ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
"12" березня 2024 р. Справа № 914/2178/23
м.Львів
Західний апеляційний господарський суд у складі:
головуючого - судді МАТУЩАКА О.І.
розглянувши апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «Форум» (вх.ЗАГС №01-05/632/24 від 04.03.2024)
на рішенняГосподарського суду Львівської області від 25.01.2024 ( повний текст - 12.02.2024., суддя Петрашко М.М.)
та на додаткове рішенняГосподарського суду Львівської області від 08.02.2024 ( повний текст - 19.02.2024., суддя Петрашко М.М.)
у справі 914/2178/23
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Форум", с. Кротошин, Львівська область
до відповідачаДавидівської сільської ради Львівського району Львівської області, с. Давидів, Львівська область
за участю у справі третьої особи,
яка не заявляє самостійних вимог
щодо предмета спору на стороні
відповідача Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, м. Львів
провитребування земельних ділянок
ВСТАНОВИВ:
Господарський суд Львівської області рішенням від 25.01.2024 у задоволенні позовних вимог відмовив повністю.
Господарський суд Львівської області додатковим рішенням від 08.02.2024 у задоволенні заяви позивача про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу відмовив.
Позивач подав апеляційну скаргу на зазначене рішення та додаткове рішення суду.
Згідно із ч. 6 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги.
У зв`язку із тимчасовою непрацездатністю судді-доповідача Матущака О.І. з 05.03.2024 по 11.03.2024, питання про залишення апеляційної скарги без руху вирішується 12.03.2024.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України, до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви чи скарги.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Враховуючи мінімальні ставки судового збору за звернення до суду із позовною заявою щодо витребування земельних ділянок, вартість яких визначено сторонами у розмірі 182 334, 00 грн, судовий збір за подання апеляційної скарги становить: (2735 грн *1,5%) * 150% = 4102 грн.
Отже, за подання апеляційної скарги скаржнику належить сплатити судовий збір в розмірі 4 102, 00 грн.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 259 ГПК України, особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 7 статті 42 ГПК України визначено, що у разі, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Водночас, якщо інший учасник справи відповідно до ч. 6 ст. 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Як вбачається із додатків до апеляційної скарги, в таких відсутні докази надсилання апеляційної скарги іншим учасникам у справі.
Також п. 2 ч. 2 ст. 258 ГПК України встановлено, що в апеляційній скарзі має бути зазначено зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Однак, в апеляційній скарзі скаржником не зазначено про відсутність чи наявність електронного кабінету.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 42, 174, 234, 258, 260 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум» на рішення Господарського суду Львівської області від 25.01.2024 та додаткове рішення Господарського суду Львівської області від 08.02.2024 у справі №914/2178/23 залишити без руху.
2. Апелянту усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме: надати (надіслати) докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 4 102, 00 грн., надати докази надіслання апеляційної скарги з додатками учасникам у справі та виконати вимоги ч. 6 ст. 6 ГПК України щодо реєстрації електронного кабінету у ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, але не пізніше 04.04.2024.
3. Роз`яснити апелянту, що при невиконанні вимог цієї ухвали, апеляційну скаргу буде повернуто.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Головуючий (суддя-доповідач) О. І. МАТУЩАК
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117748941 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Матущак Олег Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні