Справа №694/600/24
провадження № 2/694/236/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.03.2024 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 ), в інтересах якого діє представник адвокат Шалару Олексій Ілліч (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: м. Первомайськ, Миколаївської області, тел. НОМЕР_4 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_5 ), ОСОБА_3 (адреса: АДРЕСА_3 , тел. НОМЕР_6 ), ОСОБА_4 (адреса: АДРЕСА_4 ,РНОКПП НОМЕР_7 , тел. НОМЕР_8 ), третя особа: Звенигородська державна нотаріальна контора (адреса: Черкаська область, Звенигородський район, м.Звенигородка, проспект Шевченка, 10) провизнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, -
в с т а н о в и л а:
Представник позивача звернувся до Звенигородського районного суду із вказаною позовною заявою.
Справу передано в провадження визначеного головуючого судді Сакун Д.І. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2024.
Суддя, перевіривши виконання вимог ст.175 - 177 ЦПК України, встановила, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175, ч. 5 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У справі заявлено три самостійні позовні вимоги, дві з яких (вимоги немайнового характеру) судовим збором не оплачені. Судовий збір у сумі 1211,20 грн. сплачений лише за одну вимогу.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, відповідно до п.1-2 ч.2 ст.4 Закону України у 2024 році (враховуючи дату звернення до суду) ставка судового збору дорівнює 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" у 2024 році становить 3028 гривні), тобто за подачу до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 1211,20 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір ще за дві вимоги немайнового характеру за реквізитами:
- Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг м.Звенигор/22030101,
- Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566
- Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
- Код банку отримувача (МФО): 899998,
- Рахунок отримувача: UA798999980313171206000023735,
- Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Ч. 3 ст. 6 вказаного нормативно-правового акту врегульовано, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Також згідно з положеннями п. 10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 10 від 17.10.2011 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» (далі Постанова), подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Крім того, у прохальній частині позовної заяви зазначено земельні ділянки різної площі з одним кадастровим номером. Однак, відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» кадастровий номер земельної ділянки - це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За змістом ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху як неналежно оформлену, а позивач повинен в 10 ти-денний строк з моменту отримання копії ухвали усунути зазначені в ній недоліки.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя, -
постановила:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 ), в інтересах якого діє представник адвокат Шалару Олексій Ілліч (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: м. Первомайськ, Миколаївської області, тел. НОМЕР_4 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_5 ), ОСОБА_3 (адреса: АДРЕСА_3 , тел. НОМЕР_6 ), ОСОБА_4 (адреса: АДРЕСА_4 ,РНОКПП НОМЕР_7 , тел. НОМЕР_8 ), третя особа: Звенигородська державна нотаріальна контора (адреса: Черкаська область, Звенигородський район, м.Звенигородка, проспект Шевченка, 10) провизнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивач має право протягом строку, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали, усунути недоліки позовної заяви. Якщо позивач усуне зазначені недоліки позовної заяви у визначений ухвалою строк, вона вважається поданою в день первісного її подання до суду, в противному випадку - вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117882238 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні