Номер провадження 2/754/1597/24
Справа №754/18486/23
РІШЕННЯ
Іменем України
29 березня 2024 року суддя Деснянського районного суду міста Києва Гринчак О.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Зміст позовних вимог
У грудні 2023 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний», через представника - адвоката Сенчила Віталія Вікторовича, звернулося до Деснянського районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 2546,63 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, ОСОБА_1 , згідно з інформаційною довідкою № 296057579 від 24.01.2022 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна є власником квартири АДРЕСА_1 , та є споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються ОСББ «Сонячний», як організацією, що здійснює утримання та обслуговування будинку АДРЕСА_2 та його прибудинкової території згідно зі Статутом організації.
Відповідач ОСОБА_1 не виконує належним чином своїх обов`язків, визначених Статутом, та не сплачує вчасно і в повному обсязі внески на оплату житлових послуг, витрат з експлуатації і ремонту будинку, утримання прибудинкової території, що порушує право позивача на одержання плати в установлений законодавством строк. У зв`язку з чим за ним з 01.02.2022 по 30.11.2023 включно виникла заборгованість за отримані послуги в розмірі 2 546,63 грн.
Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 основну суму заборгованості у розмірі 2 546,63 грн, а також судові витрати в розмірі 4 684 грн, що складаються із судового збору у розмірі 2684,00 грн та витрат на правову допомогу у розмірі 2000,00 грн.
Виклад заперечень відповідача
У відзиві на позовну заяву відповідачка просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що:
-позивач зазначив ціну позову 2546,63 грн, але розрахунок сум, що стягуються, не доданий. Згідно з п. 2 додатку до позовної заяви зазначено, що додається розрахунок заборгованості, який суд першої інстанції не надіслав на адресу відповідача. При цьому, в конверті був виявлений розрахунок позовних вимог за утримання будинку та прибудинкової території з вказівкою боргу на 30 листопада 2023 року без зазначення дати складання та підписаний адвокатом, який позивачем не зазначений в переліку додатків до позовної заяви. Рішення загальних зборів співвласників позивача про порядок сплати внесків та платежів не ухвалювалось, тому не зрозуміло з яких причин та підстав адвокат, який не є посадовою особою безпідставно зазначив, що грошове зобов`язання за листопад 2023 року підлягало сплаті до 30 листопада 2023 року. Довідка про заборгованість не є та не може бути розрахунком позовних вимог, тим більш перша обов`язково повинна бути підписана керівником та головним бухгалтером та мати відбиток печатки, а не адвокатом, який не є посадовою особою позивача. Таким чином, відповідач просить суд не брати до уваги розрахунок позовних вимог та визнати його неналежним та недопустимим доказом;
-у позовній заяві безпідставно стверджується про наявність заборгованості за отримані послуги, але ОСББ «СОНЯЧНИЙ» ніяких послуг відповідачу не надавав, а якщо надавав тоді повинні бути первинні бухгалтерські документи - Акт приймання-передачі, але прохальна частина позовної заяви містить посилання на стягнення основного боргу, а що таке «основний борг» ніде не роз`яснено. Позивачем долучено до позовної заяви копію витягу з протоколу загальних зборів ОСББ «СОНЯЧНИЙ», проведених 05 квітня 2021 року, відповідно до якого ухвалено рішення про прийняття нового розміру внесків на утримання будинку в розмірі 7,80 грн для мешканців, тобто без прибудинкової території, про яку вказано в розрахунку позовних вимог. За змістом цього рішення вбачається, що новий розмір внесків обов`язковий для виконання саме «мешканцям», а не співвласниками, і при цьому позивач не надав суду жодного доказу того, що ОСОБА_1 є мешканцем;
- Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачено ніяких загальних зборів юридичної особи, а встановлено «Загальні збори співвласників ОСББ», тобто наданий Витяг ніякого відношення до співвласників немає. Дата складення витягу не зазначена, а також підписана невідомою особою якимось «головою правління» без зазначення найменування юридичної особи. Згідно з цим витягом вбачається, що в голосуванні на зборах прийняло 356 співвласників, але по порядку денного №2 (новий розмір внеску) голосувало всього 346 співвласників і не зазначено причину таких розбіжностей. Відповідно до цього Витягу неможливо встановити кількість співвласників, які прийняли участь у загальних зборах 05 квітня 2021 року, тобто кількість осіб, які підписали протокол саме в цей день, оскільки інші співвласники не підписують протокол, а підписують лише листки письмового опитування - 352 шт. Даний витяг відповідач вважає неналежним та недопустимим доказом.
Рух справи
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 27 грудня 2023 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, вирішено питання про доцільність розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, учасникам процесу роз`яснено право подати заяви по суті справи та заяви з процесуальних питань відповідно до положень чинного ЦПК України.
02 лютого 2024 року ОСОБА_1 подано одним документом відзив на позовну заяву, клопотання про перехід розгляду справи в порядку загального провадження з викликом сторін, заява про письмове опитування позивача та клопотання про витребування оригіналів доказів, на які позивач посилається в своїй позовній заяві.
06 лютого 2024 року ОСОБА_1 подано дві заяви про повернення позовної заяви на підставі того, що позовна заява підписана представником позивача, який не мав на це компетенції та повноважень.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 07 лютого 2024 року у задоволенні клопотань ОСОБА_1 про перехід розгляду справи в порядку загального провадження з викликом сторін, про розгляд справи з викликом сторін, про витребування оригіналів доказів, та заяв про повернення позовної заяви відмовлено.
21 лютого 2024 року через систему «Електронний суд» від ОСОБА_2 як заявника надійшло клопотання, в якому викладено «заяву про приєднання доказів, які з`явилися після відкриття провадження у справі», а також на електронну пошту від цього ж заявника надійшла заява про приєднання доказів, які з`явилися після відкриття провадження у справі.
22 лютого 2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява про письмове опитування позивача та клопотання про огляд судом оригіналів, на які посилається позивач у позовній заяві, а також заява про приєднання доказів, які з`явилися після відкриття провадження у справі.
15 березня 2024 року на електронну пошту суду від ОСОБА_2 надійшов одним документом відзив на позовну заяву, клопотання про перехід розгляду справи в порядку загального провадження з викликом сторін, заява про письмове опитування позивача та клопотання про витребування оригіналів доказів, на які позивач посилається в своїй позовній заяві.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 27 березня 2024 року клопотання від 21.02.2024 № 8276, заяву від 21.02.2024 № 1605 та відзив від 15.03.2024 вх. 2446 разом з доданими до них документами, подані від імені ОСОБА_2 , повернуто заявнику без розгляду; у задоволенні заяви ОСОБА_1 про письмове опитування позивача та клопотання про огляд судом оригіналів від 22.02.2024 вх. № 8731 відмовлено.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
25.04.2005 проведено державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний», що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 18).
Відповідно до статуту Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» вказане об`єднання створено власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (а.с. 6-17).
Згідно з п. 2.1 Статуту Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» метою створення ОСББ є забезпечення захисту прав співвласників та дотримання ними обов`язків щодо належного утримання та використання спільного майна житлового комплексу багатоквартирного будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Відповідно до п. 2.4 Статуту ОСББ має право відповідно до законодавства та цього Статуту вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати встановлених Законом та цим Статутом ОСББ внесків і платежів, у числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
Згідно з п. 2.5 Статут ОСББ для забезпечення виконання співвласниками своїх обов`язків ОСББ має право: вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх установлених Законом та Статутом ОСББ платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів; звертатись до суду з позовом про звернення стягнення на майно власників приміщень, які відмовляються відшкодовувати завдані збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені законодавством та Статутом ОСББ платежі і внески, а також відрахування до резервного і ремонтного фондів.
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_4 з 12.12.2017 на підставі спадкового договору, що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 24.01.2022 № 296057579 (а.с. 21).
Окрім того, ОСОБА_1 зареєстрована у квартирі АДРЕСА_1 з 04.10.2005 (а.с. 28).
Отже, ОСОБА_1 є споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються ОСББ «Сонячний», як організацією, що здійснює утримання та обслуговування будинку АДРЕСА_2 та його прибудинкової території згідно зі Статутом організації.
Згідно з витягом з протоколу № 17 загальних зборів ОСББ «Сонячний» від 05.04.2021 змінено розмір внесків на утримання будинку, а саме для першого поверху встановлено 7,10 грн за один метр квадратний загальної площі квартири, а для мешканців інших поверхів - 7,80 грн за один метр квадратний загальної площі квартири (а.с. 26).
Доказів оскарження вказаного рішення загальних зборів щодо зміни розміру внесків на утримання будинку матеріали справи не містять.
З розрахунку, наданого позивачем, вбачається, що з 01 лютого 2022 року по 30 листопада 2023 року у відповідачки виникла заборгованість зі сплати внесків в 2546,63 грн, яку позивач і просить стягнути (а.с. 5).
Норми права та мотиви суду
Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.
Відповідно до ч. 1 ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-III.
Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно до частин першої, другої статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори.
За змістом частини п`ятої статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників (абзац сьомий частини дев`ятої статті 10 вказаного Закону).
У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду (ст. 13 зазначеного Закону).
Відповідно до положень частини першої статті 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
Водночас, співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (стаття 15 вказаного Закону).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право, зокрема: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Відповідно до частин першої, другої статті 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.
Так, відповідно до положень 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право:
задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;
визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;
виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.
Питання самостійного забезпечення об`єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб`єктів.
Самостійне забезпечення об`єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об`єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів.
Газо- та електропостачання квартир та нежитлових приміщень здійснюється на підставі договорів між їх власниками і газо- та електропостачальними організаціями відповідно до вимог законодавства.
Договори з управителем укладаються об`єднанням відповідно до закону.
Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи.
Об`єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об`єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Отже, обов`язок утримання майна виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства. Витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника незалежно від факту використання ними належного їм нежитлового приміщення та спільного майна, а також членства в об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 01.04.2015 у справі № 916/2197/13 (№ 3-28гс15), від 11.11.2015 у справі № 914/189/14 (№ 3-945гс15), від 27.01.2016 у справі № 904/8242/14 (№ 3-1028 гс15) та постановах Верховного Суду від 14.12.2017 у справі № 910/582/17, від 22.05.2018 у справі № 910/12065/17.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно- технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» право споживача одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зобов`язання споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
За приписами ч. 1-3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. За бажанням споживача оплата житлово-комунальних послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів згідно з умовами договору про надання відповідних житлово-комунальних послуг. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами Закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
За змістом ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Судом у цій справі встановлено, що відповідачка є власником квартири АДРЕСА_1 , не виконує належним чином свої зобов`язання, та має заборгованість перед позивачем зі сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01 лютого 2022 року по 30 листопада 2023 року в розмірі 2546,63 грн.
Відповідачка не спростувала наявності вказаної заборгованості за спірний період. Навпаки, наданий нею контррозрахунок заборгованості підтверджує наявність заборгованості за період з 01 лютого 2022 року по 30 листопада 2023 року в розмірі 2546,63 грн. При цьому, суд зауважує, що заборгованість, що виникла до 01 лютого 2022 року, яку вказує відповідачка у розмірі 9280,19 грн, не є предметом цього спору.
З огляду на зазначене позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 2546,63 грн є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Щодо судового збору
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги задоволені повністю, тому з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2684 ,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 7, 10, 12, 19, 81, 83, 141, 258-260, 263-265, 273-279, 352, 354, 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний» заборгованість у сумі 2546,63 грн, витрати зі сплати судового збору в розмірі 2684,00 грн.
Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення/складання повного тексту шляхом подання безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не подано. В разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили, якщо його не скасовано, після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сонячний», код ЄДРПОУ: 33398792, місцезнаходження: м. Київ, пр-т Червоної Калини, 91-В.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_5 .
Повний текст рішення складено та підписано 29.03.2024.
Суддя Деснянського
районного суду міста Києва Оксана Гринчак
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 117994543 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Гринчак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні