровільно погодились.
Після надання останніми згоди на прийняття участі в організованій групі, в березні 2023 року, точна дата та час не встановлені, під час особистої зустрічі, що відбулася неподалік підпільного цеху за адресою: АДРЕСА_5 , Особа 1, Особа 2 та Особа 3, як співорганізатори групи, визначили ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 їх ролі у вчиненні кримінальних правопорушень, а саме:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , співорганізатори відвели роль особи, яка з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, повинна здійснювати виготовлення сигарет без фільтру, засипку тютюну у відповідне обладнання, упакування незаконно виготовлених сигарет у пачки та коробки.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , співорганізатори відвели роль особи, яка з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, повинна здійснювати виготовлення сигарет без фільтру, наповнення сигаретних гільз табаком, їх порізку, сортування та упаковку незаконно виготовлених сигарет в картонні коробки.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , співорганізатори відвели роль особи, яка з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, повинна здійснювати виготовлення сигарет без фільтру, налагодження станків, заправку сигаретного паперу в станок (обладнання).
Після незаконного виготовлення сигарет без фільтру, їх транспортування та подальша реалізація кінцевим споживачам забезпечувалася співорганізаторами. У подальшому, невстановлена на даний час особа із числа співорганізаторів злочину мала розподілити отримані кошти між учасниками організованої групи.
Як співорганізатори групи, Особа 1, Особа 2 та Особа 3, перебуваючи в місті Білгород-Дністровський Одеської області, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер, маючи спільний злочинний умисел, спрямований на незаконне виготовлення тютюнових виробів - сигарет без фільтру, шляхом відкриття підпільних цехів з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, вчинене організованою групою осіб, підшукали приміщення за адресою: АДРЕСА_5 , де розташований майновий комплекс будівель загальною площею 6886,7 метрів квадратних на земельних ділянках із наступними кадастровими номерами 5110300000:01:002:0702 та 5110300000:01:002:0209, які на праві власності належать ОСОБА_9 , ПП «ВІШ», ТОВ «Торговий дім», ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ПП «Галактика», ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , територіальній громаді м. Білгород-Дністровський, яким користувалися за невстановлених правових підставах.
У подальшому співорганізатори злочину за невстановлених у ході розслідування обставин облаштували приміщення для незаконного виготовлення та зберігання тютюнової продукції - сигарет без фільтру, а саме встановили у приміщенні обладнання для виготовлення тютюнових виробів (лінію повного циклу виготовлення сигарет та лінію пакування сигарет в пачки), забезпечили безперебійне постачання матеріалів для станків, а також сировини для виготовлення сигарет, інших умов, за яких виконавці могли перебувати у приміщенні на протязі декількох днів, не покидаючи його (зокрема вода, їжа, побутові умови).
При цьому Особа 1, Особа 2 та Особа 3 з метою подальшої реалізації злочинного умислу та забезпечення можливості виготовлення тютюнової продукції з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, вказали ОСОБА_7 на необхідність налагодження (настроювання) завезеного в підпільний цех устаткування (лінію повного циклу виготовлення сигарет та лінію пакування сигарет в пачки), на що останній добровільно погодився.
У серпні 2022 року, точні дата та час не встановлено, Особа 1 на транспортному засобі БМВ, д.н.з. НОМЕР_1 , приїхала за місцем постійного проживання ОСОБА_7 у м. Монастириська Тернопільської області та разом з останнім попрямували до місця здійснення незаконного виготовлення тютюнової продукції за адресою АДРЕСА_5 .
Після прибуття до місця здійснення незаконного виробництва тютюнової продукції Особа 1 завела ОСОБА_7 до підпільного цеху, де забрав особистий мобільний телефон останнього, залишив продукти харчування, закрив двері приміщення із зовнішньої сторони, покинувши приміщення підпільного цеху. На протязі наступних 7 днів ОСОБА_7 здійснив налаштування (настроювання) наявного обладнання для незаконного масового виробництва та упакування тютюнової продукції, а саме лінії повного циклу виготовлення сигарет та лінію пакування сигарет в пачки, після чого за невстановлених обставин покинув приміщення підпільного цеху за адресою: АДРЕСА_5 .
У подальшому, продовжуючи виконувати свою роль у вчиненні кримінального правопорушення, ОСОБА_7 , отримавши від Особа 1, Особа 2 та Особа 3 вказівку підшукати та залучити до діяльності організованої групи інших осіб, які будуть виконувати роль виконавців, а саме у підпільному цеху з використанням налаштованого обладнання для незаконного масового виробництва та упакування тютюнової продукції, а саме лінії повного циклу виготовлення сигарет та лінію пакування сигарет в пачки, будуть виготовляти сигарети без фільтру, які у подальшому будуть пакувати у відповідні пачки та коробки.
Після чого ОСОБА_7 у невстановлені дату та час, але не пізніше 06.03.2023, за невстановлених обставин, запропонував своїм знайомим ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 без реєстрації юридичної особи та без отримання дозвільних документів (ліцензій), незаконно виготовляти сигарети без фільтру (тютюнові вироби), на що останні добровільно погодились.
Добровільно погодившись незаконно виготовляти сигарети, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , які постійно проживають у м. Монастириська Тернопільської області, 06.03.2023 придбали квитки на потяг № НОМЕР_2 сполученням м. Івано-Франківськ - м. Одеса та 09.03.2023 прибули до м. Одеса, де їх на автомобілі БМВ, д.н.з. НОМЕР_1 зустріла Особа 1, та доставила до місця незаконного виготовлення тютюнової продукції за адресою: АДРЕСА_5 , де ОСОБА_6 та ОСОБА_5 повинні були виготовляти тютюнові вироби - сигарети без фільтру.
Також на початку березня 2023 року до місця проживання ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , а саме: м. Монастириська Тернопільської області, на транспортному засобі БМВ, д.н.з. НОМЕР_1 , прибула Особа 1, яка доставила ОСОБА_7 та ОСОБА_4 до місця розташування підпільного цеху за адресою: вул. Безіменна, 1 м. Білгород-Дністровський Одеської області.
Після прибуття ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до адреси розташування підпільного цеху, співорганізатори забезпечили здачу учасниками організованої групи мобільних телефонів на зберігання, здійснили заходи з метою приховування місцезнаходження цеху, зокрема шляхом одягання на голови ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , спеціально заготовлених засобів - масок, які унеможливлювали ідентифікацію місцезнаходження цеху та завели їх до приміщення підпільного цеху для незаконного виготовлення останніми сигарет без фільтру.
У подальшому ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 у підпільному цеху з початку березня 2023 року (точна дата не встановлена), згідно раніше розробленого спільного злочинного плану, з використанням заздалегідь підготовленого обладнання та сировини незаконно виготовляли тютюнові вироби - сигарети без фільтру. У свою чергу, співорганізатори злочину привозили харчові продукти, тютюнову сировину, яка використовувалася для виробництва сигарет без фільтру, забирали готову продукцію, вивозили сигарети без фільтру з місця виробництва для подальшої реалізації.
Діяльність організованої групи була припинена працівниками правоохоронних органів 03.04.2023 у ході обшуку підпільного цеху за адресою: АДРЕСА_5 , під час якого виявлено та вилучено сигатери без фільтру марки «Astru», сигарети без фільтру марки «Ritm», обладнання, компресори, циклон.
Таким чином ОСОБА_7 обгрунтовано обвинувачується у незаконному виготовленні тютюнових виробів, вчинене організованою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України.
Таким чином ОСОБА_4 обгрунтовано обвинувачується у незаконному виготовленні тютюнових виробів, вчинене організованою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України.
Таким чином ОСОБА_5 обгрунтовано обвинувачується у незаконному виготовленні тютюнових виробів, вчинене організованою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України.
Таким чином ОСОБА_6 обгрунтовано обвинувачується у незаконному виготовленні тютюнових виробів, вчинене організованою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України.
2. Відомості про укладені угоди, їх реквізити, зміст та визначена міра покарання
2.1. 11.03.2024 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.03.2024 за № 72024000320000009 в порядку статей 468, 469, 472 Кримінального процесуального кодексу України (далі-КПК) між прокурором та підозрюваними ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 укладено угоду про визнання винуватості.
2.2. Відповідно до даної угоди прокурор ОСОБА_3 та підозрювані ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження, обставин та правової кваліфікації їхніх дій за ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України.
2.3. Сторони угоди визначили узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 повинні понести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме:
- ОСОБА_7 за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України покарання у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Звільнити ОСОБА_7 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України.
На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_7 покласти обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу);
- ОСОБА_6 за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України покарання у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Звільнити ОСОБА_6 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України.
На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_6 покласти обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу);
- ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України покарання у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України.
На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_5 покласти обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).;
- ОСОБА_4 за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України покарання у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України.
На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_4 покласти обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
2.4. В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченим; в угоді зазначена дата її складання та вона скріплена підписами сторін.
2.5. Обставин для відмови в затвердженні угоди, передбачених ч.7 ст.474 КПК України судом не встановлено.
3. Мотиви, з яких суд виходить при вирішенні питання про відповідність угод вимогам КПК та закону і ухваленні вироку, та положення закону, якими він керується
3.1. Відповідно до частини четвертої статті 469 КПК угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких бере участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
3.2. У судовому засіданні обвинувачені вказали, що цілком розуміють:
- що вони мають право на судовий розгляд, під час якого сторона обвинувачення зобов`язана довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого їх обвинувачують, а вони мають право мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно; допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на їх користь;
- наслідки укладення та затвердження угод, передбачені статтею 473 КПК;
- характер обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, яке їм інкримінується.
3.3. У судовому засіданні ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 також вказали, що вони погоджуються з видом покарання, яке до них буде застосовано в результаті затвердження угоди про визнання винуватості та наполягали на затвердженні угоди про визнання винуватості.
3.4. Суд в порядку статті 474 КПК шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
3.5. Виходячи з вищевикладеного та дослідивши матеріали кримінального провадження, перевіривши угоду про визнання винуватості на відповідність вимогам КПК, вислухавши думку прокурора, який не заперечив щодо затвердження угоди, обвинувачених та захисника, суд дійшов до висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження угоди в цьому кримінальному провадженні
3.6. До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_7 , згідно ст. 66 КК України, суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_6 , згідно ст. 66 КК України, суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , згідно ст. 66 КК України, суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , згідно ст. 66 КК України, суд відносить його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
3.7. Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_7 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_6 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
3.8. Частиною 5 статті 68 КК України встановлено, що при призначенні покарання співучасникам кримінального правопорушення суд, керуючись положеннями статей 65-67цього Кодексу, враховує характер та ступінь участі кожного з них у вчиненні кримінального правопорушення.
При призначенні міри покарання суд також враховує, що обвинувачені на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалися.
3.9 Таким чином суд доходить висновку про призначення обвинуваченим узгодженої сторонами міри покарання, а саме за ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України - у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення, звільнити ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, відповідно до ст. 75 КК України. На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 покласти обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
4. Інші рішення, щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку
4.1. Рішення щодо речових доказів необхідно прийняти відповідно до статті 100 КПК.
4.2. Процесуальні витрати у справі за проведення експертиз покладаються на обвинувачених відповідно до статті 124 КПК, оскільки такі виникли у зв`язку із вчиненням ним відповідних кримінальних правопорушень.
4.3. Цивільний позов у справі не заявлено.
4.4. Запобіжний захід обвинуваченим на момент ухвалення вироку не обраний і підстав для його обрання суд не вбачає.
Керуючись ст. ст. 314, 368, 370, 374-376, 394, 468, 472-475, 615 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити угоду про визнання винуватості між прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 від 11.03.2024 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.03.2024 за № 72024000320000009 про обвинувачення ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України.
2. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України і призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 11.03.2024 покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_4 такі обов`язки:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України і призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 11.03.2024 покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_5 такі обов`язки:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України і призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 11.03.2024 покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_6 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_6 такі обов`язки:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України і призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 11.03.2024 покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених товарів (тютюнових виробів), знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_7 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 2 (два) роки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_7 такі обов`язки:
періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо їм буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
3.Стягнути з обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 на користь держави судові витрати на залучення експертів, а саме на проведення комплексної судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, біологічно, трасологічної, товарознавчої експертизи та технічної експертизи документів - висновок №12912/23-34/12913/23-33/19598/23-53 від 22.06.2023 у розмірі 27 243 грн 72 коп. солідарно.
4. Речові докази: тютюнові вироби марки «Astru» 289 коробок по 750 пачок в одній коробці: - тютюнові вироби марки «Astru» 1 коробка у якій знаходились 537 пачок: - тютюнові вироби марки «Ritm» всьго 114 коробок по 750 пачок в одній коробці; - 3 коробки із цигарками не розфасованими у пачки; - 36 рулонів паперосного паперу; - 36 000 етикеток від тютюнових виробів марки «Astru»; - апарат (обладнання) для виготовлення тютюнових виробів синього кольору у кількості 1 шт. без паперу; - верстат (обладнання) для упакування тютюнових виробів у пачки у кількості 1 шт. без паперу синього кольору; - компресор для подачі повітря марки «ABAC» air compresors, mod: В6000/500 FT75 V400 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» date 09/2007 model SF-003V ser.no 073879 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» SF-001 VP ser.no 073839 у кількості 1 шт.; - відеоресстратор гібридний AHD Green s/n 423700000083 у кількості 1 шт.; - зразки тютюнових виробів марки «Astru» та «Ritm» 2 пакети по 10 пачок у кожному; - зразки речовини рослинного походження коричневого кольору з характерним запахом табаку 3 пакети; - етикетки «Нова пошта» з реквізитами відправника/отримувача у кількості 3 шт.; - речовина рослинного походження коричневого кольору з характерним запахом табаку у 52 поліетиленових пакетах загальною вагою 2 210 кг; - саморобний пристрій б/н для подрібнення відходів тютюнових виробів у кількості 1 шт.; - копії документів, а саме: технічний паспорт, план земельної ділянки, договір купівлі- продажу, акт прийому-передачі на 10 арк.; - прилад (станок) для подрібнення тютюну - речовими доказами та приєднати їх до матеріалів кримінального провадження №72023000310000012 від 24.02.2023; - зразки тютюнових виробів марки «Astru» та «Ritm» 2 пакети по 10 пачок у кожному; - зразки речовини рослинного походження коричневого кольору з характерним запахом табаку 3 пакети; - етикетки «Нова пошта» з реквізитами відправника/отримувача у кількості 3 шт. зберігати при матеріалах кримінального провадження; - копії документів, а саме: технічний паспорт, план земельної ділянки, договір купівлі-продаж. прийому-передачі на 10 арк.; тютюнові вироби марки «Astru» 289 коробок по 750 пачок в одній коробці; - тютюнові вироби марки «Astru» 1 коробка у якій знаходились 537 пачок; - тютюнові вироби марки «Ritm» всьго 114 коробок по 750 пачок в одній коробці; - 3 коробки із цигарками не розфасованими у пачки;- 36 рулонів паперосного паперу; - 36 000 етикеток від тютюнових виробів марки «Astru»; - апарат (обладнання) для виготовлення тютюнових виробів синього кольору у кількості 1 шт. без паперу;- верстат (обладнання) для упакування тютюнових виробів у пачки у кількості 1 шт. без паперу синього кольору; - компресор для подачі повітря марки «ABAC» air compresors, mod: В6000/500 FT75 V400 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» date 09/2007 model SF-003V ser.no 073879 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» SF-001 VP ser.no 073839 у кількості 1 шт.; - речовина рослинного походження коричневого кольору з характерним запахом табаку у 52 поліетиленових пакетах загальною вагою 2 210 кг; - саморобний пристрій б/н для подрібнення відходів тютюнових виробів у кількості 1 шт.; - прилад (станок) для подрібнення тютюну; тютюнові вироби марки «Astru» 289 коробок по 750 пачок в одній коробці; - тютюнові вироби марки «Astru» 1 коробка у якій знаходились 537 пачок; - тютюнові вироби марки «Ritm» всьго 114 коробок по 750 пачок в одній коробці; - 3 коробки із цигарками не розфасованими у пачки;- 36 рулонів паперосного паперу; - 36 000 етикеток від тютюнових виробів марки «Astru»; - апарат (обладнання) для виготовлення тютюнових виробів синього кольору у кількості 1 шт. без паперу;- верстат (обладнання) для упакування тютюнових виробів у пачки у кількості 1 шт. без паперу синього кольору; - компресор для подачі повітря марки «ABAC» air compresors, mod: В6000/500 FT75 V400 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» date 09/2007 model SF-003V ser.no 073879 у кількості 1 шт.; - циклон «DustCollector» SF-001 VP ser.no 073839 у кількості 1 шт.; - речовина рослинного походження коричневого кольору з характерним запахом табаку у 52 поліетиленових пакетах загальною вагою 2 210 кг; - саморобний пристрій б/н для подрібнення відходів тютюнових виробів у кількості 1 шт.; - прилад (станок) для подрібнення тютюну - конфіскувати та знищити.
5. Відеореєстратор гібридний AHD Green s/n 423700000083 у кількості 1 шт залишити в матеріалах справи.
6. Запобіжний захід обвинуваченим ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 не обирати.
7. Цивільний позов не заявлявся.
Вирок, якщо інше не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок на підставі угоди між прокурором та обвинуваченими про визнання винуватості, може бути оскаржений в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення:
- обвинуваченим, його захисником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 Кримінального процесуального кодексу України, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди;
- прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 Кримінального процесуального кодексу України угода не може бути укладена.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченим та прокурору.
Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
У разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку протягом встановленого законом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.
Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117734234 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів |
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Братків І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні