СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/343/24
ун. № 759/4792/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2024 року м. Київ
Святошинський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Горбенко Н.О., за участю секретаря судового засідання Натальчук А.І., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання позивача ОСОБА_1 про залучення співвідповідачів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до малого приватного підприємства «ЩАД» про відшкодування матеріальних та моральних збитків, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Святошинського районного суду м. Києва перебуває вище вказана цивільна справа.
18.03.2024 року позивач ОСОБА_1 подала до суду клопотання про залучення до участі у справі співвідповідачів, у зв`язку з тим, що ОСОБА_2 є засновником та директором МПП «ЩАД», ОСОБА_3 є відповідальний виконавець МПП «ЩАД».
У судове засідання позивачка не з`явилася, подавши до суду заяву про слухання справи без її участі та просила задовольнити клопотання з викладених відстав.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, був належним чином повідомлений причини не явки суду не відомо.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Судом, враховано, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку. Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі «Смірнова проти України»).
Зважаючи на викладене, суд визнав за можливе провести судове засідання за відсутності учасників справи, що не з`явились.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, клопотання позивача, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ст. 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
Відповідно до ч. 4 ст. 51 ЦПК України про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що заява позивача про залучення у справі в якості співвідповідачів підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 51 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про залучення співвідповідачів - задовольнити.
Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до малого приватного підприємства «ЩАД» про відшкодування матеріальних та моральних збитків як співвідповідачів: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Зобов`язати позивача надати суду нову редакцію позовної заяви з урахуванням залученого співвідповідача.
Зобов`язати позивача направити (вручити) відповідачам та співвідповідачам копію позовної заяви з додатками, а докази такого вручення надати суду.
Відповідач та співвідповідач мають право у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому ст.ст. 178, 191 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Горбенко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117792371 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Горбенко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні